Мерцедес CDI S211 04.2004.аирматик проблем.

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Мерцедес CDI S211 04.2004.аирматик проблем.

Мнение от Benord » 22 Яну 2020, 0:09

Здравейте,колеги! Моля без бъзици, ама работата е сериозна.Имам кошница на врата и бедстващи съграждани.Колата е на земята и ми трябваше ден в размисъл как се качва на крик-на пръст е от земята. Вдигнах я.Сега проблемите. Всичко е умряло.Има гръмната задна дясна въздушна възглавница,която намерих наблизо по моргите,ама не същата.Оригиналната е била с три щифта на буксата и маркуч към метален въздушен компенсаторен-резервоар,а тази е с два щифта на буксата и само така.И сега истинските проблеми:Пулта в купето си оказва,демек диодите си светят,че работи,но компресорът не се включва и не отваря въздушните възглавници.Компресорът работи при включено на късо през релето проводници,до тук добре,ама липсва налягане в системата и управляващ сигнал на релето.При свалено маркучле от него като изход пак не надува.Изводът е умрял управляващ блок и умрял компресор.Демек по системата няма нещо работещо.Бушоните са в ред.Няма нагар по кабелите.Диагностика е невъможна поради ред обстоятелства,а хората са без пари за възстановяване на проблемите и камо ли сервиз.И да си кажа въпросът.
Как да отключа възглавниците и да ги напълня с въздух от външен компресор без да ги прецакам?Двете предни са с три щифта на букса и една от задните, а аварийната е с две.Надявам се поне да са херметични!Имам пълните възможности като букси и тръбички,че и компресор,но на кои щифтове да дам сигнал и колко като напрежение? Мерцедес не съм имал никога,а след този хубостник и завинаги никога.Четох достатъчно от форумите им,но информация никаква.Нека да научат и те нещо от нас.Аз ще пробвам,каквото мога,но първо искам съвет от по-знаещ.Ще се радвам на копие на електрическата схема на този таралясник ако някой докопа.Благодаря предварително за помощта ,колеги.

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook