Смяна Радиатор Парно

5-та серия ('04 - '10)

Модератори: Atsalov, Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 11.05.2010
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: X5 Е70 3.0si

Смяна Радиатор Парно

Мнение от Tinaki » 28 Сеп 2015, 13:35

Здравейте колеги, някой да разполага с видео или снимки , как се сменява въпросния радиатор, тъй като ми тече и от изпаренията ми се поти стъклото и става смрад, ще съм благодарен да видя как става

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Смяна Радиатор Парно

Мнение от adovet » 28 Сеп 2015, 13:36

Tinaki написа:Здравейте колеги, някой да разполага с видео или снимки , как се сменява въпросния радиатор, тъй като ми тече и от изпаренията ми се поти стъклото и става смрад, ще съм благодарен да видя как става

Правил съм го два пъти колега това упражнение. Трябва да свалиш таблото и става сравнително бързо. За около час и половина стигаш до радиаторчето.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 11.05.2010
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: X5 Е70 3.0si

Re: Смяна Радиатор Парно

Мнение от Tinaki » 28 Сеп 2015, 13:51

Ще е хубаво ако някой ми даде видео или снимки да имам представа горе долу какво трябва да се демонтира, иначе знам че таблото се сваля

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Смяна Радиатор Парно

Мнение от adovet » 28 Сеп 2015, 13:58

Tinaki написа:Ще е хубаво ако някой ми даде видео или снимки да имам представа горе долу какво трябва да се демонтира, иначе знам че таблото се сваля

свалиш ли таблото от долу е кутията на парното. тя е на щипки. отваряш я и парното е на три скоби

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Смяна Радиатор Парно

Мнение от toni » 28 Сеп 2015, 23:07

Tinaki написа:Ще е хубаво ако някой ми даде видео или снимки да имам представа горе долу какво трябва да се демонтира, иначе знам че таблото се сваля

Доста неща се свалят, за да свалиш таблото, аз търсех в нета също като свалях моето за снимки или клипове, но Цъ. Така че накратко ти казвам какво се сваля. Всичко общо взето, волана, пластмасите около волана, корите под таблото, жабката, средната конзола, ССС и дисплея, управлението на климата, духалките и си готов. В ю туб има клипове как се свалят всичките тези компоненти, после си сменяш радиатора и слагането на таблото вече ще ти е лесно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 11.05.2010
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: X5 Е70 3.0si

Re: Смяна Радиатор Парно

Мнение от Tinaki » 03 Окт 2015, 14:23

Пичове, демонтирах една камара неща, и стигнах до голямото табло да изкарам, но ударих на камък, някъде нещо го държи и не мога да разбера какво и къде :confused:

Ето и видео до къде съм стигнал....
https://youtu.be/-b-U2i7whvA

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Смяна Радиатор Парно

Мнение от netmurder » 03 Окт 2015, 15:43

Колега до колко знам, трябва да махнеш и чистачките, защото там са болтовете които държат таблото, но може и да греша, нека някой по запознат да каже с точност...
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Смяна Радиатор Парно

Мнение от adovet » 03 Окт 2015, 17:48

netmurder написа:Колега до колко знам, трябва да махнеш и чистачките, защото там са болтовете които държат таблото, но може и да греша, нека някой по запознат да каже с точност...

Не се махат чистачките

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1730
Регистриран на: 14.08.2007
Пол: Мъж
Кара: ше E60 530dА

Re: Смяна Радиатор Парно

Мнение от netmurder » 03 Окт 2015, 17:50

adovet написа:
netmurder написа:Колега до колко знам, трябва да махнеш и чистачките, защото там са болтовете които държат таблото, но може и да греша, нека някой по запознат да каже с точност...

Не се махат чистачките

Адо поне кажи има ли болтове от външната страна които държат таблото или съм в грешка....?
Веднъж БМВ, Винаги БМВ!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Смяна Радиатор Парно

Мнение от adovet » 03 Окт 2015, 18:00

netmurder написа:
adovet написа:
netmurder написа:Колега до колко знам, трябва да махнеш и чистачките, защото там са болтовете които държат таблото, но може и да греша, нека някой по запознат да каже с точност...

Не се махат чистачките

Адо поне кажи има ли болтове от външната страна които държат таблото или съм в грешка....?

Няма

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 11.05.2010
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: X5 Е70 3.0si

Re: Смяна Радиатор Парно

Мнение от Tinaki » 03 Окт 2015, 20:05

Някой може ли да ми каже как да првмахна голямата корубина :shock:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 563
Регистриран на: 20.11.2005
Местоположение: Бургас
Кара: E60 530D '05

Re: Смяна Радиатор Парно

Мнение от toni » 03 Окт 2015, 23:04

Добре, наполовината път си. Сега махни капаците около волана и свали лостчетата, както и цялата средна конзола, защото не можеш да издърпаш таблото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 11.05.2010
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: X5 Е70 3.0si

Re: Смяна Радиатор Парно

Мнение от Tinaki » 05 Окт 2015, 10:37

Пичове свалих радиатора, но мойто е с подгрев .......... не мога да намеря никъде, давайте съвети, ако сложа без подгрева ще има ли проблеми ?????? :@ тоя курник ме съсипа

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Смяна Радиатор Парно

Мнение от BorislavB » 03 Дек 2019, 18:29

Малко да вдигна темата доста е стара, но да не отварям нова. Губи ми по много малко антифриз и онзи ден след като пуснах парното целия прозорец се изпоти от вътре направо стана на капки. Как мога да проверя дали този радиатор е проблема има ли от къде да го проверя за течове или само чрез демонтаж става работата. Благодаря.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Смяна Радиатор Парно

Мнение от adovet » 04 Дек 2019, 9:44

BorislavB написа:Малко да вдигна темата доста е стара, но да не отварям нова. Губи ми по много малко антифриз и онзи ден след като пуснах парното целия прозорец се изпоти от вътре направо стана на капки. Как мога да проверя дали този радиатор е проблема има ли от къде да го проверя за течове или само чрез демонтаж става работата. Благодаря.

щом се е изпотило стъклото най вероятно е събрало вода при радиаторчето, но дали е от конденз (малко вероятно) или от теч от парното само с разглабяне. Карай на парно по дълго време. Ако е от конденз би трябвало да се оправи. Ако продължава да се запотява значи е радиаторчето

Следваща

Назад към Е60/Е61

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook