BMW Z3 - проблеми и въпроси

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 22.04.2012

BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от monopola » 23 Апр 2012, 9:42

Здравейте пичове,

чисто нов потребител съм, а темата е една сбъдната детска мечта за мен - кабриолет. След бая умуване и мислене си купих Z3. Естествено излезе ми над определения бюджет, обаче като сваля покрива всичко си идва на мястото :) И така колата е 2001 година, 1.9 двигател, черна като смъртта :) Регистрации, застраховки, обслужване - всичко това е направено. И тук вече започват въпросите :) Първо да кажа все пак, че от към техническа част съм съвсем бос, имам обаче много близък приятел които се интересува изключително много от коли и въпреки че му досаждам ужасно много ми помага сериозно. урежда всякакви неща по ремонти и т.н. така че идеята ми е по скоро за съвети от хора които наистина разбират и имат опит с БМВ. Тази на мен ми е първо БМВ но вече много любимо :)
Належащите проблеми са ми два - задния винил/стъкло е за сменя, развален е ципа който го държи. За това вече имам много добра цена от тапицер и до края на седмицата ще го оправя.
- механизма за вдигане на предното ляво стъкло не работи като хората. Отваряха вратата и ми казаха че е сменян и всъщност не е за тази кола. Проблема е че вдига стъклото много трудно, неравномерно, мачка уплътненията и т.н. Някой може ли да ме насочи къде да отида за да го погледнат майстори по темата. проблема е сериозен защото не уплътнява изобщо и когато вън вали и вътре вали :) Освен това доколкота знам при сваляна/вдигане на гюрука трябва автоматично стъклата да мърдат няколко милиметра, някой дали има инфо за това?

Иначе по двигател и ходова част всичко уж е наред. Трака една щипка на накладките само, иначе нищо не се чува да хлопа. накладките са ОК, но ще ги сменя за всеки случай. Двигателя се държи чудесно, въпреки че нямам база за сравнение. Тук може да ям големия обаче, защото губи леко антифриз, не загрява, просто доливам по малко. Евентуално доколкото ми обясниха най лошия случай е гарнитура на главата или спукан блок в цилиндрите. А може и да е някое уплътнение, дано да е така :) Уплътнение едно на картера също трябва да се сменя, но ще го направя заедно със смяна на съединителя. Все пак ако ме насочете към добър сервиз за една допълнителна диагностика ще е чудесно, просто ми се ще допълнителна проверка. Другата ми кола е Тойота от 2004 и съм свикнал на абсолютно безавариен автомобил.

Сега вече идват малките нещица за който нямам представа къде да отида :)

уплътненията на гюрука - страничните който уплътняват със стъклата. ОК са но ми изглеждат стари и искам да ги сменя. Някакви идея?
щифтовете на стелките ги няма - дали просто трябва да си купя нови и мога ли сам да си ги монтирам? от къде да ги купя, официален вносител или .... ?
централната конзола, тоест пластмасите около скоростен лост, ръчна и т.н. са поулющени. нали знаете как са покрити с нещо гумирано или подобно. ПО ръбчетата се е нарушило покритието. Мисля си да ги направя черен лак. Някой има ли идея къде може да ми направят нещо подобно.
Angel Eyes - идея къде могат да сложат хубави светлини. Доколкото знам повечето са китайски и хич не са добри. Иначе на колата ще и сложа ксенон.
Предната броня е леко виснала, но не хлопа, просто е закачена неправилно може би. Предполагам обаче че всеки тенекиджия би свършил работа или ще ме насочите към някой конкретно?

Та това са нещата за момента. Ще съм много благодарен на съвети и помощ :)

Ето и една снимка :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 22.04.2012

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от monopola » 24 Апр 2012, 13:57

пичове никой ли не може да даде акъл....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от sub_eleven » 24 Апр 2012, 19:51

Честито! И ти си с фейслифт май :)

Всякакви дреболийки ако щеш и болтове и гайки се поръчват при дилъра и идват бързо.

Ако искаш може да се видим ако си от София някой почивен ден - да съпоставиш и да питаш каквото мога да помогна. Само че съм с друг двигател и донякъде се обезмисля.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от vanioboy » 08 Май 2012, 19:55

Ха да ти е честита и на теб!!!
Май лека полека се събираме повечко хора със Z-ки :yes:
Оправи ли проблема с гюрука,за уплътненията над прозорците по-добре се примери с твоите по спомен са доста скъпички в Камор.Поогледай се за някоя обява в частите и най-добре си вземи целия механизъм за десния прозорец,щом не е от нея/въпреки,че не мисля че е съвместим с някой друг модел/ и да прозорците се местят лекичко при отваряне и затваряне.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 22.04.2012

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от monopola » 10 Май 2012, 12:50

Здравейте,

гюрука го оправих уж, но всъщност по скоро още водим борба :) Гумената лента която се опъва и притиска винила да не влиза вода когато е вдигнат се отлепя и бера ядове. Тия дни пак ще ходя при тапицера. иначе цената за ремонт беше добра, стана бързо, абе като цяло съм доволен с изключение на тая простотия с отлепянето. Ако някой има нужда от тапицер да пише лично, не знам дали няма да е реклама да напиша координати.

Механизма и уплътненията за стъклото вече са при мен, тия дни я карам да ги сменят.
Светлините са изцяло обновени - сложих ксенон и DLR светлини. за DlR направо махнах халогените (който се оказаха оригнални Hela), малко се притеснявах дали няма да стой тъпо, но ми харесва доста, ще пусна снимки по нататък.
музиката е сменена изцяло - Alpine и Clarion. не рязахме кори за да слагам басове, предпочитам по стокови варианти и просто сменихме всички фабрични колони с възможно най добрите.
В момента сменят накладките и ми оправят луфтовете на броните. Днес трябва да проверят и защо чезне антифриза, дано да е простотия някаква дребна.
Плъзгачите на коланите (тия дето са на самата седалка) ги нямаше и ги поръчвах и тях. Тъпото е че трябва да се разшива за да се сложат.
Някакви цени да напиша, може би ще е полезно за още някой. Плъзгачите на коланите са към 70 лева от Камор, щифтовете за стекли са 3.5 бройката, уплътнението за стъклото е 62 лева, механизма е 200 (аз взех тора употреба за 80). Уплътненията за гютука са около 400 лева общи, не съм ги купувал за сега.

Това което ми остава за момента е да видя как да оправя централната конзола и изобщо пластмасите вътре. май ще мина на вариант с фолио, но не искам карбон, а просто черно. някой може ли да ме насочи къде облепят интериорни детайли на добри цени и качествено.
Трябва да си намеря гумени стелки, което се оказва много трудно. Идеи? Ще взема и нова запалка и педали, но това са дреболии.
Също ме интересува дали някой знае къде продават или правят ролбари за зад седалките. Моята е без, а от гледна точка на безопасност е по добре.
Подлакътник за тази кола? Идеи?

Абе като цяло е баси приключението, но засега ми е кеф и се радвам като малко дете :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 22.04.2012

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от monopola » 11 Май 2012, 14:04

добре бе пичове, ясно че има контрол на новите регистрации обаче чакам повече от ден да ми одобрят мнението !!!!
С риск да ме нападнете - някой не си върши работата! Не е ли очевидно че съм нормален човек, а не спамер или подобно?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от Green_Label » 14 Май 2012, 17:48

За да слагаш ролбари зад седалките, трябва да имаш заготовка за това, мисля че я правят след 1999та за всички. Аз лично нямах и затова се отказах от ролбари. Но ако много държиш се правят стойки и си купуваш ролбари от ибей. Има и оригинални, има и правени. Ако ще се въртиш през таван, не съм много сигурен дали ще са ти много от полза!

Аз си слагах преди 4-5г енджъли, беше игра голяма, щото ги слагах зад стъклото на фара. Разглобих целия фар и после с лепило ги лепнах отвърте, стана много по-добре. Има си и готови фарове с лупи и енджъли, но тогава струваха към 300паунда по спомен.
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 7597_n.jpg
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 0622_n.jpg
Уплътнения по гюрука и тн не съм сменял, сега ще видя дали този сезон няма да се наложи ;)
Карай си смело и се кефи на колата. Моята лятото си я карам като евридейка, нищо че с 18-ките и без таван ми дава 10-11 градско.
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 22.04.2012

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от monopola » 14 Май 2012, 18:16

Че за разход 10 на градско аз мога само да мечтая :) в момента си мята около 12, верно че живея в София ама все пак.
Колата е 2001, не знам какво представляват заготовките, но според мен трябва да се смени капака на кутията зад седалките. В момента не виждам как ще се захванат. Иначе си има windshield, но по готино ми изглежда с ролбари.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от vanioboy » 14 Май 2012, 18:17

За ролбарите могат да се слагат на всички дори тези 95 ако искаш,няма заготовки едната стойка си я има и се взема по още една /вътрешната/ заедно с цялата жабка отзад.Естетически много по-добре изглежда,гледам доста неща си навземал,намери и тях ако питаш мен :yes: Няма да съжаляваш за резултата.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 22.04.2012

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от monopola » 14 Май 2012, 19:54

vanioboy написа:За ролбарите могат да се слагат на всички дори тези 95 ако искаш,няма заготовки едната стойка си я има и се взема по още една /вътрешната/ заедно с цялата жабка отзад.Естетически много по-добре изглежда,гледам доста неща си навземал,намери и тях ако питаш мен :yes: Няма да съжаляваш за резултата.


А имаш ли идея откъде? В ибеи има една но цената е 800 долара и естествено няма доставка до България. Ако има някой с ролбари черпя кафенце само да видя как изглеждат точно :)

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 22.04.2012

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от monopola » 16 Май 2012, 11:01

Юхуууу, прозореца е оправен, плъзгачите на коланите са сложени. Препоръчаха ми един пич, който определено разбира от бмв. предполагам е и част от форума, но не му знам ника :) Пристигнаха новите педали и запалка и останаха някой дреболии по интериора. Пускам няколко снимки да дадете съвет дали от някое друго бмв ще станат части.

IMG-20120515-00226.jpg


това е копчето на фаровете. има една лампичка отдолу която при мен липсва. В камор цената на целия панел с отвора за въздух е над 100 лева, идеи за съвместими?

IMG-20120515-00228.jpg


вътрешната част на пепелника ми го няма. Капачето е ОК, идей за съвместин. Цената на оригиналния е 60 лева.

IMG-20120515-00231.jpg


вътрешните ламели на десния централен въздуховод са счупени. Някой да знае от кое друго бмв ще станат.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от vanioboy » 17 Май 2012, 16:40

Пепелника от Е36 е същия,но за другите неща не знам колко са съвместими с други модели,погледни на някой компакт Е36 как е при него. П.п. Без пепелника имам другите неща,ако искаш ще ти кача някоя снимка :)

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 22.04.2012

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от monopola » 28 Май 2012, 12:28

Здравейте,

някой знае ли дали в България се продават интериорни тримове като например това:
http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-Z4-Z3-DEC ... 3638wt_905

искам да си взема но нямам идея дали изглежда добре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от vanioboy » 28 Май 2012, 18:33

:nono: Не вземай ужасно изглеждат,най-добрия вариант е да разглобиш самата конзола и да я дадеш на опитен бояджия да ти оправи и двата панела.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 22.04.2012

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от monopola » 28 Май 2012, 19:55

ТОва ми е другия вариант. Тримовете всъщност фолио ли са? Готиното е че има за абсолютно всички пластмаски в комплекта. Иначе е турбо занимавка та дори и за бояджия.

IMG-20120515-00234.jpg


IMG-20120515-00233.jpg


Пускам и още две снимки пак с молба за помощ. Счупените са ми копченцата за часовника. Дали ще стане от друг модел?
Другата снимка е на централната конзола, евентуално колегите с повече опит да кажат дали ще стане някакъв подлакътник.
Сигурно досаждам вече ама разберете че ми е мерак :)))
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Следваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook