Полиране на алуминиеви джанти

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 13 Фев 2009, 17:57

ами от варна съм... това спъва нещата :(
инъче цената значи
шкурките излзиат около 3-4 лв на джанта
15 лв е комплекта за полиране
и двете пасти на нигрин за финално са съответно по 5 и по 6 лева...
:)
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Мнение от KIM » 14 Фев 2009, 11:53

E30_M_Tech_ll написа:https://store.mothers.com/product_info.php?products_id=85&cPath=13
ето това колко пари излзиа до вратата ми?

71$ до офиса в сф
Изображение


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 14 Фев 2009, 15:05

а ако применро се съберем повече хора пак ли ще е същата цената на услугата или по точно подобна или за всеки комплект се плаща по 37 долара отгоре? :)
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 26.04.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: e91 325d, E39 M5

Мнение от n1nja » 14 Фев 2009, 16:14

аз съм за идеята... примерно аз мога да взема 3 комплекта,
гледам и други колеги могат, предполагам ще съберем количество
хич като да не е :)
пак ли ще е същата цената?
или да се уговорим за точна бройка и ти (KIM) да кажеш?!?!...
поздрави пламен!
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....." К.Иречек

моторспорт
Аватар
Мнения: 2451
Регистриран на: 5.04.2007
Кара: 332

Мнение от KIM » 14 Фев 2009, 16:45

да,може от сайта да направят някаква отстъпка от шипинга за сащ но ще е минимална
Изображение


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 14 Фев 2009, 18:43

значи цената остава същата?или аз нещо не разбрах? смисъл не очаквам от фирмата дами правят отстъпка за 3 шишета паста ама доставката би трябвало да е към 40 максимум 50 долара за 2-3 комплекта все пак те няма да ми доставят комплектите един по един....
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 20 Фев 2009, 11:56

така малко обновление :) хванах му цаката ;) не ви трябва нито пауърбол нито кой знае каква паста.... :) всичко което се изпозлва е комплекта за полиране на метал от бриколаж.... отначало ползвах само по едрата паста от този комплетк като си мислех че по финната не върши работа защото я прилагах с винтоверта на който максималните му обороти са 550 :mhihi: нооо купих си дрелка от практикер за 15 лв специално по случая :mhihi: и еврика става огледало с нея ... тя дига към 2000 оборота....
сега пробвам и различни запечтващи покрития щото повеечето надраскват вече полиранта повърхност и я правят леко матирана ... верно много трудно се забелязва но мен ме дразни :) ето и как стана първата завършена джанта...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
едната е полирана финално но още не е боядисана в бяло
в интерес на истината могат да станат още по добре ако ги почна шкурките от 80-120 за да премахна заводските вълнички по борда... :)
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Мнение от 00Cool » 20 Фев 2009, 12:07

е къф е тоя комплект ,цъкни му една сника и кажи кви пари ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Мнение от radio_manbg » 20 Фев 2009, 12:16

Колега E30_M_Tech_ll
Може ли да те помоля да обобщиш направеното от теб, Просто за да е по сбито за да е по лесно за нас - останалите които четем.

Поздрави
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 20 Фев 2009, 15:51

така... първо трябва да махне боята от това което ще полирате начина е един а продукти има няколко ... аз лично ползвах един продукт на леко на водна основа от който не съм особенно доволен защото трябваше по 6-7 пъти да го нанасям доакто падне всичко... затова или терминатор илои боди 700 това от първа страница
след това започва шкуренето... в зависимост от джантата трябва да се почне от различен размер шкурка
мойте джанти ги почнах едната от 400 другата от 240 но това се оказа малко лично при мен трябвало е да почна от 120 поне защото заводски борда на джантата която полирам е като минаван на струг и е на вълнички които после създават ядове.... но моя случй е рядък повечето джанти го нямат тоя проблем и ако не са много очукани е нормално да се почне от 240 шкурка(суха) след това 400 600 800 1000 1500 2000 всичките водни.... това е най трудоемката операция и отнема доста време може би около 2-3 часа с 15 минути почивка :) но то и зависи от джантата и от това каква част от нея ще се полира...
след като сме свършили със всичката шкурка трябва да имаме доста гладка повърхност леко отразяваща но и доста матирана ...
след това се почва с полирането
ето го комплекта на фирмата Wolfcraft
Изображение
в магазина изглежда така
Изображение
цена 15 лв
първта е стъпка е с по твърдото кичче с кафявата паста
значи слагте кичето на дрелката и минавате първо върху пастата след това на бавни обороти се минава по джантата применро очастук от 10 на 10 см .... не се пиртеснявайте ако някъде остане повече от пастата то ще се оправи след това... и така докато цялото ви работно квадратче се мине с паста. то веднага почва да се полира и дори смао докато нанасяте пастата почва да отразява...
след това вдигате оборотите на максимум и минавате доакто кичето почне и то да отраззява :uups: :mhihi: просто се е запълнило със микро стружки... за да ги махнете се прави следното взимате нож или ножица или пърче ламарина и му минавате острото за да паднат стужките... но да се има впредвид че тая операция се налага доста често и трябва да се жертва инструмента който ще ползвате за това ... ако е ламарина добре но ако е нож или ножица да знаете че ще се затъпят супер много...
след няколко секудни се вижда че кичето вече е добре и пак върху джантата и така се повтаря тая процедура докато накрая нямате задоволително отражение ....
така се минава цялата джанта....
след което почва подобна процедура но вече с по финното киче и синята паста там оставяте оборотите на дрелката на максимум .... минавате пак първо пастата и върху джантата отначало остават едни такива кафяво-черни точици и джазгии по джантата но това да не ви притеснява.... след като сме нанесли навсякъде паста по участъка минаваме кичето пак през ножа(или ножици или ламарина) така че да няма лъскави работи по него и пак върху джантата полира се докато изезнат тия точици и джазгии от преди малко или поне повечето от тях щото някой може и да си останат те се махат съвсем лесно с микрофибърен парцал.... докато извършвате тая последната процедура вие сами ще забележите че самата повърхност вече е станала като огледало и бормашината ви с кичето се отразява перфектно в нея
след някой друг ден ще допълня и как да запечатме полираната вече джанта така че да не и оказват влияние външните условия но за сега още тествам различните продукти ;)
в общи линий това е :) на мен цялата процедура ми стъпи доста пари защото опитах кви ли не вариянти от полирапасти гъби запечатващи слоеве и кво ли не но при вз това не е нужно ето колко пари трябва да дадете за различните неща
1.полиращ кит 15 лв
2.терминатор за боята 5-10 лв
3.5-10 лева запечтващ препарат
4.ако нямате борамшина от 15-30 лв там за някво менте...
5.10 лв за шкурки
и 2 3 дена свободно време... ;)
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Мнение от radio_manbg » 20 Фев 2009, 16:12

Най-искренни адмирации колега за последователното и пълно инфо което си пуснал...
скоро и аз ще се похваля :) стига да смогна с времето че е кът...

Още веднъж Адмирации...
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 18.04.2004

Мнение от kal » 22 Фев 2009, 17:08

Браво за хубавата тема! Аз тази процедура я минах преди около месец и общо взето процеса е много трудоемък. Но крайния резултат си заслужава...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Кой кашля?
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.04.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: D779676

Мнение от Nikolay1 » 22 Фев 2009, 20:25

kal накрая запечата ли ги с някакъв лак или нещо?
Be poZer, ride HoreX, drink 4oreX!
Oня русия

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 18.04.2004

Мнение от kal » 22 Фев 2009, 20:52

Лак в никакъв случай, защото рано или късно ще се обели и алуминия отдолу ще корозира. Затова се маже с паста през 1-2 седмици, зависи от времето, но зимата в никакъв случай с такива джанти, че лугата и солта ще им разкаже играта ;)
Изображение


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 28 Фев 2009, 22:35

kal написа:Лак в никакъв случай, защото рано или късно ще се обели и алуминия отдолу ще корозира. Затова се маже с паста през 1-2 седмици, зависи от времето, но зимата в никакъв случай с такива джанти, че лугата и солта ще им разкаже играта ;)

а скво ги мажеш и защо през 1-2 седмици?
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook