Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 05 Юли 2022, 15:38

Двете релета на хидропомпата се сменят лесно. С микропревклювателите "чепа" е по голям. То се вдига покрива на половина, подпира се с нещо да не пада надолу, реже се обвивката на жици и маркучи- там е критичен момента щото се начетох на такива дето имали течове на хидравлика от това , че им се протривали маркучи и жици от многократното затваряне и т.н. и т.н. Като си бачка не барай, да не си докараш по голяма беля. Може из София да има хора дето се занимават с тези тавани. Предполагам на всички БМВ-та - кабриолети са сходни конструкциите. Аз за сега съм заел изчаквателна позиция. Ако и да я закарам в БМВ, се чудя колко такива тавани са направили. Дано с Е92 имат повече опит и от там и на тези , на дали са много различни конструкциите. Четох, че като цяло били много надежди докато не почнели да се чупят, тези тавани. Ма и като чета колко народ се оплаква от това онова. Има и датчици на Хол дето също можели да направят проблем.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 12 Юли 2022, 13:30

Много са ни готини количките докато не се качиш в Bentley Continental GTC :lol: .... направо не искам да сядам в мойта след цял уикенд с такова във Виена :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 13 Юли 2022, 7:52

С какъв двигател беше?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 13 Юли 2022, 8:38

С "малкия" мотор беше, V8 550кс :oops:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 14 Юли 2022, 13:08

Поръчах от БМВ 4 микропревключвателя, двете релета, които смених, хидравлична течност и капака от подобното на гумиран дунапрен нещо. Има няма 300 лв. За микропревключвателите още се чеша дали да почна да сменям. Пише , че от тези дето купих 4-те най често били проблемите. Иначе има още 2 или 3. Пише , на 10 години било добре да се сменят профилактично. За релетата на едно място четох за 5 години на друго за 2 години да се сменят. Можело да стане така , че да изгори хидравличната помпа и струвала 2700 евро. Сега, на хидравличните линии има едни О-пръстени с размери 3,4х1 мм NBR70 трябвало да бъдат. Не съм ги виждал, но прочетох , такива били. От единия хидроцилиндър имах едно просълзяване, после спря, но щом е потекло веднъж най вероятно е въпрос на време да се получи пак. Видях, че мястото е там където щуцерчето на хидромаркуча влиза в цилиндъра и най вероятно проблема е от тези О-пръстени и трябва да се подменят. И СЯ, почнах да търся този О пръстен. Нема и нема. Гледах, рових има разни други близки размери , но този го нямат в наличност. Алтернативен пише може и 3,3х1мм. И този немат. Почнах да им звъня по телефони и да ми пращат оферти. Минимални количества и цени- оказа се , че за под 90 лв. без ДДС не мога да си ги набавя. На едното място казаха за тази сума 860 бройки, а на другото място щото казах , че искам да речем 20 броя ми посочиха същата сума , само че за 20 броя. Може ли да се сменя някак хидравличната течност на тази система? Нещо като изтеглих с една спринцовка от резервоара малко течност ми се видя някак мътна. Тази дето купих е бистра , като сълза. Не намерих нищо из нета на тази тема. И доста нещо изчетох и изгледах. Да те хване страх. А, и ако някой случайно има такива О-пръстени съм готов да ги купя. Само да не каже за 2 бройки 90 лв. :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 14 Юли 2022, 23:18

Лесно ли излизат старите релета? Моите са в магазина и трябва да намеря време да отида да ги взема и сменя, но се чудя дали да пробвам сам или да не се правя на много сръчен и да ходя при майстора :lol:

Миналата седмица метнах едни нови капачки на джантите, че моите бяха захабени...сега обаче бутона-емблема на задния капак ми вади очите, че и той е леко захабен по емайлирания ръб...ама 100лв за бутонче...няма да я гледам отзад май :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 15 Юли 2022, 8:06

Релетата се сменят за 15 минути. Ако искаш гледай в нета има клип как става. И аз мога да ти разкажа, но като го изгледаш е по ясно. Гледай да им спазиш посоката на монтаж. Не е трудно. Старите ми бяха 64А а новите дето дойдоха са 32А. После из нета гледах, че монтират и 12А. Един там специалист писа , че няма значение колко Ампера са, важно било да се подменят регулярно. От моите познания за ток знам, че ампеража е от значение. Явно тока дето преминава през тези релета е под 12А. На мен предната емблема ми е леко захабена по ръбовете. Мислил съм да я сменям, но не съм гледал дали пак трябва да се маха бронята или се щраква с натискане.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 15 Юли 2022, 9:30

Предната емблема я вадиш внимателно с нещо, трябва да бръкнеш между бронята и емблемата и да я надигнеш. След това почистваш мястото където седи и слагаш новата, притискаш да влязат хубаво щипките и си готов.
Много трябва да се внимава като се сваля старата защото е възможно да се надере бронята.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 15 Юли 2022, 13:53

Аха, е ТЕ СЯ гледах. Оригинална предна 122лв. плюс това , като я гледам е с пластмасови заварки. Демек за да махна старата задължително трябва да се свали бронята. Поръчах О-пръстените - 20 броя за 120лв. , ЧЕ МИ ИЗЛЕЗНАТ. Ма.......няма как.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 18 Юли 2022, 9:11

@subeleven: вкара ли колата в движение? :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 01 Авг 2022, 16:09

Хайде на моретооо, газ на Бе Ем Ве-тооо...
Стигнах по морето...да видим дали ще ми се получи да откарам цял месец тук :lol:
Имате ли промяна в разхода на колите? Аз смених Газпром G-Drive 100 с Shell V-Rower Racing защото има 25ст надолу с карта Шел и разхода падна доста...градско 1.5л/100 надолу, извънградско днес до морето под 7, а откарах 1 час в задръстване на магистралата и там доста вдигна разхода :dunno:

5к км с Ravenol 0w30 - никакъв разход, температурно се държи доста добре също. 4:1 извънградско/градско е горе долу съотношението на карането като навън ако не е магистрала си я напъвам доста
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 12 Авг 2022, 6:57

Don_Diego написа:@subeleven: вкара ли колата в движение? :lol:

Няколко пъти се опитвам да вляза във форума, но все някакви грешки ми набива и не зарежда....
Вкарах я в движение по план. На 21-ви сключих застраховката за тримесечие + винетка за тримесечие. Карам си я редовно. До края на октомври фактически ще я карам.
Аз другата седмица съм нещо като отпуск и съм на линия да направим срещата ако има хора. Може и само с теб ако няма или пък за по-нататък да отложим.

Няколко неща:

1. Маслото като го смених за 2000км пробег и излезе бистро, все едно съм го наливал сега. Доста ми се чудиха трима човека там защо го сменям на този пробег. Сипах лонглайф и си мисля догодина да пропусна смяната, още повече, че пробегът ми ще е сигурно и по-малък този път. Какво ви е мнението?
2. Импрегнирах тавана със Сонакс и ми хареса ефекта. Капчиците вода седят отгоре и не попиват. Половината препарат ми отиде. В края на сезона може да импрегнирам пак, или догодина като в вкарвам в движение.
3. Тествах колата на дъжд с отворен гюрук. От Z3то знам, че ако караш с 80+км/ч при нормален дъжд, не те вали. Влязох в порой на магистралата без таван, и вече знам и скоростта при порой за да не те вали - 150+км/ч. :lol: Този до мен пътникът беше удивен.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от preki » 12 Авг 2022, 10:02

Ако се уговорите за среща в София и приемете, че съм с E46 кабрио и не ме псувате и подигравате :ok: , ще се включа с голям кеф и аз :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 12 Авг 2022, 15:16

Спрях да чета за дефектите в тавана. Спокойствието бавно започна да се връща в душата ми. Карам си колата, тава БАЦА. Така и не разбрах к`во му беше стаНАЛО. Дойдоха и о-пръстените. Още обаче не мога да набера смелост да хвана да ги сменям. Микроключетата мисля да сменям ако започне да се прецаква често. Ако се сберете поне направете снимки да гледаме. Ако случайно има представител от североизточна България да се обади поне него може да отида да видя на място. Имам чувството , че в Русе и Разград само аз имам такава кола.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 12 Авг 2022, 22:23

Аз вчера прибрах мойта в гаража и пак заминах към морето, до края на месеца ме няма :bchug:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook