Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 01 Ное 2021, 15:37

Аз имах Е92 335и в продължение на 5г и ги имах заедно със Z4-та и 5GT, та горе долу имам добра представа за различните степени на "каруца" :). E89-та се доближаваше повече до 335-та от колкото до Е85-та. Но всички са били със стандартни гуми, пак казвам - RFT прави голяма разлика. За колегата който се чуди - на такъв тип кола не бих се колебал и бих сложил нормални гуми. RFT има повече логика за семейна кола. Поне според мен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 02 Ное 2021, 12:37

Don_Diego написа:...та сериозно обмислям да взема нормални гуми.
Дайте си мнението За и Против при 18ки джанти.

ПП: Вози супер твърдо, в града е ужас

Това беше може би първото нещо, което направих по колата след регистрацията в КАТ и застраховките. Рънфлата в кофата и нормални 18ки на колата. Разликата е голяма, особено на кофти пътища, които в Бг/София не са рядкост. РФТ си е компромис и на такъв тип кола минусите са много повече, отколкото плюсовете, поне според мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 09 Ное 2021, 14:23

Да се похваля, че освен Ковид си имам и фолирана кола - много добре се е получило. Като изляза от карантина ще я закарам за една бърза керамика отгоре на фолиото и приключвам.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 09 Ное 2021, 21:01

Don_Diego написа:…една бърза керамика отгоре на фолиото и приключвам.

Ти тая кола колко години мислиш да я караш? 20-30? Имай предвид, че това не е нито В4, нито C4… :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 09 Ное 2021, 21:47

Колкото се може по дълго време :ok:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 11 Ное 2021, 8:44

Don_Diego написа:Да се похваля, че освен Ковид си имам и фолирана кола - много добре се е получило. Като изляза от карантина ще я закарам за една бърза керамика отгоре на фолиото и приключвам.

Керамика отгоре, керамика отдолу, посредата фолио... Ми то цял сандвич :lol:

И аз се реших напролет да сложа керамика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 11 Ное 2021, 18:48

Под фолиото няма керамика :lol:
Отгоре слагам само за да е по-лесно почистването на мухите и да е една идея по-трудно да маркират ако престоят.

Нямам търпение да оздравея и да изляза от карантината за да направя едно кръгче някъде из страната
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 12 Ное 2021, 18:45

Don_Diego написа:Нямам търпение да оздравея и да изляза от карантината за да направя едно кръгче някъде из страната

Времето вече стана малко неподходящо за трипове, ама ако има някой слънчев уикенд, винаги мога да предложа един Пловдив - Асеновград - Пампорово - Девин - Кричим… :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 17 Ное 2021, 16:50

Прочетох из нета , че Е89 при преминаване в режимите Спорт и Спорт+, променяли поведението на газта и скоростната кутия , също така поведението на окачването т.е. амортисьорите. Не можах обаче да разбера последното всички коли ли го имат или е опционално т.е. да го поръчаш отделно. Като изпробвах ръчния режим на превключване на скоростите не усетих да подава междинна газ при преминаване на по ниска предавка. Още един интересен факт, от Е89 са произведени до 2016г са произведени само 118 444 бройки. Произвежда се само в Германия и дизайна му е разработен от две дами.
Последна промяна bonchef на 17 Ное 2021, 16:58, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 17 Ное 2021, 16:57

За първото - колата трябва да е с адаптивното окачване (Adaptive M suspension), което е опция. За второто - флаш на TCU-то с нещо от сорта на xhp примерно. В сток софтуера няма такива "екстри", доколкото съм виждал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10440
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Leon » 18 Ное 2021, 14:31

Това с междинната газ май го има при последния G29, такъв спомен ми е останал от едно видео, в което показваха прилики и разлики със сестра му Супра. Иначе поведението на колата се променя и при моята F30 като мина на спорт - воланът се втвърдява, педалът на газта също, кутията сменя различно (това ясно), звукът се променя (актив саунд шит), на колите с EDC сваля и стяга и окачването. Така че вероятно при E89 е същото, предвид, че е поколението на F30 реално. Още не съм я карал на спорт с bootmod3-а, да видим дали ще има други екстри от него.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 19 Ное 2021, 17:23

Leon написа:звукът се променя (актив саунд шит)

Клапи ли отваря или някакъв генератор на звук?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 19 Ное 2021, 17:27

Има междинна газ при Е89, поне при мен го имa, но не е нещо УАУ
Ако сменяш режимите от бутона до скоростите се променя основно чувствителността на педала на газта и смяната на предавките, но без кутията да е в спортен режим (за да я вкараш в спортен режим трябва да дръпнеш лоста към теб и на таблото предавките да са със S)

Колкото до звука при Е89 няма разлика, но аз се замислям за генерация...Remus имат предложение от-до, с възможност за клапи, но накрайника отзад е ужасяващ. Супер спринт пък са дооооста скъпи и изглежда да е само крайно гърне. Други по-известни марки?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 19 Ное 2021, 19:55

На мен звука на е85 много ми харесва, тази тръбата за звука в купето е идеална. Няма да пипам нищо, всичко остава сток.

Вместо това ще си взема нещо V8 и там ще си играя с генерацията. Ама нещо не мога да намеря какво да взема. Ще ми се да е непретенциозно, старо и изпитано, но такива не намирам в добро състояние, които да си заслужават. Нито е39ки, нито е38ци.
А пък след това трябва да скоча чак след 2013-та за да избегна е60, които не харесвам, и f10 с легендарно куция двигател. Там отивам вече на доста пари, които за допълнителна хоби кола е малко нелепо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 21 Ное 2021, 21:48

sub_eleven написа:Ама нещо не мога да намеря какво да взема.

Audi S5? :oops:

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook