Проблем с Мини 2008г. 1.6 бензин 120 к.с.

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 4.11.2017
Пол: Жена

Проблем с Мини 2008г. 1.6 бензин 120 к.с.

Мнение от mimziii91 » 04 Ное 2017, 13:53

Здравейте,
историята на моето Мини е следната: Закупих си го началото на 2017г. от човек, който не познавах. Колата в началото нямаше видни проблеми, освен че на моменти придърпваше, все едно се дави. Закарах я на сервиз, понеже за 1 месец този проблем се зачести и така и не успяха точно да диагностицират какво е, но момчето което ми я закачаше на компютър каза, че има проблем с изгорелите газове. Отзад вадеше и бял пушек. Смениха ми някакви свещи и т.н. След май месец (имам чувството че е откакто се затопли)този проблем някак си изчезна. В последствие забелязах, че гори и масло. Но когато я взех и го смених ми сложиха 0W 30, сега края на лятото пак го смених с 5W 40 и гори доста по - малко. Но също така лятото забелязах че гори вода - нещо което преди не правеше. Лошото е, че на таблото няма и датчик за температурата. Започнах да слагам вода и сега съм по сервизи, като до скоро не беше капало от долу и мислехме че е главата, но преди седмица отидох за 2ро мнение и изведнъж изби от някъде и почна да капе. КОгато е паркирана колата не губи грам вода - проблемът започва като се запали и от налягането избива от някъде.
Въпросът ми е дали някои е имал подобен проблем и може да даде мнение от къде идва проблема. От 2 дни е на сервиз понеже откакто почна да капе уж по - лесно можеше да се установи проблема. И повечето хора около мен ми казаха, че сигурно е главата на гарнитурата, която трябвало да се изшкури и прочие. Но днес този човек ми се обади и ми каза, че проблемът е термостата. Дали наистина би могло да е това?

Също така ако има човек, който познава някой в София компетентен достатъчно на тема купъри - моля да сподели контакти, понеже попринцип съм от Бургас, но живея в София и тук нямам майстор, който да се занимава специално с минита
Благодаря ви предварително

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook