Полиране на алуминиеви джанти

Тунинг на екстериорни елементи.

Модератор: bum_bum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Полиране на алуминиеви джанти

Мнение от radio_manbg » 11 Фев 2009, 14:12

Колеги преди да ме захапете, искам да отбележа че използвах търсачката и конкретно тема в която някой да обясни как става това няма.

Предполагам всички бихте искали да имате завършен вид на джантите си... Полировката на алуминия е вариянт това да стане. Става въпрос за ефекта на този борд :
Изображение

Какво е нужно за целта и каква е последователността за да се стигне до този ефект:
1. Ако джантата е боядисвана или има лак е нужно да се свали. След доста прочетене се налага един продукт - боди смивка Изображение
(снимката е взета от Фолксваген Клуб)
1.1. Има още един вариянт за сваляне на боята но за мен тои е приложим при джанти с наранена повърхност. Ще се види в клипчето към което ще оставя линк.

2.След като сте обработили джантата или тази част от нея която желаете да полирате - преминавате към трудоемката работа а именно "шкуренето". За този етап са ви нужни следните шкурки:
2.1. Ако имате малки увреждания/наранявания по джантата започвате с P80 и постепенно преминавате на по ситна шкурка - P120, желателнот е при преминаване към по ситните шкурки да сте наясно че всеки следващ етап изисква по често измиване и намокряне (с вода) на шкуркате - P240, P400 P800, P1000 да каем че като се приключи с тази шкурка резултата ще е задоволителен - даже добър, ако разбирасе гоним перфектен то трябва да предизвикаме още мазоли по ръцете си и да продължим нататък - P1500, P2000, P2500
2.2. ако след свалянето на боята установим по дълбоки деруги то прецеса е добре да започне с Р60 като след като почти заличим деругите и нараняванията продължим напред с горепосочената процедура.

3. След като приключим с процедура номер 2 минаваме нататък - обработка с т.н. киче което придава основният полиращ ефект... желателно е да се ползва два размера съответно по едра и по финна.
Това неща може да бъде закупено в почти всички по големи магазини както и в кварталните бояджииници... Питайте какви размери имат и вземете от най-фнната.

4. След като приключите с кичето преминавате към фине полисх анд пресерже - дефакт финална полировка и запазващ филм. Съществуват два метода (да ги наречем):
4.1. Препарат Sonax Aluminium Polish - според мен е по удачен прихора които не са се престарали с джантите
4.2. Три слоино полиране с 3М - за коет се използват три пасти е за тези които са минали джантите с Р2000.
Това разбирасе е условно казано тъй като нито 3М нито Sonax ще развалят резултата които сте постигнали просто различни източници твърдят различни неща и реших да разгранича двете пасти.

ВНИМАНИЕ!
Трябва да имате на предвид че цялата тази манипулация отнема много време и изисква нерви и постоянство. Ако никога не сте работили с някой от тези матеряли то помолете някой познат да ви покаже как се борави с тях. Спазвайте условита за безопасност тъй като вконкретно в препарата за сваляне на боя химическите сединения са отровни при поглъщане и др. така че се информирайте като прочетете упътването! Използвайте ръкавици!

http://www.youtube.com/watch?v=2KGHuzv8 ... re=related - Тук доста добре е показано и бяснено как става същ е дадена и идея как можете да си направите стоика в домашни условия.

Точка 1.1. я отнасям към този линк:
http://www.youtube.com/watch?v=LxxG4A4O ... re=related - слагам и този линк да видите още една идея как можете да го направите. Този вариянт не го препоръчвам защото не знам дали някой го е пробвал (някой друг де).

И още малко за гледане
http://www.youtube.com/watch?v=BtHJMSeZ ... re=related

В края на седмицата започвам едни джанти така че като има ефект ще пиша.....

Поздрави и се надявам да съм бил полезен

П.П.
Полирани Джанти
http://www.youtube.com/watch?v=E-zrEDaR ... re=related
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 28.01.2008

Мнение от mityo105 » 11 Фев 2009, 18:43

Първо да ти кажа, че ако ги метнеш на 80 с малки драскотини, ще им ебеш мамата и ще траа много да си играеш с дребните шкурки!80 е за сериозни драскотини.Другото което е че след като се приключи с всичко, ти траа някав лак, дето да държи на алуминия, че се лющи мн лесно обикновенния, а от безконтактното и просто с времето, се разваля ефекта от полирането и джантата помътнява и става мн грозно!


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 11 Фев 2009, 19:52

и аз точно в момента правя това на мойте джанти :)
опитвах кви ли не начини за полиране и нещо обаче пак не съм доволен ето как става при мен
така изглеждаха джантите преди да ги почна
Изображение
а ето след полирането
Изображение
Изображение
но някак си не ме удоволетворява искам да са така
Изображение
Изображение

а вижте как полира един пич на запад...
Изображение
тва като го видях и направо онемях... един от последните етапи на тоя е полиране с брашно :shock: и някви други такива... включващо и полиране вместо с киче с гумени ръкавици за да не оставят драскотини някви такива ето я цялата процедура
http://www.s10forum.com/how_to_polish_aluminum_wheels

аз за мойте изпозлвах един комплект за полиране на метал от бриколаж някъв немски включващ две пасти две кичета и приставка за бормашина...
всъшност по меката от пастите така и не я иузпозлвах защото имах и друга за по финно полиране на нигрин и след виско това още една паста на нигрин за запечатване... :)
но сякаш има още какво да се желае като видях тия от горния линк и псоел като погледнах мойте нарпаво си помислих че съм ги оставил на 2000 шкурка и все още не съм почнал с полирането хахах :)
гледам в чужбина при нормалните хора се продават едни топки за дрелка за полиране казват се POWERBALL и ги произвежда фирмата със страннотo имe MOTHER'S :) и името на целия продукт се получава полиращата топка на майка хаххахаха :) те предлагат и пасти и кво ли не свързано с полиране на джанти... пича от линка използва точно тяхните продукти... но естествено в българия няма никъде таквиа...
ей това представлява
Изображение
аз наемрих едно подбно нещо на това
ей таз хуйня
Изображение
само че никва файда от нея не върши никва работа... ама то и нормално тъй като е от някъв друг матерял тия майчините топки са от нещо подобно на дунапрен
и сега се чудя дали тия дунапренеите полиращи гъби които продават по магазините за полиране на лака на колата няма да ми свършат работа за финалното полиране... :)
ай някой по запознат да даде мнение
и ето още една снимка
да видите как може да изглежда полиран алуминий
Изображение
Последна промяна E30_M_Tech_ll на 11 Фев 2009, 20:07, променена общо 1 път
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 2.02.2008
Местоположение: Асеновград

Мнение от dimitar086 » 11 Фев 2009, 20:03

колега искам да попитам спорет теп трудно 6те се обработат ли М кови за е36 мотор спорт тези на 6пиците ии дали 6те стане добре . 6те сам ти благодарен ако пусне6 и никоиа сним4ица ако има6


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 11 Фев 2009, 20:10

ще е много трудно щото трябват специални малки кичета.... пък и крайния резултат няма да е кой знае какво дори и да изглеждат като тия от последните снимки... който никъде не пише как се постига има само дадени телефони на хора в чужбина които полират ама естествено никой не си издава тайните все едно да си даде хляба....
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 971
Регистриран на: 17.03.2008
Местоположение: Тюркистан
Пол: Мъж
Кара: 'Е36'
Мечтае да кара: e92 m3

Мнение от Garribaldi » 11 Фев 2009, 20:10

Колега на първата снимка т.е. преди полирането, джантата мръсна ли е или ?
rrrrryyyyyymmmmm...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 26.04.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: e91 325d, E39 M5

Мнение от n1nja » 11 Фев 2009, 22:13

ии браво!
все пак някакъв успех си постигнал!
ето виж мойте в кво окаяно състояние са!
трябва и аз да почна с тази процедура,
но чакам да се стопли малко временцето!
поздрави!
Изображение
Изображение
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....." К.Иречек


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 11 Фев 2009, 22:23

на първата снимка освен че са мръсни ами и лака е обелен на повечето места и където е обелен са почернели и вобще е ужас...
аз че съм постигнал постигнал съм те са на 80 процента все едно в сравнение с тия които съм ги дал след това как искам да станат... но все още може да се иска повече :) те сега пак са си като огледало ама искам още :twisted:
искам да им боядисам средната част бяла :twisted:
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 26.04.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: e91 325d, E39 M5

Мнение от n1nja » 11 Фев 2009, 22:26

ако постигнеш още по-голям успех, ще те помоля да качиш снимки и да споделиш как си го постигнал! ;)
".....Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо....." К.Иречек

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 500
Регистриран на: 31.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Sherman » 11 Фев 2009, 23:00

От къде мога да взема пастата на Сонакс или 3М и някакви ориентировачни цени?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 399
Регистриран на: 19.04.2008
Местоположение: София/Раковски
Пол: Мъж
Кара: е30 м20б20 90г
Мечтае да кара: е30 с38турбо

Мнение от BMWRACING » 11 Фев 2009, 23:13

ами кичета каде се продават :help:


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 11 Фев 2009, 23:56

тая на сонакс не била хубава смисъл била едра и ако си ги нарпавил като огледало после като минеш с нея и ги драскаш и се матират леко затова най добре на нигрин продуктите.... продават ги в практикер... :)
също може би ще става и с тия на 3м но за тях не знам много... някой ако е ползвал да сподели може да пробвам и с тях да направя една джанта тъй като за сега съм направил две и имам още две да правя... :)
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: София

Мнение от radio_manbg » 12 Фев 2009, 9:15

Колеги радвам се че темата която пуснах е полезна и се включват хора с още полезна информация...
Относно Р80 - давах я като начална за хора с деруги които не са толкова дебели пък и чиито джанти имат ужулени кантове... ако вашите са ок тогава може да си я спестите защото наистина идва излишна ако джантите са ок...
Отнсно тези джанти от последната снимка поне в БГ не вярвам да могат да станат - колегата с темата запастирането на автомобилите - беше си ояснил че в българия предлаганите продукти не са много на ниво и са делеч от тези с които работят в чужбина.... следователно и ефекта ще е задоволителен а не съвършен... доста инфо прочетох за тази топка на MOTHER's - фирмата включително предлага различна твърдост на топката ...
В доста теми четох - колкото по ситна шкурка и колкото повече търкане толкова повече блясък... това с брашното аз не бих го пробвал че БГ производството е малко едро :)

Колега n1nja - бих те посъветвал ако това са ти единствените джанти за летните гуми да не чакаш да се стопли защото тогава няма да ти се занимава - ше искаш да ги сложиш...

Ще държа в течение прогреса ми... Ще помоля тъй като тази тема я пуснах основно да си помагаме а не да каже някой - Ето аз успях и искам еди колко си да направя вашите джанти... та ще помоля всеки да описва процедурата и използваните материяли за да можем наистина да сме си полезни с тази тема.
ИзображениеИзображение
Изображение
БЪЛГАРИЯ Е ВЕЛИКА ДЪРЖАВА
БЪЛГАРИТЕ - ВЕЛИК НАРОД


Аватар
Мнения: 1402
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e30 318is

Мнение от E30_M_Tech_ll » 12 Фев 2009, 11:02

колега ти с кви пасти смяташ да минаваш твойте?
и аз знам че тая топка има различни вариянт на твърдост но тая червената е за метал... търсил ли си дали в бг някъде може да се купи ... или единствения начин остава прочъка от ибей където целия комплект с пастите идва 30 и няколко долара но не знам колко ще стане след доставката... айде някой който се занимавва със внос на стоки от ибей да каже колко идва такъв комплект.... ако трябва и ще постна линк на конкрретна обява...
ще се опитам да наемря снимка на комплекта за полиране който аз изпозлвах
ето това е последната паста която е за финално и за запечатване ... според мен е по добра от сонакса...
Изображение
Аз съм изключително нагъл, въпреки, че ме предупредиха за комерсиалните обяви, аз използвах подписа си за такава, и затова получих дъъъъъъъъъъъъълъга почивка!!!

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Мнение от 00Cool » 12 Фев 2009, 11:36

Ето от тука може да си закупите всички неща на тази фирма .
https://store.mothers.com/index.php
Драснете един майл на тези да ги питате дали ще ви пратят до БГ и колко !!!
И сте майстори ...
Успех

Следваща

Назад към Оптичен тунинг

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook