Майстор за смяна на гюрук на Z3

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 22.03.2017
Детайли за колата: BMW Z3 2001

Майстор за смяна на гюрук на Z3

Мнение от d.kunchev » 22 Мар 2017, 19:26

Здравейте

Нуждая се от малко помощ с любимата ми кола - Z3. Карам си я от няколко години и гюрука вече е в плачевно състояние. Задният прозорец вече е предимно тиксо а в плата на няколко места мога да бръкна с кутре. За течове да не обяснявам - вече парцала за попиване ми е станал задължителен през по-голямата част от годината.

В крайна сметка реших, че е крайно време да го сменя. Да обаче тук запозват проблемите. Говорил съм през годините с разни майстори и нещо нямаха желание да се занимават и ме пращаха да поръчвам онлайн (няма да споменам кои). Мен това не ми харесва каот идея защото цената е доста сериозна (доставка от щатите на гюрук - стартират от $150 и лесно стигат $600 само за транспорт). Като се сложи ДДС, мито и глупости отскача доста над 1000 при най-оптимистичните ми прогнози. Малък кошмар....

Дайте препоръка - има ли по-евтино (но все пак прилично качествено) решение? Кой е правилният майстор, който би поел задачата? Някой сменял ли е гюрук наскоро на каквото и да е кола и да е доволен? Честно казано по-важно ми е да знам, че ще стане качествено, отколкото да гоня цена, а да поръчам онлайн такъв артикул ми се струва някак рисковано - нямам представа какво ще дойде и какво мазало ще е като се монтира...

Благодаря за всякаква пощ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: Майстор за смяна на гюрук на Z3

Мнение от Green_Label » 27 Мар 2017, 17:06

Ето какво мога да ти кажа:

Моят гюрук е на 8г, платът е доста добър, но все пак е на годинки. Спраска ми се винилът и след няколко телефона по тапицери из страната цената е 250-300лв за да се пришие нов винил. Сваля се целият таван, което е малко или много играчка. След като така и така, ще го свалям прецених, че е по-добре да сменя и плата. Сегашният ми гюрук, с който взех колата е шит на ръка и това си личи по не чак толкова правите шевове. За ушиване на цял таван и прозорче ми искаха между 1000-1200лв. Обаче не се знае с какъв плат и как ще стане. Съдейки по сегашния, едва ли ще е перфектно визуално. Разгледах из нета има основно 3 вида платове, ушити директно за Z3. Първото е винил, седи лъскаво и общо взето не кара много. Второто е т.нар. Stayfast Cloth на Haartz. Нещо като средна хубост, но двойно на виниления. Пак на Haartz има Twillfast II Cloth, което е направо ОЕМ плат. Писах им и казаха, че това е с 6г фабрична гаранция. За актуални цени на трите модела, скивай в нета.
Колата ми е само за кеф и не мисля да я продавам, така че реших да инвестирам в скъп плат. Този гюрук е машинно ушит и винилът е лепен също в профи среда.
Още седмица и ще е тук. Тогава ще преценя дали сам да го кача на рейките или да ходя при тапицер да кихна още 250-300лв
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 21.02.2010
Пол: Мъж
Кара: z3

Re: Майстор за смяна на гюрук на Z3

Мнение от prozorche » 29 Мар 2017, 7:36

Здравейте, ето това звучи добре. И е с безплатна доставка, но все пак някой да ти го преведе от немски, че на мен малко ми куца.

http://m.ebay.de/itm/BMW-Z3-Cabrio-Verd ... Ciid%253A5

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook