Помощ за съвет 218d Active Tourer Sport

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 9.01.2022
Пол: Мъж
Кара: 218d Active Tourer Sport

Помощ за съвет 218d Active Tourer Sport

Мнение от kevin_flynn » 07 Окт 2023, 15:04

Привет,

Не успях да постна темата при серия 2, за това предварително се извинявам че я поствам тук.

Бих искал да помоля за съвет, тъй като закупих автомобил (която не е основна, но която да ползвам докато съм в UK).

VIN: WBA2C12050V373442

Колата трябваше да бъде в състояние за двиение, но де-факто се оказа че екранът показва "drivetrain malfunction" и не е в състояние да се движи.
Когато включа на "R" или "D", колата не може да се движи, а само се форсира двигателя.

Наистина не зная към какво да се обърна, на прима виста се боря за правата си да върна автомобила. В краен случай мисля и за ремонт, който със сигурност предишният собственик си е спестил като се е отървал от колата.

1) Направих OBD скен, който показва грешките при километри.
- има ли начин да се видят дати, на които са настъпили грешките и е излязъл надпис на iDrive екрана?
- целта ми е евентуално да докажа, че проблемът е настъпил и е бил видим при търговеца, без да е извършена детайлна диагностика (защото има снимки на таблото, но очевидно не са направени в момента, в който излиза съобщението - няколко секудни след запалване на двигателя)

2) Колко време след запалване се регистрира съобщение?


3) С какъв модел точно трансмисия е този автомобил?
- виждам, че има 8-степенни, и 6-степенни на mini. Тъй като търговецът я беше представил като 8-степенна, това би могло да бъде доказателствo, евентуално в съд
- част номер?

4) Нова трансмисия очевидно не е опция, защото са между 6,000 и 11,000 GBP (колкото струва колата :) ).
- има ли смисъл изобщо да се занимавам да я ремонтирам с употребявана такава, или рискувам да си навлека същите проблеми
- има ли опция да се ремонтира настоящата трансмисия?

5) Възможно ли е да е нещо друго?

Предварително благодаря за помощта, и да - наясно съм, че съм постъпил наивно и дори глупаво, разичтайки на описанието на търговеца. Но не съм очаквал, че автомобилът "ще бъде изсипан" и, че не може да помръдне дори до паркомястото си. Както и че в UK има такива измамни схеми, буквално.


Изпращам грешките и материали, които имам налични.

Много благодаря на всеки който се включи със съвети!





Screenshot_20231007_121039_Carista.jpg

Screenshot_20231007_121102_Carista.jpg

Screenshot_20231007_121027_Carista.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 700
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Помощ за съвет 218d Active Tourer Sport

Мнение от DoesNot » 10 Окт 2023, 13:04

Може да се видят дати на регистрираните грешки с BMW диагностика.

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook