Впечатления от G11/G12

7-ма серия (2016+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Впечатления от G11/G12

Мнение от kolp » 15 Мар 2017, 12:16

Здравейте,

Не съм карал новата седмица още и нямам лични впечатления, но имах възможност да прегледам историята на една нова 750Li на 14000км и за малко повече от година има 10 посещения в сервиза ;) Което е меко казано зле. Мога да изключа 1, 2 посещения, като неизбежни, серивзни и тн, но пак е твърде много. Още 2 за сервизни акции да изключа пак е много. Има даже две неизпълнени. За 1.5г, 4 сервизни акции пуснати за топ модела на марката...Не искам да си представям какво се случва с коли които не влизат изобщо в официален сервиз.

Доста добре съм запознат с предишното поколение и проблемите му, особено на 750i и по това което виждам новата серия чупи рекордите. За съжаление виждам подобни индикация и от Г30, новата пета серия. Явно едно нещо като стане по-сложно от колкото е добре за него, и неминуемо пада качеството. Ако бях дал 250х за топ модела на новата седмица и някой ми каже че трябва да вляза 10 пъти в сервиза само първата година, естествено ще се откажа.

Хубавото е че новите модели вече са с 4г гаранция, а не 2 като преди. Почти съм сигурен че след 3-4г ще е пълно на пазара с доста току що излезли от гаранция екземпляри ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Впечатления от G11/G12

Мнение от msi200 » 15 Мар 2017, 12:40

Аз съм я карал - много хубава кола, не се сещам за други забележки освен че багажникът е малък и няма резервна гума:)

7-цата е първия модел от изцяло новата платформа със задно задвижване на БМВ - все някой трябва да се жертва да я тества по пътищата :mhihi: :mhihi:
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Впечатления от G11/G12

Мнение от meha » 15 Мар 2017, 15:25

Уникална кола ,много по-лесна за управление от F-ката. Управление с жестове и куп други екстри. А M760il на 4х4 с V12 e много ,много приятно за каране :bowdown: Особенно като го включиш на спорт и си промени звука на генерацията :evil: :evil: :evil:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Впечатления от G11/G12

Мнение от ///M Power » 16 Мар 2017, 12:12

kolp написа:Здравейте,

Не съм карал новата седмица още и нямам лични впечатления, но имах възможност да прегледам историята на една нова 750Li на 14000км и за малко повече от година има 10 посещения в сервиза ;)


Кажи какви са посещенията, че едно е ако са за ъпдейт на софт-а, друго е да е хвърлила кутия :lol:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Впечатления от G11/G12

Мнение от meha » 16 Мар 2017, 12:53

kolp написа:............)


Не са точно така нещата ,но няма да те вкарвам в доп.размисли.
F01=> G11 F10=>G30 Са съвсем различни коли Цената на които като нова е почти една и съща(F10 и G30)
Ако смяташ,това че си дал 200к за кола наблъскана с куп модули и екстри и която не трябва да се чупи,си сбъркал жестоко.
Ако я сравняваш с поколение коли от преди 20г също.
Смело мога да кажа ,че F10 е мн сполучлив и здрав модел.А G30 до момента показва само хубави страни.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Впечатления от G11/G12

Мнение от kolp » 16 Мар 2017, 13:40

meha написа:
kolp написа:............)


Не са точно така нещата ,но няма да те вкарвам в доп.размисли.
F01=> G11 F10=>G30 Са съвсем различни коли Цената на които като нова е почти една и съща(F10 и G30)
Ако смяташ,това че си дал 200к за кола наблъскана с куп модули и екстри и която не трябва да се чупи,си сбъркал жестоко.
Ако я сравняваш с поколение коли от преди 20г също.
Смело мога да кажа ,че F10 е мн сполучлив и здрав модел.А G30 до момента показва само хубави страни.


20г коли не карам :) сравнявам с ф01 и ф10. от ф10 съм много доволен, но от ф01 не толкова, а при г11 явно също не са цветущи нещата.

факт е че масово и основно фейлват ел. модули, примерно широко рекламирания "умен" ключ, който на върпосната е подменен. гледах и една м760и която преди доставка директно са и сменили кардана. както и да е, може би е твърде рано е да се говори, нека да видим екземпляри на по 100 000км поне и ще може да се твърди със сигурност.

колкото повече ел модули и сложност, толкова повече проблеми, това е факт за съжаление. няма как да не се дразни човек че премиум модел на премиум марка не може да изкара поне гаранционния си период само на обслужвания.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 8.02.2011

Re: Впечатления от G11/G12

Мнение от iovkito » 08 Апр 2017, 13:58

Нищо не трябва да ни учудва вече. Братовчед ми работи в BMW и е в екипа , който се занимава единствено с датчиците по броните - паркинг сензори , сензори за дистанция и т.н. Каза ми , че е напълно нормално даден модул или датчик да се повреди след 2-3 години , вечни неща нямало . Имали са много проблеми с новата седмица и доста хора са държани отговорни за това , като цяло продажбите въобще не са добри. Били се поиздънили с този модел , но новата петица щяла да е много по-добре , каквото и да трябва да значи това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Впечатления от G11/G12

Мнение от KUM4o » 08 Апр 2017, 23:43

Като знам, че модулите за кормилото се произвеждат в Ботевград и как постоянно от БМВ и другите концерни искат коустредъкшън на цената ми е жал за вас дали няколко стотин хиляди за коли.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Впечатления от G11/G12

Мнение от meha » 09 Апр 2017, 9:09

KUM4o написа:Като знам, че модулите за кормилото се произвеждат в Ботевград и как постоянно от БМВ и другите концерни искат коустредъкшън на цената ми е жал за вас дали няколко стотин хиляди за коли.


Не го мисли толко това,като седнеш зад волана на такъв автомобил друго ще мислиш ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Впечатления от G11/G12

Мнение от kolp » 09 Апр 2017, 10:45

KUM4o написа:Като знам, че модулите за кормилото се произвеждат в Ботевград и как постоянно от БМВ и другите концерни искат коустредъкшън на цената ми е жал за вас дали няколко стотин хиляди за коли.


кожите май също някъде по Родопите, нещо такова бях чул ;) иначе мой приятел бачка във фирмата която отговаря за навигациите, там са почти само българи и турци

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Впечатления от G11/G12

Мнение от meha » 09 Апр 2017, 10:48

kolp написа:
KUM4o написа:Като знам, че модулите за кормилото се произвеждат в Ботевград и как постоянно от БМВ и другите концерни искат коустредъкшън на цената ми е жал за вас дали няколко стотин хиляди за коли.


кожите май също някъде по Родопите, нещо такова бях чул ;) иначе мой приятел бачка във фирмата която отговаря за навигациите, там са почти само българи и турци



И един мърмод завива шоколада ......ай стига простотии вече :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Впечатления от G11/G12

Мнение от kolp » 10 Апр 2017, 6:41

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Впечатления от G11/G12

Мнение от drago_pavlov » 17 Юли 2017, 18:33

kolp написа:
KUM4o написа:Като знам, че модулите за кормилото се произвеждат в Ботевград и как постоянно от БМВ и другите концерни искат коустредъкшън на цената ми е жал за вас дали няколко стотин хиляди за коли.


кожите май също някъде по Родопите, нещо такова бях чул ;) иначе мой приятел бачка във фирмата която отговаря за навигациите, там са почти само българи и турци

Не точно - единият завод е на 20 км от София, а другият е в Ихтиман. Сега ще отварят трети. Половината служители са цигани. Явно добре шият :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 14.03.2014
Кара: 535i e39

Re: Впечатления от G11/G12

Мнение от spitfire924 » 17 Яну 2018, 11:50

Явно май няма някой дето да разбира от производство. Дали ше го прави Асан в Германия или Динко в Мусачево на практика е все тая, всичко е до технологични процеси и контрол.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Впечатления от G11/G12

Мнение от Top Gun Maverick » 17 Яну 2018, 19:48

И така е и не е точно така. Контролът не на всякъде е еднакъв, ако приемем, че технологичния процес е същия. Моят най-добър приятел работи в завод на БМВ в Оксфорд. Та някак само като чуеш Турция и Оксфорд и няма нужда нищо повече да коментираш. Но в самия завод пък е пълно с имигранти, тоест пак не се знае кой точно сглобява. И все пак Англия от една страна, от друга Турция. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Следваща

Назад към G11/G12

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook