Mалко помощ от знаещите

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Mалко помощ от знаещите

Мнение от DLVasilev » 25 Окт 2012, 21:24

Добър вечер на всички собственици на Z3. От днес съм горд временен собственик на едно такова, понеже чорбаджията му замина да работи за няколко месеца в чужбина и ми остави колата си да я постегна и да я гледам през това време.
Та да си дойдеме на думата.
Колата е с известен или по-точно неизвестен брой проблеми, понеже днес я взех и още не съм открил всичко по нея, но на пръв поглед не е много добре.
1. Светят лампи на абс, асц не работи- Това на датчиците на абс-а ли се дължи или проблема е друг.
2. Лампата на ербега не угасва. Ербега в същото време не работи, най-вероятно е изключен по някакъв начин-човека каза, че може и без него
3.Лагера на предна дясна главина е ужас и безумие- вие много сериозно, бих казал дори, че стърже. Тук въпросът ми е става ли такъв от Е36, понеже ми се намира един комплект.(Като цяло окачването същото ли е като на Е36 и ако не какви са разликите и приликите и каква взаимозаменяемост има)
4.При леко натискане на спирачка се усеща пак отпред отдясно леко биене- Тук залагам на крив диск, но ме съмнява и лагера да прави мизерия
5. Прекъсва на бензин.(колата е и с газов инжекцион) Работи превъзходно на газ, но на бензин няма мощност и може би 1-2 цилиндъра- Дюзи, свещи, кабели, бобини или нещо друго е според вас
За момента това. Друго не съм гледал обстойно. Все пак ако някой знае нещо по тези 5 точки и се е сблъсквал с някоя от тях ще бъда благодарен да сподели опит :bchug:
Като малко допълнителна информация колата е Z3 произведено декември 1999, десен волан, автоматични скорости.
Мотора доколкото успях да видя е М54 2000 кубика 150 коне
Изображение
ATR-42/72

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1245
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Mалко помощ от знаещите

Мнение от cww » 25 Окт 2012, 22:10

DLVasilev, колега, пълно е с теми за Z3.
Разбирам, че си ентусиазиран и искаш да намериш отговор на въпросите, които те интересуват, но с пускането на поредна нова тема, това нито ще стане по-бързо, нито ще има полза, за потребителите след теб, за които евентуалното решение на твоите проблеми би било от полза.
Затова - насочи питането си в тази тема:
http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 5&start=15
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook