Потъмняване на стъклата с фолио

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 4.02.2006
Местоположение: Gabrovo

Потъмняване на стъклата с фолио

Мнение от FALKONETTI » 16 Апр 2006, 21:31

Пичове някой потъмнявал ли си е стъклата с фолио?
То било голяма гадория - похабих цяла ролка без да постигна кой знай какъв резултат....
Има ли некви пинизи-тарикатски за залепването?
При мен все от някъде се отлепваше или влизаше въздух..
Намокрих стъклото и фолиото - само по-лесно се намества ама карйния резултат пак кофти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 10.06.2005
Местоположение: EU (Пазарджик, Стара Загора)

Мнение от bat Jeko » 16 Апр 2006, 21:45

Здраве да е
Първо си ги изрязваш грубо
Задното стъкло задължително го разделяш на три хоризонтални ивици, които после ще слепиш една до друга и дори дa се припокрият , ще изрежеш лесно припокриването с финно ножче.
Измиваш стъклата отвътре, и избърсваш добре после пръскаш с вида и малко веро ама много малко и започвш от средатa навън да махаш въздуха, накрая изрязваш.Не сваляш стъклата поне 3-4 часа докато изсъхне/
Това е, И задното се лепи от вътрешната страна лесно е пробваи пак.
Good luck

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Мнение от 520i » 16 Апр 2006, 23:23

Докато сме в темата да ви питам знаете ли къде и евентуално колко срува да си потъмня стъклата , но не с фолио,да ми ги опушат или там както се казва ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2840
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: София

Мнение от ///sasho » 16 Апр 2006, 23:30

280 лева ти струва за задните джамове/странични+заден+кучешките/ с Американско фолио

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 4.02.2006
Местоположение: Gabrovo

Мнение от FALKONETTI » 17 Апр 2006, 0:09

///sasho написа:280 лева ти струва за задните джамове/странични+заден+кучешките/ с Американско фолио


Какво е тва американско фолио и къде го правят... да не се занимавам с глупости и да ми го направят като хората... :winky:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 383
Регистриран на: 22.06.2005

Мнение от gyrate » 17 Апр 2006, 0:31

не могат да ти ги опушат освен ако не ги сменят.. всичко е фолио!

не мога да ти кажа как да го направиш по интернета но е голям занаят. никога няа да го изкараш добре отведнъж така че освен ако имаш време, материал и прочие да хабиш не си струва.

па и задното стъкло си има съвсем друг начин да се направи... с един лист. освен ако не искаж грозни части на него.

и за другите понякога. ако не се лепи сначи има ъгул на стъклото и предварително трыбва да промениш формата на фолиото. не става дума за размера, но за самата форма. от плоско на коничка и прочие.

веро е лошо. ползвай бебешки шампоан. стъклата се сушат 2 дни до една седмица! 4 часа е майтап. не се потъмняват като температурата е под 5 градуса.

Изображение
грубото изрязване. заради заоблянето на джама, няма да стане ей така. идеята е да направиш плоска линия в средата и да избуташ гунките в краищата, като те са вертицални и с вормата на коничка. незбравяте да сложите сапун между филма и прозореца.



Изображение

леко разтопете филма с нагревател.. това е часта която трябва да видите лично и която е най трудната. няма какво да обяснявам но идеята е нагряваш и ЛЕКО избутваш гънките от долу на горе докато те изчезнат. повтаряш. и отново и отново... всяка гънка по отделно. често вдигате фолиото и слагате сапун между него и прозореца иначе лошо.

Изображение

ей така.. да не забравите да изрязвате екстрата фолио от краищата след като деформирате. като махнете грубите гунки, леко затопляте малките балончета и с нещо по твърдо ги натискате долу.

Изображение
като цялото стъкло е готово, вдигате фолиото, напръсквате сапунката и го слагате отново отгоре. изтисквате водата и гледате дали лежи плоско. ако не, махате коничкитте отново. повтарятае. това докатоо е абсолютно плоско. ако не го проверите, 1000% ще имата гънки като го слагате, гънки които не може да видите освен ако не го проверите 1-2 пъти.

и като това е готово, направете финалните изрязвания за точен размер.

Изображение

още докато е на джама, вдигнете чистата фолио част до половина и напръскайте със сапуна. сложете я обратно (трябва да бъде МНОГО мокра иначе ще се залепи и това е лошо...). повторете с другата страна. готово. сега навийте филма на ролка и го сложете на стъклото от вътре. ако не го навиете не ви завиждам как ще го вкарате в колата бе да обършете всяка мръсотия. то и самото развиване си е пипка ама не е толкова зле.

Изображение

правилно махнете водата и си сложете краичетата на място (тоест уверете се че не нямате прозирания между фолиото и рамката). готово. оставате да се суши бес да го бършете или пипате за поне 2 дни.

радвйте се че сте си спестили 300лв... ако можете да го направите.

Гост
Аватар

Мнение от Гост » 17 Апр 2006, 1:20

тука е 100 с американско .. ама са мързели и не им се занимава
иначе с пазарското е лесно .. особено ако си свалиш жамовете става просто Дъ Бест (на 2 коли съм свалял жамовете и вече няколко години не е трепнало иначе на крак винаги оставят балончета) ... виж за задното е играчка само става трудно треа ти некои поне да ти държи ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 383
Регистриран на: 22.06.2005

Мнение от gyrate » 17 Апр 2006, 1:30

аз просто свалям панела... иначе много работа.

ако го навиваш не ти трябва никой да ти държи задното... :winky:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2840
Регистриран на: 6.10.2005
Местоположение: София

Мнение от ///sasho » 17 Апр 2006, 13:15

FALKONETTI написа:
///sasho написа:280 лева ти струва за задните джамове/странични+заден+кучешките/ с Американско фолио


Какво е тва американско фолио и къде го правят... да не се занимавам с глупости и да ми го направят като хората... :winky:


0888771118
0888787715

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 10.06.2005
Местоположение: EU (Пазарджик, Стара Загора)

Мнение от bat Jeko » 17 Апр 2006, 14:33

Здраве да е
за по малко от 40 минути ми сложиха фолио на колата без да свалят стъклата , след около 2 часа си свалих и стъклото за да видя дали не задържа некаде и е супер.Лошото е че сега /след 8 мес ако изкам да си го махна е едно безкраино търкане с ножче /Из берете си цвят които да ви подхожда на цвета на колата и колко тъмно изкате да е.
Става лесно зависи колко е добело и фолиото, не знам дали е американско или не днес ще мина да видя каксе казва и ще пиша.
Good luck
На снимките е показано че се слага от вън и е едно цяло , моите са отвътре и задното ми го разделиха на три части.

води статистиката
Аватар
Мнения: 2037
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: една крачка пред смъртта
Пол: Мъж
Кара: '07 X3 LCI 3,0sd
Детайли за колата: '93 318is
'95 328Ti
'95 318is
'00 328Ci
'04 330xd
'07 X3 3.0d
'07 X3 3.0sd
'01 730d

Мнение от LuBo1 » 17 Апр 2006, 15:27

Бензина му е маиката при маханета :winky:
ИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 383
Регистриран на: 22.06.2005

Мнение от gyrate » 17 Апр 2006, 19:30

bat Jeko написа:Здраве да е
за по малко от 40 минути ми сложиха фолио на колата без да свалят стъклата , след около 2 часа си свалих и стъклото за да видя дали не задържа некаде и е супер.Лошото е че сега /след 8 мес ако изкам да си го махна е едно безкраино търкане с ножче /Из берете си цвят които да ви подхожда на цвета на колата и колко тъмно изкате да е.
Става лесно зависи колко е добело и фолиото, не знам дали е американско или не днес ще мина да видя каксе казва и ще пиша.
Good luck
На снимките е показано че се слага от вън и е едно цяло , моите са отвътре и задното ми го разделиха на три части.



не се слага от вън. мери се от вън и се смалява от вън.

аз лично ги правя на една част или не ги правя... . който взима пари и ползва ленти в 2006 ви мами - или го прави много евтино. но ако взимат скъпо и ползват ленти, бегай. знак че си нямат понятие.

сигурно ползват llumar...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 15.12.2005
Местоположение: Софийския див див югозапад
Пол: Мъж
Кара: 525XD LCI

Мнение от Lacho » 17 Апр 2006, 22:40

gyrate написа:
bat Jeko написа:Здраве да е
за по малко от 40 минути ми сложиха фолио на колата без да свалят стъклата , след около 2 часа си свалих и стъклото за да видя дали не задържа некаде и е супер.Лошото е че сега /след 8 мес ако изкам да си го махна е едно безкраино търкане с ножче /Из берете си цвят които да ви подхожда на цвета на колата и колко тъмно изкате да е.
Става лесно зависи колко е добело и фолиото, не знам дали е американско или не днес ще мина да видя каксе казва и ще пиша.
Good luck
На снимките е показано че се слага от вън и е едно цяло , моите са отвътре и задното ми го разделиха на три части.



не се слага от вън. мери се от вън и се смалява от вън.

аз лично ги правя на една част или не ги правя... . който взима пари и ползва ленти в 2006 ви мами - или го прави много евтино. но ако взимат скъпо и ползват ленти, бегай. знак че си нямат понятие.

сигурно ползват llumar...


Айде да ми направиш задния джам ? :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 250
Регистриран на: 10.06.2005
Местоположение: EU (Пазарджик, Стара Загора)

Мнение от bat Jeko » 18 Апр 2006, 0:00

Здраве да е
Немаш грижи идваи
И по една бира ще почерпя/пък ако доидеш през зимата и на плаж под палмите ще те водя/ :D
0018098856879
Good luck
Пък за това че дали си личи че е на ленти не знам аз лично не виждам разлика /а пак тарсиа косури че да платя по малко/
Аз не сам слагал , ходих при едни юнаци и както описах не бях сваршил и спраита и бяха готови.
Но всеки си има вкус, все пак

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 71
Регистриран на: 15.01.2006

Мнение от FASH1ON » 18 Апр 2006, 12:02

///sasho написа:
FALKONETTI написа:
///sasho написа:280 лева ти струва за задните джамове/странични+заден+кучешките/ с Американско фолио


Какво е тва американско фолио и къде го правят... да не се занимавам с глупости и да ми го направят като хората... :winky:


0888771118
0888787715

казва се Жоро - много добре работи и много скъпо взема :)

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook