Тема за взаимопомощ

Регионална структура на БМВ Клуб България за гр. Варна

Модератори: Icco, Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 6.01.2017
Местоположение: Англия
Пол: Мъж
Кара: Бмв Ф10
Мечтае да кара: вече го карам :)
Детайли за колата: 525д 204 коня 2011
предишна Бмв Х5 4.4 320коня 2004

Re: Сервизи във Варна

Мнение от Alex1990 » 02 Сеп 2017, 10:21

kostaka написа:Павката е човека ;) :yes:

Чувал съм за този мъж Пафката и от другаде, но така и не ми дадоха номер, може ли актуален номер да се свържа с него :)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 15.08.2017

Re: Сервизи във Варна

Мнение от DiDoRa » 04 Сеп 2017, 9:30

Колеги, на Мини-то ми хидравликата ми прави проблеми, понякога се втвърдява, докато шофирам и общо взето не е окей.
Дайте идея къде да я води да проверят...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 6.01.2017
Местоположение: Англия
Пол: Мъж
Кара: Бмв Ф10
Мечтае да кара: вече го карам :)
Детайли за колата: 525д 204 коня 2011
предишна Бмв Х5 4.4 320коня 2004

Re: Сервизи във Варна

Мнение от Alex1990 » 06 Сеп 2017, 17:45

Autogas systems Varna

Адрес: гр.Варна, кв. „В.Левски” ул. Явор 26 а

инж. Станислав Стоянов

GSM: 0899 / 907 677

Днес посетих въпросния сервиз, искам само да изкажа удовлетворение че попаднах на до някъде съвестни хора които не искат непременно да изцедят портфейла на човек, имах проблем с газта и не работеше, смениха ми една дюза и филтри и мотора заспа, и по негов съвет беше да не се хвърлям в излишни разходи а да покарам и да видя как ще е. За сравнение в няколко други сервиза ме започнаха от 600 лв нагоре та до нов инжекцион за 2000 лв :) дано не се налага да ходя пак при него, но ако се наложи ще е там :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 1.07.2010
Пол: Мъж
Кара: 535d torque monster
Мечтае да кара: 550i supercharged
Детайли за колата: Actual: 535d e61 pre-LCI 370 hp 750 nm
Previous: 540i e39 Black 5 speed manual, 335i N54 e91 Black 07' pre-face 306 hp

Re: Сервизи във Варна

Мнение от ReLeFNIQ » 30 Сеп 2017, 23:54

Здравейте, колеги,

Колата е 335i е92 2007.
Бих искал да Ви попитам къде във Варна мога да отида да ми свалят изходящия колектор и да ми почистят нагара над клапаните?
Казват, че при тоя мотор заради директното впръскване се събира доста и е хубаво да се прави веднъж на 80-100 к км. А едва ли е правено някога на моята, която уж е на 200 к км.

Ето за това говоря:

https://www.youtube.com/watch?v=JIJa1IM0Df4

Е може да е е с орехи, но с друга технология.

Питах на 1-2 места, едното от който БОШ сервиз, но не правили такива манипулации.

Благодаря предварително на отзовалите се!
BMW :driving:

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 21.12.2016

Re: Сервизи във Варна

Мнение от Iliqn_kumanov » 18 Ное 2017, 19:36

Здравейте колеги, препоръчайте ми къде във Варна могат да ми направят диагностика за да разберат защо колата има лаг между 2000 и 3000 оборота. Колата е Е46 320д 136.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Сервизи във Варна

Мнение от kokignatov » 28 Ное 2017, 19:29

Някой сервиз с машина за отпушване на радиатор на парно? Или някой добър майстор по климатичната система ?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 4.05.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Re: Сервизи във Варна

Мнение от valkov_p » 07 Яну 2018, 20:12

Здравейте колеги,
можете ли да ми кажете къде могат да ми направят диагностика?
Пада ми акумулатора почти до 0V. Купих нов и пак същото.
BMW316 Е36 1998г.
Внезапно се появи някаква утечка от #44 касетофона 700mA и от #46 {Board computer; Instrumentenkombination; Zeituhr (предполагам ел.механичен часовник); Geschwindigkeitstregelung} 1,5А.
Преди нова година ходих в 3 сервиза, но на кой му се пипа по това време! "Купи си мултицет, ей го там магазина и прави" това ми казаха в последния.
Аз батерийката на моя мултимер мога да си сменя и да намеря кой предпазител е проблемен, но само да там.
Има ли сервизи във Варна, които разбират от тези коли?
Благодаря предварително.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.01.2018
Пол: Мъж
Кара: E60

Re: Сервизи във Варна

Мнение от Bushona92 » 08 Яну 2018, 18:17

Някой сменял ли е веригитена бмв е60 3.0д в Варна
Търся сервиз с дибри отзиви :)

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 18.12.2017

Re: Сервизи във Варна

Мнение от jokegun » 14 Фев 2018, 14:53

Някой от Варна да препоръча къде мога да отида да погледнат ходовата част на e46ца ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Сервизи във Варна

Мнение от G0-SH0W » 27 Фев 2018, 1:51

Здравейте колеги, реших да драсна с до тук придобития опит по сервизи във Варна. Каквото мога, правя сам, но има неща за които още не съм дорасъл :D

Имам добри впечатления от момчетата в BM Motors, намират се на ул. Прилеп 90, около 300-400 метра след камерите на Вятърна мелница. Огледаха ходова част, смениха ми задните тампони на предните носачи и направиха една диагностика. Поговорихме си, готини са и си казват нещата.

За тези които са с ГИ/АГУ, веднага над BM Motors, NIK GAS, човека е много точен, не гледа да ти вземе парите. Направи ми диагностика и ми регулира редуктора, иска ми 20 лв и понеже нямаше да ми върне от 50, ми върна 40 и ми каза следващ път да му ги занеса. Разбира си от работата. Първо тръгнах да ходя при един Свилен, под обръщача на 13-ката, който ми беше препоръчан от колега тук във форума, но след като 3 пъти не се улучихме и той тръгваше на път ми препоръча NIK GAS.

Последни впечатления от сервиз Ринекс, до кръговото под мол Варна. Смениха ми реглажни болтове, биалетки, залепиха едната гума, че беше с вида и ми направиха реглаж. На следващия ден ми изтърваха държачите на едната челюст на ръчната и още по телефона с обяснения, установиха проблема. Отидох и свалихме челюстта на колелото, че протектора( огледалото) където се хващат държачите е изгнило.

Ако някой иска повече инфо, да свирне.

Малко помощ от вас, някой да ми каже в кои морги има от нашите коли, иска ми се да намеря нещо във или около Варна, да не се разкарвам и да не се занимавам с връщане на неадекватни части по куриери. Колата е Е46 Touring с M52B28TU.

Поздрави и трябва да направим една сбирка по някое време......

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 6.01.2017
Местоположение: Англия
Пол: Мъж
Кара: Бмв Ф10
Мечтае да кара: вече го карам :)
Детайли за колата: 525д 204 коня 2011
предишна Бмв Х5 4.4 320коня 2004

Re: Сервизи във Варна

Мнение от Alex1990 » 02 Мар 2018, 8:02

G0-SH0W написа:Здравейте колеги, реших да драсна с до тук придобития опит по сервизи във Варна. Каквото мога, правя сам, но има неща за които още не съм дорасъл :D

Имам добри впечатления от момчетата в BM Motors, намират се на ул. Прилеп 90, около 300-400 метра след камерите на Вятърна мелница. Огледаха ходова част, смениха ми задните тампони на предните носачи и направиха една диагностика. Поговорихме си, готини са и си казват нещата.

За тези които са с ГИ/АГУ, веднага над BM Motors, NIK GAS, човека е много точен, не гледа да ти вземе парите. Направи ми диагностика и ми регулира редуктора, иска ми 20 лв и понеже нямаше да ми върне от 50, ми върна 40 и ми каза следващ път да му ги занеса. Разбира си от работата. Първо тръгнах да ходя при един Свилен, под обръщача на 13-ката, който ми беше препоръчан от колега тук във форума, но след като 3 пъти не се улучихме и той тръгваше на път ми препоръча NIK GAS.

Последни впечатления от сервиз Ринекс, до кръговото под мол Варна. Смениха ми реглажни болтове, биалетки, залепиха едната гума, че беше с вида и ми направиха реглаж. На следващия ден ми изтърваха държачите на едната челюст на ръчната и още по телефона с обяснения, установиха проблема. Отидох и свалихме челюстта на колелото, че протектора( огледалото) където се хващат държачите е изгнило.

С две ръце за сбирката :)

Ако някой иска повече инфо, да свирне.

Малко помощ от вас, някой да ми каже в кои морги има от нашите коли, иска ми се да намеря нещо във или около Варна, да не се разкарвам и да не се занимавам с връщане на неадекватни части по куриери. Колата е Е46 Touring с M52B28TU.

Поздрави и трябва да направим една сбирка по някое време......

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Сервизи във Варна

Мнение от G0-SH0W » 02 Мар 2018, 8:45

Alex1990 написа:
G0-SH0W написа:Здравейте колеги, реших да драсна с до тук придобития опит по сервизи във Варна. Каквото мога, правя сам, но има неща за които още не съм дорасъл :D

Имам добри впечатления от момчетата в BM Motors, намират се на ул. Прилеп 90, около 300-400 метра след камерите на Вятърна мелница. Огледаха ходова част, смениха ми задните тампони на предните носачи и направиха една диагностика. Поговорихме си, готини са и си казват нещата.

За тези които са с ГИ/АГУ, веднага над BM Motors, NIK GAS, човека е много точен, не гледа да ти вземе парите. Направи ми диагностика и ми регулира редуктора, иска ми 20 лв и понеже нямаше да ми върне от 50, ми върна 40 и ми каза следващ път да му ги занеса. Разбира си от работата. Първо тръгнах да ходя при един Свилен, под обръщача на 13-ката, който ми беше препоръчан от колега тук във форума, но след като 3 пъти не се улучихме и той тръгваше на път ми препоръча NIK GAS.

Последни впечатления от сервиз Ринекс, до кръговото под мол Варна. Смениха ми реглажни болтове, биалетки, залепиха едната гума, че беше с вида и ми направиха реглаж. На следващия ден ми изтърваха държачите на едната челюст на ръчната и още по телефона с обяснения, установиха проблема. Отидох и свалихме челюстта на колелото, че протектора( огледалото) където се хващат държачите е изгнило.

С две ръце за сбирката :)

Ако някой иска повече инфо, да свирне.

Малко помощ от вас, някой да ми каже в кои морги има от нашите коли, иска ми се да намеря нещо във или около Варна, да не се разкарвам и да не се занимавам с връщане на неадекватни части по куриери. Колата е Е46 Touring с M52B28TU.

Поздрави и трябва да направим една сбирка по някое време......

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Колега как си го направил да вмъкнеш отговора по-средата на поста, отне ми малко време, докато осъзная какво си писал. За сбирка, може би в другата тема, че да не спамим тая.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от B U L L I » 05 Мар 2018, 20:52

промених заглавието на темата ви за да може да стане обща за всякакви подточки
свързани с взаимопомощ за вашия район
ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от (h)aman » 27 Мар 2018, 0:17

За NIK-GAS и аз потвърждавам, че е точен и си разбира от работата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 6.01.2017
Местоположение: Англия
Пол: Мъж
Кара: Бмв Ф10
Мечтае да кара: вече го карам :)
Детайли за колата: 525д 204 коня 2011
предишна Бмв Х5 4.4 320коня 2004

Re: Тема за взаимопомощ

Мнение от Alex1990 » 24 Май 2018, 15:49

Здравейте, някой колега от Варна да услужи с блутут модул на моторола само за проверка, няма причина моя да не работи, но преди да вземам нов ми се иска да тествам :)

ПредишнаСледваща

Назад към Варна

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook