хванаха ме със сменен двигател

Това е главният форум за дискусия на автомобилите с марка BMW и всичко друго от автомобилния свят, свързано с тях.

Модератор: Общи модератори

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: хванаха ме със сменен двигател

Мнение от K_Ilkov » 27 Окт 2014, 11:07

Vanqu1sh написа:
lowrider написа:
С дино графиката в ръчичка, директно в данъчното :mhihi:

А ако мотора ми е в лошо състояние и вади по-малко от заводските коне някой ще ми намали ли данъка :mhihi: :mhihi:

Тц, ще бъдеш глобен, понеже ти е лошо изгарянето и хвърляш повече вредни газове :mrgreen:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: хванаха ме със сменен двигател

Мнение от drifty » 01 Ное 2014, 18:37

Доколкото знам, вече и в България двигателя се води резервна част и може да го смениш.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: хванаха ме със сменен двигател

Мнение от K_Ilkov » 03 Ное 2014, 9:16

drifty написа:Доколкото знам, вече и в България двигателя се води резервна част и може да го смениш.

То и до сега можеше да си го смениш, просто се води номера му и имаш документална работа ...

Ама дай по-подробно ...
Сменен със същия или с друг с по-голям обем ?
Нещо наредба на КАТ ? Документ?
От кога, кво, що?
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: хванаха ме със сменен двигател

Мнение от Bavarcho » 04 Ное 2014, 20:51

няма такъв филм..
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 18.04.2010
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E36 318is M42 :\ , Lada Niva 2121
Мечтае да кара: Alpine White E90 335i

Re: хванаха ме със сменен двигател

Мнение от Mad Max. » 05 Ное 2014, 11:48

Регистрирате си колите "без номер" на мотор и сте ок :mhihi:
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: хванаха ме със сменен двигател

Мнение от K_Ilkov » 05 Ное 2014, 14:27

Bavarcho написа:няма такъв филм..

и аз така знам, ама колегата звучеше едва ли не убедително :mhihi:
та решиж да видя нещо да не съм пропуснал ...

Mad Max. написа:Регистрирате си колите "без номер" на мотор и сте ок :mhihi:

1-во това вече май не е толкова лесно
2-ро върши само известна работа понеже колегата е отекъл заради броя цилиндри на 1-во място

то нали зора е от 16-ката да направим 6-так обикновенно ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4699
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: хванаха ме със сменен двигател

Мнение от Bavarcho » 05 Ное 2014, 18:12

Преди седмица стана въпрос точно за регистриране без номер на двигател, породен от един наш колега които купи едно Е46 320 (което се спомена в последните страници на онази тема в Е46 раздела) и хората които се занимават с тези работи казаха че е безсмислено. Става, но ползата би била почти никаква. По техни думи последно време контрола по казуса с сменян мотор се е затегнал доста и шанса "случайно" да те спипат с друг мотор е голям. Според тях има решение за временно измъкване от органите, ако те спрат със сменен двигател, но трябва да си имаш всички документи наред. (говорим фактура за новия мотор и т.н.) Но не съм на ясно напълно дали това наистина "работи" за това не го и споменавам.
И все пак най-удачния вариант като ще сменяте мотор, това така или иначе води до смяна на окачване, спирачки и т.н. съответстващи на мощността да си минете Технотест което не е чак толкова невъзможно, ако колата не е само тел, свински опашки и изолирбанд
Изображение


Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 16.06.2014
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: E36

Re: хванаха ме със сменен двигател

Мнение от Chope » 05 Ное 2014, 20:47

Bavarcho написа:Преди седмица стана въпрос точно за регистриране без номер на двигател, породен от един наш колега които купи едно Е46 320 (което се спомена в последните страници на онази тема в Е46 раздела) и хората които се занимават с тези работи казаха че е безсмислено. Става, но ползата би била почти никаква. По техни думи последно време контрола по казуса с сменян мотор се е затегнал доста и шанса "случайно" да те спипат с друг мотор е голям. Според тях има решение за временно измъкване от органите, ако те спрат със сменен двигател, но трябва да си имаш всички документи наред. (говорим фактура за новия мотор и т.н.) Но не съм на ясно напълно дали това наистина "работи" за това не го и споменавам.
И все пак най-удачния вариант като ще сменяте мотор, това така или иначе води до смяна на окачване, спирачки и т.н. съответстващи на мощността да си минете Технотест което не е чак толкова невъзможно, ако колата не е само тел, свински опашки и изолирбанд


Да, много правилно, дори да е без номер, дори да е от 6-так на 6-так, пак новият мотор има номер, ще разберат по него, че не е за това купе по завод, ако пък направиш грешката да заличиш номера на новият блок, тогава става още по-лошо ако те хванат, няма доказване че не е гепен двигателя. За много хора не са малко парите по узаконяването на нов двигател, предвид че се правят на предимно не много скъпи автомобили, но реално си заслужава да отделиш тези пари, време и нерви, за да е всичко ОК, не дай си боже стане инцидент, спестените пари и неприятности се умножават многократно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 219
Регистриран на: 29.08.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 528I
Мечтае да кара: Е60

Re: хванаха ме със сменен двигател

Мнение от gelermoto » 06 Ное 2014, 8:53

Моята Е39 ка дойде от Австрия и първо един приятел който я поръча я регистрира в Пазраджик понеже той е от там.След 2 месеца когато колата дойде при мен и минах през каналите на КАТ София видях в големият талон че пише без номер на двигателя.Пича на канала 10мин.се мъчеше да свети с фенерче,гледа,заляга но така и не откри номер,и накрая ми вика АРЕ ОТИВАЙ ДА СИ ВЗИМАШ НОМЕРАТА :mrgreen: Явно колата е дошла още от Австрия без номер и така са я регистрирали в Пазарджик.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: хванаха ме със сменен двигател

Мнение от bum_bum » 06 Ное 2014, 14:02

Chope написа:Да, много правилно, дори да е без номер, дори да е от 6-так на 6-так, пак новият мотор има номер,.


Не съвсем. Гаранционно подменяните блокове на повечето е36-ци от Англия нямат номер фабрично. :dunno:
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: хванаха ме със сменен двигател

Мнение от b00st » 06 Ное 2014, 15:56

Фабрично със същия мотор е едно, бай илия суапва е съвсем друго обаче :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: хванаха ме със сменен двигател

Мнение от K_Ilkov » 06 Ное 2014, 16:05

абе то варианти и разклоненеия на тая тема бол :idea:
едно е важно - положението е сураво вече и трябва да се изпипват нещата, че иначе както се вижда боли ...

Щото не, че нещо ама колегата дето е с темата връща сега м10-ката е30-ката,
което едва ли е приятно по не една и две причини ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 14.03.2012
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: e39 , e30
Мечтае да кара: e30

Re: хванаха ме със сменен двигател

Мнение от vilioe36 » 07 Ное 2014, 14:31

м10ката е сложена но нещо не мога да го запаля явно мотора където е стоял и не пали само припалва надявам се да е делко ще видим какво ще стане за сега парите свършиха и ще се забавят нещата

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1207
Регистриран на: 12.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '00 E46 323ci & 12' F30 335i

Re: хванаха ме със сменен двигател

Мнение от taba4ko » 07 Ное 2014, 22:38

Привет колеги.
На мен ми се наложи преди 2 години да регистрирам таралясника, който купих за жена ми, Голф 3 в КАТ Плевен. Купен законно със софийски номер (респективно и талон с номер на двигател в него). Та каква е случката. Оказва се, че при регистрацията на колата в София не са догледали една от цифрите и вместо 4 са написали 1 в талона. Рязко стана невъзможно да се регистрира колата и ме обвиниха в незаконна подмяна на двигателя. Естествено стана голям скандал и им казах да запишат колата без номера на двигателя. Отговорът им беше, че това няма как да стане и, че трябвало да се свика специална комисия да провери двигателя. Трябвало да стане сряда, защото само тогава, но не всяка сряда, се събирала комисията, която чрез независим цивилен експерт, преглеждала колата и установявала дали номерът е корозирал, заличен, обявен за откраднат и тем подобни. Поразпитах малко и разбрах кои са членове на тази комисия и още същият ден ми се срещнах с единия типаж в КАТ. Естествено и там скандал, отново без моя полза. Единственото което постигнах е да отложа налагането на глоба за неспазване на 2 седмичният срок за регистрация на автомобила, като оставих в КАТ копие от договорът за покупко-продажба. Както и да е отидох в срядата и естествено по закона за гадостите никой на канала не забеляза грешката в числата и колата се регистрира за 10 мин. с информацията от старият талон.
Разказах ви това, защото и записването на колата без номер на двигателя не е лесна работа и е много ходене по мъките. Естествено ако се познавате с някой от КАТ може би това няма да е така.
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: хванаха ме със сменен двигател

Мнение от Top Gun Maverick » 09 Ное 2014, 18:41

Мда, на бащата Зафирата преди 2 години дойде с корозирал номер на двигателя от Германия(а беше 4-годишна)и трудно се виждаше. Записаха я без номер без никакви проблеми, ама даже и не питаха това така ли или иначе. Бум и толкова. В същия КАТ на БМВ-то не можаха да намерят номера(понеже той и не се виждаше от никаква позиция)та го пратиха в официален сервиз на БМВ да вземе бележка какъв е номера, а онзи там го видял с някакво огледалце и разни пособия, плюс 52 лв. :mhihi:
Та всичко е както им дойде. В КАТ му казаха, че застрахователна компания нямало как да направи КАско без номер на двигателя и един вид го връщали за негово добро, което според мен просто значеше, че щом е БМВ винаги си имат едно наум. Това е и когато те спират полицаите и изобщо като те видят по пътя с такава кола, без значение дали е дърто Е30 или ново Ф30.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Основен Форум

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook