BMW Z3 - проблеми и въпроси

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от vanioboy » 29 Май 2012, 6:08

Не са фолио пластмаса са и стърчи един два милиметра нагоре.Свалянето на конзолата е лесничко не е голяма занимавка.Подлакътник няма как да събереш,поогледай в американския ибеи имаше някакво подобие поставка за чаши с капак отгоре но не е широк.Като гледам и бутона за гюрука ти е отзад,което си е неудобно според мен,имаш свободно място на конзолата отпред,като я свалиш да я пръснеш :mhihi: пусни и кабелчета да го преместиш.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 22.04.2012

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от monopola » 29 Май 2012, 9:23

имаш предвид да преместя бутоните за гюрука отпред? не се бях замислял за това. Иначе в ибеи има подлакътници ама около 200 долара, а на външен вид ми изглежда същия като на Е36..........
иначе интериора го пробвах с карбоново фолио, около лоста и касетофона е долу горе ОК, но около ръчната е ужасно. сега ще видя или бояджия който да се навие да направи пиано лак или с истински карбон с колегата от форума дето се занимава с това. Абе мания си става тая кола и това е :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от vanioboy » 29 Май 2012, 19:30

Да премести гюрука отпред,много по-удобно е за натискане :yes: от личен опит ти го казвам. Иначе за подлакътник не съм сигурен че има опция-оригинал.Иначе аз имах ето това-поставка за чаши
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 18.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z3 Roadster 3.0, E39 2.0, E66 2006
Мечтае да кара: Само BMW

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от Lilo Dochev » 10 Юни 2012, 13:43

Първо те поздравявам колега с чудесната покупка! Да си се возкаш с удоволствие още мноооого време. Колата със сигурност ще те грабне още повече с времето и след изчистването на дребните забележки описани по-горе! :yes: Аз карам Z3ка вече 4та година - 97г. 1.9 сив металик и до сега не съм карал по-послушна кола...карал съм на времето руско, френско....немското си е немско. И аз като тебе си падам по глезотиите и аксесоарите и имаи в предвид, че трудничко се намират хубави неща в БГ...всичко по нета ;) Също така забелязвам, че оплакванията на всички Z3каджий са сходни. Аз също имам проблем със шофиорското стъкло и по-точно с повдигащия механизъм...В началото пращеше, пукаше и накрая спря да вдига стъклото...отворих вратата и видях, че е скъсало механизма на 2 места - 1 шпилка и на още 1 място. Въпроса ми към теб е: моторчето ми работи, но механизма си е отишъл...сподели твоя колко парички излезна и къде го оправи :bchug:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 2.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 2.8i
Мечтае да кара: Слон

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от nigery » 10 Юни 2012, 23:16

И при мен след покупката на колата се наложи да оправя шофьорското стъкло.Най неприятното е че се късат заварките на стойката която държи механизма към вратата. На мен ми се наложи да демонтирам тази стойка и след нейното подсилване я занитихме с нитове вместо с пункт швайц.
Цялата работа е лесна но много пипкава...

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 22.04.2012

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от monopola » 11 Юни 2012, 10:57

При мен вътре имаше механизъм от обикновената тройка. Беше заваряван по някакъв начин. Както и да е.
Аз си взех втора употреба. Струваше 80 лева, новия струва 210 от Камор, ама реших да спестя някой лев :) Смяната ми ми я направи един пич, като ми струваше 100 кинта, обаче не беше само смяна на механизма. Освен него ми слага и плъзгачите на коланите, и ми оправи жилото за облегалката на едната седалка. Обясни ми че се е налагало да презаварява разни работи, може би точно това което е писал колегата в предния пост.
В ибеи има бая механизми, window regulator е на английски, може да потърсиш и там, че при няма много зетки на части :)

Потребител
Аватар
Мнения: 28
Регистриран на: 2.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: X3 F25 2.8i
Мечтае да кара: Слон

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от nigery » 11 Юни 2012, 20:13

Така и така стана дума на мен ми остана 1 оригинален Z3 шофьорски механизъм в повече, така че ако на някой му трябва мога да го дам на цената на която го взех. :yes:

cww: разбирам идеята ти да помогнеш на колегите, но ще те помоля занапред да го правиш в съответния за целта раздел.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от Green_Label » 12 Юни 2012, 12:04

Явно тия плъзгачи са слабо място за Зетките, защото като слагах говорител във вратата, забелязах, че и моята стойка е преправяна :lol: Но поне друг, преди мен е свършил тая работа!

Искам да ви питам за лампата на еърбега. Светна преди няколко месеца. На диагностика казаха, че май е от патрона на колана. Обаче не бяха много много уверени :D
Някакви идеи?
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 22.04.2012

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от monopola » 12 Юни 2012, 15:36

Здравей колега,

при мен лампата на еърбега свети заради датчика за тегло на пасажерската седалка. Доколкото знам това е един от най често срещаните грешки при тези модели. При мен свети понякога само ако има някой на дясната седалка. При теб така ли е или свети и дори когато си сам?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от Green_Label » 15 Юни 2012, 12:05

Свети си лампата, даже когато съм сам.
Гледах във форума за разни схеми с резистори и диоди, които имитират работата на датчика за тегло на пасажерската седалка. Обаче явно при мен не е там проблемът :dunno:
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 22.04.2012

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от monopola » 18 Юни 2012, 18:52

Най добре жертвай един 50тина лева за диагностика. Може пък и да изскочи и нещо друго, кой знае. Поне да проверят кой еърбег не работи, дето се вика да си знаеш :)

Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 10.11.2007
Пол: Мъж
Кара: BMW Z4 2.5 & E39 525
Мечтае да кара: ///M6

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от vanioboy » 18 Юни 2012, 20:59

Green_Label написа:Свети си лампата, даже когато съм сам.
Гледах във форума за разни схеми с резистори и диоди......:dunno:


Аз си бях решил проблема като изхвърлих лампата от таблото,но при мен си беше филм слагах друг волан с не съвместим бег и затова :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от sub_eleven » 03 Авг 2012, 7:46

Green_Label написа:Свети си лампата, даже когато съм сам.
Гледах във форума за разни схеми с резистори и диоди, които имитират работата на датчика за тегло на пасажерската седалка. Обаче явно при мен не е там проблемът :dunno:

ако на диагностика излиза патрона на колана, най-вероятно ти се е откачил кабела от датчика - аз имах такъв проблем. Оправи се за 5 минути, при човек, който знае какво прави. На мен ми се беше появил след местене на седалката, така че бях сигурен така или иначе, че е нещо от там.

Ако пък е от датчика на пасажерската седалка, ще трябва да правиш схемата с диода и резисторите.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 5.09.2012
Пол: Мъж

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от Брайков » 06 Сеп 2012, 18:58

Здравейте колеги от скоро се сдобих с Z3 1.8 фейслифт.Като цяло е много запазена има много малки дреболии като например антената за радиото,стъклото на пасажера запира на едно място и трябва да натиснеш отново бутона за да тръгне.Има и други малки кусури ще се радвам ако някои с опит има време през почивните дни да се видим за да поговорим :) Благодаря :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: BMW Z3 - проблеми и въпроси

Мнение от DLVasilev » 25 Окт 2012, 22:16

Добър вечер на всички собственици на Z3. От днес съм горд временен собственик на едно такова, понеже чорбаджията му замина да работи за няколко месеца в чужбина и ми остави колата си да я постегна и да я гледам през това време.
Та да си дойдеме на думата.
Колата е с известен или по-точно неизвестен брой проблеми, понеже днес я взех и още не съм открил всичко по нея, но на пръв поглед не е много добре.
1. Светят лампи на абс, асц не работи- Това на датчиците на абс-а ли се дължи или проблема е друг.
2. Лампата на ербега не угасва. Ербега в същото време не работи, най-вероятно е изключен по някакъв начин-човека каза, че може и без него
3.Лагера на предна дясна главина е ужас и безумие- вие много сериозно, бих казал дори, че стърже. Тук въпросът ми е става ли такъв от Е36, понеже ми се намира един комплект.(Като цяло окачването същото ли е като на Е36 и ако не какви са разликите и приликите и каква взаимозаменяемост има)
4.При леко натискане на спирачка се усеща пак отпред отдясно леко биене- Тук залагам на крив диск, но ме съмнява и лагера да прави мизерия
5. Прекъсва на бензин.(колата е и с газов инжекцион) Работи превъзходно на газ, но на бензин няма мощност и може би 1-2 цилиндъра- Дюзи, свещи, кабели, бобини или нещо друго е според вас
За момента това. Друго не съм гледал обстойно. Все пак ако някой знае нещо по тези 5 точки и се е сблъсквал с някоя от тях ще бъда благодарен да сподели опит
Като малко допълнителна информация колата е Z3 произведено декември 1999, десен волан, автоматични скорости.
Мотора доколкото успях да видя е М54 2000 кубика 150 коне
Изображение
ATR-42/72

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook