Въпрос за Х7 американски

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 12.04.2003
Местоположение: Софийски имоти

Въпрос за Х7 американски

Мнение от CERT » 24 Окт 2022, 15:29

Колеги здравейте, да попитам някой може ли да смени стопове на Х7 `22г., от американски към европейски, понеже не може да мине кат с червени мигачи, а до колкото разбрах дори да се купят нови или втора ръка трябва да се кодират? От представителството на БМВ не могат да извършат такава услуга, отказаха да продадат нови стопове и да ги кодират, понеже колата била в гаранция в Щатите, категорично отказаха какъвто и да е вариант, дори нямали право да я обслужат, като дойде времето, което звучи нелепо, но това им е становището.
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Въпрос за Х7 американски

Мнение от Kroki » 24 Окт 2022, 16:04

може и няма никакъв проблем.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Въпрос за Х7 американски

Мнение от Jorixa » 25 Окт 2022, 8:06

CERT написа:което звучи нелепо, но това им е становището.


Е кое му е нелепото, реално не си купил колата от тях за да спестиш некой лев, и сега ги караш да ти помогнат да я регистрираш :mhihi: Тва е малко се едно да си купя обувки Адидас и да отида в Найк да ми ги залепят

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Въпрос за Х7 американски

Мнение от 3186 » 25 Окт 2022, 8:33

@Jorixa , първо говориш за различни марки, което при колегата не е така. Второ, никъде той не е казал, че иска това да му се случи безплатно. В случая БГ предполагам дилърите пикаят газ, защото колата не е купена от тях и се фръцкат, за да демонстрират колко зле е човек да си купува кола от другаде. Едва ли им пука, че има някаква си гаранция в щатите.

Към автора - във всеки един сериозен сервиз на марката ще ти свършат тази работа, дори по-надеждно и по-евтино от официален дилър. За гаранцията надявам се си наясно, че не важи тук, така че единственото неудобство е, че няма да й продължиш сервизната история тук, което не е края на света.


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Въпрос за Х7 американски

Мнение от Jorixa » 25 Окт 2022, 11:08

3186 написа:@Jorixa , първо говориш за различни марки, което при колегата не е така. Второ, никъде той не е казал, че иска това да му се случи безплатно. В случая БГ предполагам дилърите пикаят газ, защото колата не е купена от тях и се фръцкат, за да демонстрират колко зле е човек да си купува кола от другаде. Едва ли им пука, че има някаква си гаранция в щатите.


Е не бе аз не казвам дали са прави или не са прави, просто казвам че не е толкова неочаквано че са му казали така

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Въпрос за Х7 американски

Мнение от c04 » 25 Окт 2022, 15:11

3186 написа: Едва ли им пука, че има някаква си гаранция в щатите.

На същото мнение съм. Не случайно е официален сервиз за гаранционно и извън гаранционно обслужване. Идва, няма гаранция - ок, плащаш си услугата и я извършват.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3905
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Въпрос за Х7 американски

Мнение от Kroki » 25 Окт 2022, 16:07

Защо пък да отпада гаранцията? :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Въпрос за Х7 американски

Мнение от Jorixa » 26 Окт 2022, 7:41

Kroki написа:Защо пък да отпада гаранцията? :)


По принцип гаранцията важи сами за държавата в която е продаден автомобила (или ЕС), освен ако не си платиш/договориш за някаква международна гаранция.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 12.04.2003
Местоположение: Софийски имоти

Re: Въпрос за Х7 американски

Мнение от CERT » 26 Окт 2022, 18:25

Гаранцията не важи тук, това ни беше ясно, но никой не е искал от тях нещо гаранционно или безплатно. Странно ми стана, че не искат (не можели) да продадат части и да извършат монтаж, и кодиране според ценовата им листа, защото била от щатите, и била гаранционна, а все пак колата е закупена от официално представителство на бмв, тук също са официално представителство, просто звучи неинтуитивно в най-добрия случай. Та това е, няма драма, не е въпрос на живот и смърт, просто не се кара и стои така автомобила, затова се търси външен сервиз, който може да извърши това кадърно, ако някой има идея, или знае къде може да се направи, нека сподели, това е въпроса.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Въпрос за Х7 американски

Мнение от Don_Diego » 27 Окт 2022, 10:21

Мисля, че заради типовото одобрение или удостоверение (не помня как беше точния термин) на модела не могат да пипат по кола предназначена за друг пазар/континент с различно законодателство
Пиши на kroki, мисля че може да ти свършат работа при него :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Въпрос за Х7 американски

Мнение от mr_petroff » 02 Яну 2023, 8:44

Леко off ,ама се питам как са регистрирани стотици коли , които си се движат по нашите пътища със червените американски задни светлини? Може би сменят светлините само за инспекцията /вземат под наем или назаем / и после пак техните американ стандарт :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Въпрос за Х7 американски

Мнение от ivanski_2 » 02 Яну 2023, 18:05

mr_petroff написа:Леко off ,ама се питам как са регистрирани стотици коли , които си се движат по нашите пътища със червените американски задни светлини? Може би сменят светлините само за инспекцията /вземат под наем или назаем / и после пак техните американ стандарт :dunno:


Бинго, има си стопове под наем, когато ги видях и аз бях :paranoid: :paranoid: :paranoid:
:mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Въпрос за Х7 американски

Мнение от slatanic » 02 Яну 2023, 18:09

На теб ти е смешно,но аз минах мотора със свалени червени капачки на мигачите като сложих предните отзад които бяха жълти.
Отпред минах само по крушка,че бяха жълти. :ok: :mhihi:

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook