Странен проблем с централното-Разрешен

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Странен проблем с централното...

Мнение от metodi80 » 04 Юни 2011, 22:53

camburko написа:колега а случаино алармата ти да е афтърмаркет- ако да момците които са ти я монтирали са си спестили едно реле което да запази отключването и заключването от шофьорската врата. в доста случаи вземат сигнала от шофьорската врата и затова неможеш да командваш останалите ключалки с нея. аз съм със същия проблем но не ми се занимава да разглабям наново за да го монтирам. от там ти идва проблема. дано да съм ти бил полезен.


Тоя филм с монтажа на допълнителни релета , когато управлението на централното става през машинката на шофьорската врата е такава глупост , че нема на къде ..... В темата за монтаж на аларма съм го описал подробно как точно става тоя вариант и схема съм сложил , даже за вариант при който се преправя алармата , така че да не се налага релетата да са постоянно под напрежение и да смучат непрекъснато ток ... Но пак казвам това е голяма щуротия .... , има си начин как да се направи това интелигентно , без малоумни изпълнения с допълнителни релета , релета за време и не знам си още кви глупости на хора дето се водят алармаджии , ама хабер си немат какво точно правят .... :censored:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Странен проблем с централното...

Мнение от dicho0o » 05 Юни 2011, 10:32

Аз нямам аларма,имала е някога,но сега я няма,мисля че е била оригинална,но не съм сигурен,и пак да кажа работи ми цялото централно,но като отключвам/заключвам само от пасажерската врата,от шофьорската се отключва и заключва само тя,никоя друга.
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 507
Регистриран на: 11.10.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е39 M52B20 TU
Мечтае да кара: Е39 M5

Re: Странен проблем с централното...

Мнение от Zlatiyan_Genchev » 05 Юни 2011, 22:54

dicho0o написа:Аз нямам аларма,имала е някога,но сега я няма,мисля че е била оригинална,но не съм сигурен,и пак да кажа работи ми цялото централно,но като отключвам/заключвам само от пасажерската врата,от шофьорската се отключва и заключва само тя,никоя друга.


И на мен е така,днес като викнах един приятел алармаджия да ми изключи алармата и защитата на запалването,установихме ,че като отключиш от шофъорската врата се включва това за паленето и ненможеш да запалиш,също така заключването на централното става само от пасажерската врата,от шофъорската се заключва само тя.Много малоумно направено :Х

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Странен проблем с централното...

Мнение от dicho0o » 06 Юни 2011, 6:22

lpfc1990 написа:
dicho0o написа:Аз нямам аларма,имала е някога,но сега я няма,мисля че е била оригинална,но не съм сигурен,и пак да кажа работи ми цялото централно,но като отключвам/заключвам само от пасажерската врата,от шофьорската се отключва и заключва само тя,никоя друга.


И на мен е така,днес като викнах един приятел алармаджия да ми изключи алармата и защитата на запалването,установихме ,че като отключиш от шофъорската врата се включва това за паленето и ненможеш да запалиш,също така заключването на централното става само от пасажерската врата,от шофъорската се заключва само тя.Много малоумно направено :Х


Да,да,да точно такъв ми е проблема,ако отключа от шофьорската само нея и аз не пала...Моляте ако намериш решение на проблема ми пиши как да си го оправя.Аз пробвах един съвет на metodi80 да разменя предните врати но нямаше ефект :yes:
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Странен проблем с централното...

Мнение от metodi80 » 06 Юни 2011, 13:34

Колега , щом като отключваш/заключваш шофьорската врата , но централното не се управлява (в смисъл другите врати не реагират) , провери дали не са ти прекъснати кабелите от машинката до управлението ... Нали казваш , че си гледал схемите ... , в тях можеш да видиш и цветовете на кабелите и да ги проследиш ... Кажи от къде си ... Ако си в северозападна БГ може да измислиме нещо ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Странен проблем с централното...

Мнение от stony1 » 06 Юни 2011, 13:49

Колегата да си провери предпазителите. Захранванията за централното са поне три. Едната верига е за модула, който приема управляващия сигнал от ключалките на двете предни врати и багажника. Независимо от коя се заключи или отключи, централното съответно заключва или отключва всички останали. Тази верига няма нищо общо с веригата, която взема управляващ сигнал от алармата на колата или DWA модула.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Странен проблем с централното...

Мнение от dicho0o » 06 Юни 2011, 13:49

metodi80 написа:Колега , щом като отключваш/заключваш шофьорската врата , но централното не се управлява (в смисъл другите врати не реагират) , провери дали не са ти прекъснати кабелите от машинката до управлението ... Нали казваш , че си гледал схемите ... , в тях можеш да видиш и цветовете на кабелите и да ги проследиш ... Кажи от къде си ... Ако си в северозападна БГ може да измислиме нещо ...


Точно така,но попринцип си се заключва и тази врата,ако заключа от дясно,може би е кабела който подава сигнал за отключване/заключване.Смъквал съм кората няколко пъти и съм гледал,машинката сме отваряли,остава само хубаво да проследя този кабел,може би там където е от вратата към купето.Аз съм от Велико Търново.А схемите ги гледах както преди ми беше обяснил,но схемата съвпадна с тази на кола от 94г,а моята е 93 на края(10м мисля беше).Разменихме предните две врати,общо 4 кабела и нямаше ефект,пак работеше цялото централно само от дясната врата.Понякога,но много рядко не се заключва/отключва шофьорската,но като отключа и заключа от дясната врата пак се оправя ;) Тоест заключвам/отключвам си цялата кола винаги от дясно.Ще проверя в най-скоро време кабелите и ще пиша.Според мен ще е там покрай вратата и купето ;) Ако имате идеи казвайте :)
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Странен проблем с централното...

Мнение от dicho0o » 06 Юни 2011, 13:50

stony1 написа:Колегата да си провери предпазителите. Захранванията за централното са поне три. Едната верига е за модула, който приема управляващия сигнал от ключалките на двете предни врати и багажника. Независимо от коя се заключи или отключи, централното съответно заключва или отключва всички останали. Тази верига няма нищо общо с веригата, която взема управляващ сигнал от алармата на колата или DWA модула.



Ще ги проверя колега,и това ще опитам,иначе аларма нямам,имала е някога :yes:
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Странен проблем с централното...

Мнение от metodi80 » 06 Юни 2011, 14:39

Значи ... , ако някога колата е имала аларма , може алармаджиите да са вързали управлението на централното на машинката на шофьорската врата , след това по някаква причина ако алармата е демонтирана , ако веригата на кабелите към машинката не са възстановени - ще се случва точно това , което се случва при теб ... Колата ще се заключва от пасажерската , но не и от шофьорската врата .. Просто прозвъни кабелите на машинката дали стигат до модула .. и ще видиш дали това е проблема ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 8.11.2008
Местоположение: София,Казанлък а отскоро и Перник
Пол: Мъж
Кара: ше e36 седан M43B18
Мечтае да кара: М5

Re: Странен проблем с централното...

Мнение от camburko » 06 Юни 2011, 22:22

metodi80 написа:Значи ... , ако някога колата е имала аларма , може алармаджиите да са вързали управлението на централното на машинката на шофьорската врата , след това по някаква причина ако алармата е демонтирана , ако веригата на кабелите към машинката не са възстановени - ще се случва точно това , което се случва при теб ... Колата ще се заключва от пасажерската , но не и от шофьорската врата .. Просто прозвъни кабелите на машинката дали стигат до модула .. и ще видиш дали това е проблема ...

:yes:
Животът е като стълба в кокошкарник, къс и осран.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Странен проблем с централното...

Мнение от dicho0o » 06 Юни 2011, 22:56

camburko написа:
metodi80 написа:Значи ... , ако някога колата е имала аларма , може алармаджиите да са вързали управлението на централното на машинката на шофьорската врата , след това по някаква причина ако алармата е демонтирана , ако веригата на кабелите към машинката не са възстановени - ще се случва точно това , което се случва при теб ... Колата ще се заключва от пасажерската , но не и от шофьорската врата .. Просто прозвъни кабелите на машинката дали стигат до модула .. и ще видиш дали това е проблема ...

:yes:


Ще го направя и възможно най-скоро и ще пиша,кои кабели трябва да прозвъня,тези по-тънките ли?
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Странен проблем с централното...

Мнение от metodi80 » 06 Юни 2011, 23:45

dicho0o написа:Ще го направя и възможно най-скоро и ще пиша,кои кабели трябва да прозвъня,тези по-тънките ли?


Кабелите излизат от машинката и са бял с тънка зелена ивица (подава сигнал отключване) и бял с тънка черна ивица (подава сигнал заключване).... Цитираните кабели са за колите с комфорт модул , но мисля , че това е стандарт и би трябвало и при колите без комфорт модул да са същите ... Мързиме сега да ровя в схемите , за да гледам , ако случайно не намериш такъв цвят кабели да излизат от твоята машинка , ровни с хемите и там ще видиш кои са цветовете на кабелите ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: Странен проблем с централното...

Мнение от dicho0o » 27 Авг 2011, 17:40

Колеги проблема с централното е оправен.Оказа се че алармата не е оригинална и кабелите бяха прекъснати и двата(за отключване и заключване).Прилагам една снимка зад жабката,търсих да видя модул за централното но мисля че няма или незнам кой от всичките е?Виждам комфорът модул и другите неща незнам какви са... :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook