ПОМОЩ: Изчезна ми парктроника! (Е87)

1-серия (E81, E82, E87, E88, F20, F21)

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 15.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F36 435xd '18 / E84 2.5xd '12

ПОМОЩ: Изчезна ми парктроника! (Е87)

Мнение от surr3a1 » 18 Фев 2010, 10:07

Здравейте,

Имам нужда от малко помощ.

В Петък си взех колата от сервиз, където са боядисвали предна, задна броня + няколко още детайла. Събота и Неделя ходих на Банско да карам борд и всичко си беше наред и работещо.

Понеделник сутрин, излизам от гаража и забелязвам, че на навигацията не ми се показва парктроник картинката нито се чува звуковият сигнал. Другото странно нещо беше, че бутона за парктроника ми мигаше с обичайната си зелена светлина (никога не съм го виждал да мига).

Отивам на работа, тръгвам си и вече няма никой. И да включвам на задна и да натискам бутона, нищо не се случва (няма мигане, нито свети). Все едно няма такава система в автомобила.

Обадих се на сервиза. Човека ми каза, че лично тества дали парктроника работи преди да предаде колата на собственика, защото се случвало да не работят парктроници (и всичко наистина си работеше като я взех). После ми каза, че моя случай звучи като изгорял бушон или нещо такова, и най-добре да я закарам на тест.

Въпроси:

1. Къде са бушоните на Е87 '05 ? И кой ли точно е въпросният?

2. Какви са те? Цилиндрични или от тези плоските?

3. Къде да я закарам в случай, че не е бушон.

Благодаря за търпението (малко дългичко стана)!

Лек ден!
.:BE LIKE NO OTHER:.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: ПОМОЩ: Изчезна ми парктроника! (Е87)

Мнение от lusienk » 18 Фев 2010, 10:28

Аз имах същия проблем след пребоядисване на брона. Според мен не са закачили хубаво буксите към датчиците за парктроника. ЗА да разбереш кой датчик не работи правиш следното:
Палиш колата и включваш на задна за да се задейства парктроника, наплюнчваш си пръста( за най-бързо ) или го намокряш. Когато пипнеш по датчика с пръст и размърдаш леко наляво -надясно, се усеща леко чукане (или пукане). Това значи , че съответния датчик работи. При мен просто при монтажа на буксата към датчика не беше дала хубав контакт и след разкачане и отново закачане на буксата към датчика се оправи.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 15.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F36 435xd '18 / E84 2.5xd '12

Re: ПОМОЩ: Изчезна ми парктроника! (Е87)

Мнение от surr3a1 » 18 Фев 2010, 12:08

Здравей и благодаря за отговора. Току що опитах този метод, но не чувам нищо никъде :). Пробвах 4-5 различни датчика и не чух никакъв звук от нито един от тях. Идеи?
.:BE LIKE NO OTHER:.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 422
Регистриран на: 12.07.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 535xd LCI

Re: ПОМОЩ: Изчезна ми парктроника! (Е87)

Мнение от lusienk » 18 Фев 2010, 12:48

Не се чува звук, по скоро се усеща върху пръста как се мърда леко нещо по датчика.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: от време на време
Мечтае да кара: всеки ден

Re: ПОМОЩ: Изчезна ми парктроника! (Е87)

Мнение от pkw08 » 18 Фев 2010, 20:42

На мен ми се беше случвало това. Отидох в Мкар пуснаха работна карта "не работи PDC системата" , четери часа пих кафета и сокове - чаках и се нервих. Накрая изкараха колата и приемчика ми каза плати си 30 лв. на касата готов си. Не ми обясни обаче какво и е било, и след като аз го заядох (нещо и той бе изнервен - явно трудно са открили каква е била повредата) ми отговори - изгорял предпазител но не открихме защо? Това беше миналата година и до сега няма проблем. В сервиза освен ,че откриват повредата били длъжни да установят и причината, за това са ме забавили толкова. Питаха ме колата в гараж ли е или нощува отвън. Това бе моя проблем колега по темата, надявам се да съм ти помогнал. PS: Попитах къде се намира този предпазител и ми отговори, че не е моя работа. Ако има пак проблем - заповядай да го решим, това беше отговора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 200
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: F31

Re: ПОМОЩ: Изчезна ми парктроника! (Е87)

Мнение от бабъл » 18 Фев 2010, 21:09

При мен беше откачен зумера на предния парктроник и при включване ми мигаше копчето и се изключаше.При теб най-вероятно някоя букса не е била влючена добре и затова е премигвало копчето,но за да изчезне напълно сигурно е изгорял бушон.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: ПОМОЩ: Изчезна ми парктроника! (Е87)

Мнение от BMW120 » 18 Фев 2010, 22:37

Кофти работа пич....аз като я купих моята не работеше парктроника и се оказа че е изгоряла платката на парктроника която се намира при десния стоп....по някакъв начин влиза вода там и се случва...струваше ми 350лв да я сменя и още 220 да смениш стопа защото може пак да изгори...да чукам на дърво не сам сменял стопа и вече 3 месеца нямам проблем но и това ще трябва да направя...
Дано при теб да е нещо по леко....
Ако искаш като ходиш да ти мият колата им казвай да не блъскат с парструйката около десния стоп...аз това правя...
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 15.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F36 435xd '18 / E84 2.5xd '12

Re: ПОМОЩ: Изчезна ми парктроника! (Е87)

Мнение от surr3a1 » 19 Фев 2010, 15:02

Днес ходих до един сервиз (не официалните) и човека закачи колата на компютъра. Каза, че въобще не открива такъв модул. Като стигне до него в списъка просто го прескача. Няма грешки. Няма нищо. Започвам да си мисля, че нещата отиват нагоре по ценовата листа :(.

След това се обадих в сервиза в който ми боядисваха колата и човека каза, че за сваляне то на бронята не са пипали по стопове да ги махат или нещо от този род и потвърди казаното по-горе, че модула е под десния стоп.

Остана да отида до Дару Кар тези дни и да видим тяхната диагностика какво ще ме посъветва. Ще докладвам с резултатите след това. Лек ден.
.:BE LIKE NO OTHER:.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 594
Регистриран на: 14.10.2009
Пол: Мъж
Кара: BMW120

Re: ПОМОЩ: Изчезна ми парктроника! (Е87)

Мнение от BMW120 » 20 Фев 2010, 18:06

Мдамммм може и при теб да е станало като при мен....Успех де....shit is happenin'
ЛУД УМОРА НЕМА

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 12.12.2009
Местоположение: Bs
Пол: Мъж
Кара: M3 E46

Re: ПОМОЩ: Изчезна ми парктроника! (Е87)

Мнение от foxi 77 » 21 Фев 2010, 9:30

Влока на парктроника се намира до дясния стоп подкорите в багажника.При боя на эадна броня, :!: се свалят стоповте и ако е влязло вода .................. :!: :!: :!:

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 13.09.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 118d; AUDI A4 TDI

Re: ПОМОЩ: Изчезна ми парктроника! (Е87)

Мнение от jokera_x » 21 Фев 2010, 14:53

И моят парктроник спря да работи по време на големите студове когато бяха. ту работеше ту отказваше докато накрая спря тотално. в началото ми излизаше съобщение че не ми работи парктроника на борда но вече не излиза и не работи. Но при мен нямам бутон за парктроника и лампичките дато светят, но пък имам задни 4 датчика и си пищеше преди. Сега ще отворя първо да видя бушоните и после да видя трази платка до стопа.
Карай УМНО, стигни ЖИВ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 103
Регистриран на: 15.04.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F36 435xd '18 / E84 2.5xd '12

Re: ПОМОЩ: Изчезна ми парктроника! (Е87)

Мнение от surr3a1 » 23 Фев 2010, 13:07

Преди малко се върнах от Дару... изгоряла е платката защото се е напълнило с вода.
Сега въпроса е откъде да си я намеря на нормална цена и да си я сменя. Някакви идеи? Един приятел ще провери в Германия в BMW каква е цената и ще ми каже. Тъпа история.
.:BE LIKE NO OTHER:.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 14.07.2008
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: каките да се нервят :+)
Мечтае да кара: трошки!

Re: ПОМОЩ: Изчезна ми парктроника! (Е87)

Мнение от lucifer_bmw » 07 Апр 2010, 11:49

Колега мое лично мнение е че бояджийте са враг номер едно на електрониката свързана с брони особенно PDC-тата след като са ти боядисали колата и непосредствено след това електронното блокче е гръмнало поради намокряне това подсказва че вината е тяхна

:censored: :ranting: виждал съм от нещракнати букси към датчиците до премазани инсталаций от бронята докато са я слагали отиди и им кажи да си поемат отговорността
да ти платят електронният блок :dummy:
BAYERISCHE MOTOREN WERKE може и да не са перпето мобиле но по-добри просто все още не са измислени!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 13.09.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW 118d; AUDI A4 TDI

Re: ПОМОЩ: Изчезна ми парктроника! (Е87)

Мнение от jokera_x » 01 Юни 2011, 20:19

Колеги днес най после си намерих блока за управление на парктроника на Bosch 0 263 004 173, сложих го пръснах буксите с контактен спрей, включвам на задна но не иска да "пищи", когато докосна датчиците се усеща пулсация но без да издава звуков сигнал вътре, колата няма бутон за спиране на парктроника. Ходих при мой приятел който има kts закачи колата и няма грешки, отива захранване всичко уж е наред но не.
Колеги помагайте спешно със съвети!
Карай УМНО, стигни ЖИВ!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 672
Регистриран на: 14.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само Месершмити

Re: ПОМОЩ: Изчезна ми парктроника! (Е87)

Мнение от galant » 02 Юни 2011, 19:32

Колега,в подфорума на е90 ти писах,отвори пластмасовата кутия и изкарай платката.Почисти я ссъс спирт и четка за зъби,цялата и между крачетата на чиповете.Виж дали има поражения от вода(пример на снимката по-долу-моят проблем)Ако има звънни ми на 0893/622260.Имам близък който работи в гоооолям сервиз за електроника и ще ти свърши работа(ако искаш разбира се).Ако не е от платката си извади лайсните с датчиците и виж дали няма откачен.Ако има и един-парктроника е "мяу",т.е. без един датчик няма да работят всички,но дали не контактува или е фирясал е отделен въпрос.Натисни хубаво буксите на датчиците защото понякога ти се вижда че е ОК,но дефакто не ещракнал.Успех!

Изображение
Изображение

Следваща

Назад към 1-ва Серия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook