Начин на работа!

Модератор: Контролна комисия

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Начин на работа!

Мнение от ///M Power » 04 Фев 2016, 15:28

Пускам темата, защото повечето членове на комисията сме нови. Хубаво е да се разберем как ще работим в бъдеще, нека всеки искаже своето мнение. Част от мероприятията вече са в календара. Хубаво е да има приемственост и да продължим и подобрим работата на миналата комисия. :yes:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Мнения: 3637
Регистриран на: 21.05.2007
Местоположение: 7-мия кръг на Ада!
Пол: Мъж
Кара: E30-327,E36-330i,Е53-4.4i,E70-4.8i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Re: Начин на работа!

Мнение от POL_Starshi » 04 Фев 2016, 15:41

От старата комисия останах само аз и до сега сме практикували, след всяко събитие да се изготвя отчет от УС и да се предоставя на КК за преглед и становище! Така нещата се виждат съответно навреме защото събитието е било скоро и може "прясно" да се огледат всички параграфи, а не да чакаме после да се питаме един друг, какво беше и как беше и в крайна сметка да се въртим в един омагьосан кръг! :winky:
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Начин на работа!

Мнение от mitaka7 » 08 Фев 2016, 14:06

След всяко мероприятие както са работили до момента, можеме да правиме проверка на документацията при Николета в Клуба, както и да изискваме нужните документи от нея. Повечето сме от София, така че можем да се събираме и да ходим заедно ако искате.
Със Старшия говорих да пуснем тема във форума за членове второ ниво - там, който има някакви въпроси да ги задава и съответно ние да проверяваме и да им отговаряме. За да има някаква прозрачност пред членовете второ ниво. Кажете, ако сте съгласни да пусна такава тема.
Общо взето е това. Ако има някой някакви идеи за работа, да ги казва и да споделя. Предполагам, че ще работиме добре като екип. Естествено за благото на Клуба и за неговото развитие.

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Мнения: 3637
Регистриран на: 21.05.2007
Местоположение: 7-мия кръг на Ада!
Пол: Мъж
Кара: E30-327,E36-330i,Е53-4.4i,E70-4.8i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Re: Начин на работа!

Мнение от POL_Starshi » 09 Фев 2016, 8:58

mitaka7 написа:След всяко мероприятие както са работили до момента, можеме да правиме проверка на документацията при Николета в Клуба, както и да изискваме нужните документи от нея. Повечето сме от София, така че можем да се събираме и да ходим заедно ако искате.
Със Старшия говорих да пуснем тема във форума за членове второ ниво - там, който има някакви въпроси да ги задава и съответно ние да проверяваме и да им отговаряме. За да има някаква прозрачност пред членовете второ ниво. Кажете, ако сте съгласни да пусна такава тема.
Общо взето е това. Ако има някой някакви идеи за работа, да ги казва и да споделя. Предполагам, че ще работиме добре като екип. Естествено за благото на Клуба и за неговото развитие.


Аз съм напълно съгласен с Митака за пускане на темата! Нека всички въпроси се отнасят към КК!
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Начин на работа!

Мнение от ///M Power » 09 Фев 2016, 9:22

Съгласен, нека има тема :yes:
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: Начин на работа!

Мнение от Apassionata » 10 Фев 2016, 11:42

Тема разбира се, че трябва да има :yes:

Много ми се ще по някакъв начин да проверяваме приходите от обяви, банери и пр. както и да се прави ревизия на рекламните материали - примерно два пъти в годината. Освен това трябва да питаме УС дали нямат нещо против някой от нас/или всички да имаме поглед върху банковата сметка ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Начин на работа!

Мнение от mitaka7 » 10 Фев 2016, 16:09

Кажете за каква сума, коята няма официален документ, да бъде изисквано да има протокол за нея от членовете на УС.
Аз смятам, че трябва да е от 400 лв. нагоре да се изисква протокол, който е подписан от членовете на УС. Давайте предложения ако имате, за да е всичко точно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Начин на работа!

Мнение от ///M Power » 10 Фев 2016, 17:31

400 ми се виждат малко, особенно сега когато 3 от 5 в УС са далеч.

Sent from my LenovoA3300-H using Tapatalk
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Начин на работа!

Мнение от mitaka7 » 11 Фев 2016, 10:06

Предлагайте каква да бъде сумата и да кажем на УС.

Матрицата на SuPeR_FLY
Аватар
Мнения: 3637
Регистриран на: 21.05.2007
Местоположение: 7-мия кръг на Ада!
Пол: Мъж
Кара: E30-327,E36-330i,Е53-4.4i,E70-4.8i
Мечтае да кара: и да е жив и здрав!

Re: Начин на работа!

Мнение от POL_Starshi » 11 Фев 2016, 11:48

По принцип в Устава е заложено протоколиране на всяко решение на УС, като съгласно Чл.19, ал.8:

Управителният съвет може да вземе решение и без да бъде провеждано заседание, ако протоколът за взетото решение бъде подписан без забележки и възражения от всички членове на Управителния съвет.


От гледна точка за да не изпадаме в дребнавост, може да решим за някакъв минимум на сумата! Но как тогава ще имаме отчетност, която да е черно на бяло т.е. протокол, за сумите под този изискуем минимум, като и голямата сума може да бъде разбита на няколко по-малки суми и вземания и така да се избегне протоколирането! Т.е. например при изискуем минимум 1000лв., за сума 3000лв. може да се направят вземания по 3х800лв и 1х600, то тогава протокол няма да има! С една дума според мен, колкото по-голяма е сумата, то толкова е по-голям варианта за вариации за вземания за които трябва да се доверяваме на честна дума! Аз специално имам доверие на УС и на неговите членове, но за другите не знам как ще е! :winky:
<Правила за поведение във форума на "BMW Club Bulgaria"!>
Най-важното правило е: НИКОГА НЕ ПУБЛИКУВАЙ В ИНТЕРНЕТ ФОРУМА НЕЩО, КОЕТО НЕ БИ ПОСМЯЛ ДА КАЖЕШ В ОЧИТЕ НА СЪОТВЕТНИЯ ЧОВЕК!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Начин на работа!

Мнение от mitaka7 » 11 Фев 2016, 15:00

И аз имам доверие на новото УС, ама трябва да има някаква сума като минимум. Ако кажете няма да има такава сума. Митака каза, че 400лв. са малко, така че чакаме останалите да кажат сума и дали да има въобще такава сума. За да може да предупредим УС дали ще има такова изискване или няма да има.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: Начин на работа!

Мнение от ///M Power » 11 Фев 2016, 18:04

mitaka7 написа:И аз имам доверие на новото УС, ама трябва да има някаква сума като минимум. Ако кажете няма да има такава сума. Митака каза, че 400лв. са малко, така че чакаме останалите да кажат сума и дали да има въобще такава сума. За да може да предупредим УС дали ще има такова изискване или няма да има.


Ще се опитам, утре да мина през офиса и ще говоря с Николета за плащанията без фактура. Какъв вид са и какви суми :yes: След това можем да решим, кое как може да стане.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Начин на работа!

Мнение от mitaka7 » 11 Фев 2016, 18:11

:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 16.04.2005
Местоположение: Сливен, Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: Е-34 525i, E-39 520i, E-36 320i

Re: Начин на работа!

Мнение от miro_mcm » 12 Фев 2016, 9:22

mitaka7 написа:След всяко мероприятие както са работили до момента, можеме да правиме проверка на документацията при Николета в Клуба, както и да изискваме нужните документи от нея. Повечето сме от София, така че можем да се събираме и да ходим заедно ако искате.
Със Старшия говорих да пуснем тема във форума за членове второ ниво - там, който има някакви въпроси да ги задава и съответно ние да проверяваме и да им отговаряме. За да има някаква прозрачност пред членовете второ ниво. Кажете, ако сте съгласни да пусна такава тема.
Общо взето е това. Ако има някой някакви идеи за работа, да ги казва и да споделя. Предполагам, че ще работиме добре като екип. Естествено за благото на Клуба и за неговото развитие.


Шефчето е право, напълно го подкрепям.
Относно сумите за протоколиране аз съм за пълна отчетност, нали заради това станаха тези промени факт.
На никой от УС няма да му се изтрият ноктите да се подпишат на протокол който ще бъде така или иначе изготвен от Николета.
Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 24.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е90

Re: Начин на работа!

Мнение от mitaka7 » 12 Фев 2016, 13:42

Съгласен съм Миро. Дори и да са по-малки сумите, протокол трябва да има. Изготвянето на такъв не означава, че нямаме доверие. Просто досегашната система и начин на работа трябва да се промени. А пък и не мисля, че и те ще имат нещо напротив.

Следваща

Назад към Контролна комисия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook