Моля помогнете за избора ми :)

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 6.09.2011
Пол: Мъж

Моля помогнете за избора ми :)

Мнение от Motofen » 05 Сеп 2011, 23:47

Такам сега на 23 съм карал съм преди мотор и искам да ви питам някои неща ?
1.Кажете каква е най-добрата каска за пистак :) ?
2.Най-добрият мотор ?
3.Най-добрата марка екипировка

Алфа Въшкар
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: ч
Мечтае да кара: Countach през 80-те

Re: Моля помогнете за избора ми :)

Мнение от sme666ko » 06 Сеп 2011, 11:55

Motofen написа:Такам сега на 23 съм карал съм преди мотор и искам да ви питам някои неща ?
1.Кажете каква е най-добрата каска за пистак :) ?
2.Най-добрият мотор ?
3.Най-добрата марка екипировка


3. Alpinestars
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 27.01.2009
Пол: Мъж
Кара: x5 e53 3.0 d

Re: Моля помогнете за избора ми :)

Мнение от go6o_lud » 06 Сеп 2011, 11:57

Motofen написа:Такам сега на 23 съм карал съм преди мотор и искам да ви питам някои неща ?
1.Кажете каква е най-добрата каска за пистак :) ?
2.Най-добрият мотор ?
3.Най-добрата марка екипировка

Приятелю тоя е скъпичък спорт. И много относителни са ти въпросите, въпрос на лично мнение са тези неща :mrgreen: . Колкото по-ново и по-скъпо, толкова по добре и за 3те варианта. Но мен ако питаш, каска за пистак най-добре Арай от новите модели всички са хубави. Мотор не ти трябва по як от 600сс и по скъп от 5000- 6000лв. А екипировки има бол на квито фирми искаш - алпин старс мен ако питаш... :bchug:
To be the best, you have to fight to beat the best !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: Моля помогнете за избора ми :)

Мнение от BMW_RIDER » 06 Сеп 2011, 11:59

Motofen написа:Такам сега на 23 съм карал съм преди мотор и искам да ви питам някои неща ?
1.Кажете каква е най-добрата каска за пистак :) ?
2.Най-добрият мотор ?
3.Най-добрата марка екипировка


Еми ще пробрам да отговоря:
1. попринцип топ марките за каски са - Shoei, Arai, Suomy, доста мотористи не признават друго. Тези каски са около 1000лв. Аз обаче мисля ,че и от средния клас марки има много добри предложения , по скъпите модели на AGV, Airoh, HJC, ICON, Scorpion, KBC, са достатъчно добри. Те обикновенно са трикомпонентни- карбон, кевлар, фибростъкло.
По евтините са от поликарбонат или фибростъкло само. Попринцип е хубаво да се гледа за стикери, DOT, SNELL, ECE, те означават ,че каската покрива изисквания за сигурност.

2. Най-добрия мотор за какво? За завой, за направо, за пътуване, за стънт, за мотокрос, за супермото, за добра цена, за гъзария? Edit DrivinGGoD

3. За екипировката същата работа като при каските- Alpinestars, Dainese са топ брандове, но и тук могат да се намерят чудесни неща и от по средните класове на по приемливи цени.

Та това е не се изхвърляй на мощно и скъпо особено ако си начинаещ. По добре питай.
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Моля помогнете за избора ми :)

Мнение от Kris » 06 Сеп 2011, 13:22

Като гледам как искаш мнения от интернета на народа, по-добре не си взимай голям мотор.

Взземи си по-мощен скутер за начало и покарай едно лято, малко да те засекат из града, малко да свикнеш с удобствата и неудобствата на мотара като машина. Да разбереш как се спира аджеба като е на зор как да се пазиш сам и да не разчиташ на никой да те види в огледалото или да ти даде път.

И чак на другата година си купи по-голям мотор, до тогава ще си си отговорил на тези въпроси, а също така и на следващите три.

Успех. :yes:


P.S.
Един съвет, пари за мотора (какъвто и да е) и за екипировка не жали, ако не можеш по-добре пропусни деня, а не живота!

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 6.09.2011
Пол: Мъж

Re: Моля помогнете за избора ми :)

Мнение от Motofen » 06 Сеп 2011, 13:59

значи ако не съм се изяснил точно искам да е пистов и да не е много тежак да може по лесно да се оправлява и по възможност на завоите направо да се ляга ;Д

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 19.12.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 98' е39 520i
Мечтае да кара: V8

Re: Моля помогнете за избора ми :)

Мнение от ДаниД » 06 Сеп 2011, 14:44

За БМВ каските някакви впечатления имате ли ? Би трябвало също да са добри или...
Изображение

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Моля помогнете за избора ми :)

Мнение от alx » 06 Сеп 2011, 21:09

Motofen написа:Такам сега на 23 съм карал съм преди мотор и искам да ви питам някои неща ?
1.Кажете каква е най-добрата каска за пистак :) ?
2.Най-добрият мотор ?
3.Най-добрата марка екипировка


1. тази която ти пасва добре на главата без да ти хлопа. всеки е различен. проба му е майката. слагаш го на главата си, вдигаш ръцете и ги слагаш острани на каската и буташ с едната и с другата ръка, после повтаряш напред назад- трябва да не усещаш луфтове, но не трябва и да ти стяга.

2. този които няма да ти омръзне 2 години, но не повече. за някои това е 500 кубика ниджетка... за други е литров мотор. за трети е 50 кубика мотопед. първия ти мотор има критичната задача да те опази жив първите две години. затова трябва да е лек, малък и не особено мощен. това няма да е мотора които искаш да караш така и иначе. мисли го като проходилка.

3. за каквото имаш пари.

много е важно да осъзнаеш, че като нов ездач не знаеш какво ти харесва и какво ти трябва (вярвай ми- не знаеш). затова купуваш неща които ще ти позволят да караш относително сигурно ... за да разбереш какво ти харесва и какво ти трябва. екипировка и мотор са много индивидуални.

и ако мога да ти дам един съвет- ако имаш приятел които е карал дълго време и му вярваш да не те въвлече в глупости- карай първо с негов съпровод.. нека да те огледа като караш- отпред, отзад... ще има забележки а ти ще го слушаш. но е много важно да не те увлича да караш бързо- защото тогава ще ти нанесе повече вреда като на нов ездач от колкото да имаш полза...

успех и да се похвалиш
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 6.09.2011
Пол: Мъж

Re: Моля помогнете за избора ми :)

Мнение от Motofen » 07 Сеп 2011, 18:40

А иначе кои я кажете няква каска за скутер и кои вид е по добра каска ?
Такъв Изображение
Или такъв Изображение

Любимец на Кралицата
Аватар
Мнения: 4205
Регистриран на: 6.04.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: F85 X5M , Race ///M GTR V10 S85
Мечтае да кара: M3 CSL

Re: Моля помогнете за избора ми :)

Мнение от ///M_Martin » 07 Сеп 2011, 19:56

Нито една от двете :mhihi: най-добре отворена

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Re: Моля помогнете за избора ми :)

Мнение от radio_manbg » 07 Сеп 2011, 20:16

1. Каски бол ... ако имаш пари Шой Арай Агв (аз лично карам с Марушин и вече ми се е доказала - главата е на мястото си)
2. Edit DrivinGGoD
3. Екипировка - водещите са Алпин Стар и Даинезе но поне за мен всяка средно добра кожена (ушита според изискванията) ще ти свърши работа.
Поздрави и Успех
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: Моля помогнете за избора ми :)

Мнение от xerial » 25 Мар 2013, 14:42

Колеги ,

дайте съвет откъде да гледам (може онлайн както и на място) и да се ориентирам най-добре за екипировка - каска, яке, протектори, ботуши, ръкавици. За какво трябва да гледам като изисквания, стандарти и т.н. решил съм че пари за екипировка няма да пестя, но все пак съм привърженик на златната среда :mhihi: най-добро качество на най-добрата цена :)

За мотора , да си призная нямам никакъв опит (возили са ме няколко пъти) , но съм го решил мисля , че се познавам горе долу добре :mhihi: и мога да разчитам на разсъдака си. харесал съм Сузуки GSXR 600 К5-К6 (което се намери по читаво за парите които съм склонен да отделя), наясно съм че съм абсолютен новобранец, но не ми допада идеята че със скутер 50цц или 100цц ще се науча по-добре да карам и да се пазя, мисля че ще се справя с машината :)

Другото , което всъщност е по-голямата драма е книжката. Имам КАТ Б , но пред години си смених книжката с чуждестранна( ЕУ страна) и си карам с нея и бих искал да си я запазя , но от друга страна съм твърдо решен да си запиша курсовете и да си положа изпита , съответно книжката. Та реално имам някакви идеи как мога да имам и 2те книжки (бг - Б+Акат и ЕУ) , но искам да видя и вашето мнение по въпроса ;)
Изображение Изображение

The Ultimate Driver
The Ultimate Driver
Аватар
Мнения: 4709
Регистриран на: 23.04.2002
Местоположение: в света на motorsport-a
Пол: Мъж
Кара: хората да се учат с ProDrive.bg
Мечтае да кара: BMW ///M, Ferrari, Porsche, Land Rover
Детайли за колата: 2003-2005 - '90 BMW E30 318is
2005-2006 - '97 Audi A4 2,6 Avant
2006-2008 - '90 BMW E30 325i Cabrio
2008-2009 - '98 BMW Z3 Roadster
2009-2009 - '96 BMW E34 525tds Touring
2009-2011 - '96 BMW M3 Evo Race Car
2009- - '92 BMW E36 320i
2011- - '98 BMW E36 323Ci

Re: Моля помогнете за избора ми :)

Мнение от DrivinGGoD » 27 Мар 2013, 11:43

Ехооо... Пичове... това е раздел за BMW Motorrad... Има моторджииски форуми колкото искате, смятам, че там е мястото да си говорите за разните японски и други моторетки :!: До момента никой не е споменал и не говори за BMW мотори... за екипировката нещата ги оставям, но коментарите относно други мотори ще ги оставяме само, когато са в сравнение с BMW моторите или имат общо с тях :yes:
------------------------------------------------------
Are you ///M enough?... - DrivinGGoD's Blog
------------------------------------------------------
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!
------------------------------------------------------
"Автомобилът ти е истински бърз едва тогава, когато сутрин застанеш пред него и се боиш да го отключиш."-Walter Röhrl
------------------------------------------------------
Happiness is not around the corner. Happiness is the corner.
------------------------------------------------------
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: Моля помогнете за избора ми :)

Мнение от svilgg » 31 Мар 2013, 22:49

Някой притежател на F650 ако има да сподели някакви мнения относно поведение и намират ли се части ?
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

АЗ СЪМ ТОЛЕРИРАН :)
Аватар
Мнения: 6034
Регистриран на: 15.09.2003
Местоположение: БИАД. Снощи най-културно си излизах от там и някой ме настъпи по ръката
Пол: Мъж
Кара: E53 Х5 3.0d
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Моля помогнете за избора ми :)

Мнение от X-citer » 07 Апр 2013, 20:30

xerial написа:Колеги ,

дайте съвет откъде да гледам (може онлайн както и на място) и да се ориентирам най-добре за екипировка - каска, яке, протектори, ботуши, ръкавици. За какво трябва да гледам като изисквания, стандарти и т.н. решил съм че пари за екипировка няма да пестя, но все пак съм привърженик на златната среда :mhihi: най-добро качество на най-добрата цена :)


Аз си пазарувам всичко от www.louis.de
Огледай има интересни неща и различни ценови класове. Доставката до вратата ти е 10 евро и отнема около седмица и половина.
Изображение

Следваща

Назад към BMW Motorrad

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook