Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 05 Апр 2022, 13:13

Да проследих по тракинг номера и се оказа , че била в Разград. Ще трябва значи още малко да чакам. За светлините виж си първо огледалото отпред дали има малък правоъгълен отвор ли как да го нарека там има камера, която отчита попадането на светлина върху нея. Ако се чудиш и не виждаш пиши ще ти снимам и ще ти пратя на телефона как изглежда. За менюто бях писал как намираш тази опция трябва да сложиш отметка върху нея. Единия ден забелязах как като се качиха предните гуми върху издатина и муцуната на колата се вирна нагоре фаровете се смъкнаха автоматично надолу. Значи разните му там датчици за наклон работят. То явно като си купуват колите всеки си поръчва някакви си опции и колите излизат с различни такива. Гледам някои нямат навигации. Моята пък няма блутут модул и така де.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 05 Апр 2022, 21:42

Имам датчика за светлина на огледалото, имам и Adaptive Headlight, но никъде в менюто нямам опция за асистент за дългите светлини. Моите също се вдигат, свалят, събират/рачширяват светлинния сноп спрямо скоростта и завиват, но дългите аз си бутам лоста като едно време :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 14 Апр 2022, 15:05

Стопли се времето и спряхме да пишем в темата :mhihi:
Почти съм готов с подготовката на колата за Адриатическия трип, останаха само гумите да сменя тази събота. Между другото имат крещяща нужда от смяна задните, в момента при всяко подаване на газ превърта гуми или направо тръгва да се пързаля :lol:
Няколко седмици я карам вече с новото масло, Ravenol 0w30...работи на по-ниски температури мотора. Преди стигаше 120 градуса на маслото при градско каране, сега държи на 110 и то го достига ако се бутна в някое задръстване и седя повече на място. Ако не го харчи смятам да си остана с него и за напред.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 14 Апр 2022, 17:09

Don_Diego написа:Стопли се времето и спряхме да пишем в темата :mhihi:
Почти съм готов с подготовката на колата за Адриатическия трип, останаха само гумите да сменя тази събота. Между другото имат крещяща нужда от смяна задните, в момента при всяко подаване на газ превърта гуми или направо тръгва да се пързаля :lol:
Няколко седмици я карам вече с новото масло, Ravenol 0w30...работи на по-ниски температури мотора. Преди стигаше 120 градуса на маслото при градско каране, сега държи на 110 и то го достига ако се бутна в някое задръстване и седя повече на място. Ако не го харчи смятам да си остана с него и за напред.

Тамън щях да ти пиша днес, защото снощи четох в темата за морето беше споменал за трипа. Да наснимаш зетката по маршрута.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 14 Апр 2022, 19:18

Половината багажник е отделен за снимачна техника: дрон, go pro, статив, селфи стик и външна батерия :mhihi:
Днес ми беше първото зареждане на колата от декември месец насам....пуснах сълза :help:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 15 Апр 2022, 6:56

Don_Diego написа:Половината багажник е отделен за снимачна техника: дрон, go pro, статив, селфи стик и външна батерия :mhihi:
Днес ми беше първото зареждане на колата от декември месец насам....пуснах сълза :help:

Жена ти как го е позволила това с багажника? :lol:
Ще идва с теб, нали?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 15 Апр 2022, 8:53

Е къде без нея, още повече че всички останали си измислиха причини да не дойдат :lol:
Много бързо се научи, че багажника е ограничен и трябва да внимава какво взима за да не overpack-ва :bchug:

Вчера ми останав време и да лъсна колата отвътре и вън...цяла зима не бях пипал салона за друго освен прахосмукачка и забърсване на прах. Кожата макар на вид да беше добре, явно доста се беше съсухрила защото буквално изпи препарата за кожа и омекна. Май ще трябва по-често да и обръщам внимание :angel:
Колко често третирате кожените салони?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 15 Апр 2022, 14:39

Никога не съм мазал кожения салон с нищо. То той моя е един такъв светло бежов. Шофьорската седалка дето по често е сядано има леко гланциране отгоре кожата. И с какво мажете? Не съм забелязал да се променя състоянието. Каня се да огледам кожата защото ми се струва, че тази на БМВ-то е по различна на усет от тази на другата ми кола, която със сигурност знам че е изкуствена. Възможно ли е тази да е естествена? 120 градуса на маслото не съм стигал, но и никога не съм стоял в задръствания. Аз като я взех сложих един Мотул 5-50. Чакам да ме подкани колата да долея литър за да видя на колко километра при моя начин на каране ще изгаря един литър. Дойде стъклото за фара ама сега се чудя за майстори и дали да не оставя това за зимата, като не карам много. Оказва се , че тези стъкла оригинално са покрити с някакъв УВ лак. Като ти полират фаровете този лак явно го изтриват затова полиране без фолиране със специално фолио май не трябва да се прави.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 15 Апр 2022, 14:57

Щом е гланцирана значи е замърсена доста и трябва да се почисти хубаво. За целта си вземи препарат за почистване на естествена кожа (нашия модел излиза само с естествена кожа), мека четка и микрофибърна кърпа за забърсване
Мога да препоръчам продуктите на Koch Chemie - немска компания с доста сертифицирани продукти от Mercdes-Benz и BMW, за парите си са повече от чудесни продукти.
За почистване използвай това: Koch Chemie Po - Pol Star, https://fakir.bg/produkt/po-pol-star-почистващ-препарат-за-кожа-алканта/
За подхранване това, аз съм с него и съм супер доволен (мажеш, оставяш за минута-две и забърсваш с кърпата, придава много приятен матов вид на кожата и мирише приятно; като бонус има консервиращо действие. Предвид голямата разфасовка аз го ползвам и за зимните си обувки...никакви грижи с побеляване :bchug: ): Koch Chemie Ls - Leather Star, https://fakir.bg/produkt/ls-lether-star-почистващ-и-подхранващ-препарат-з/
Други марки също имат супер продукти за тази цел ама цените и разфасовките са различни, пък крайния резултат не се различава много съществено :dunno:

Относно фара - аз бих изчакал зимата и бих го дал на някой дето е сменявал и друг път стъкло на фар. Доста фирми вече се занимават с това, само трябва да си избереш.
Полиране без защита след това е абсолютно безсмислено, на първото миене ще е надрана повърхността и ще матира 2 пъти по-бързо заради премахнатия UV слой.

ПП: От скука се порових за парт номера на ОЕМ секретните болтове и ги поръчах :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 17 Апр 2022, 5:39

Аз лично подхранвам доста често. Воланът и шофьорската почти на всяко второ каране т.е. 2-3 седмици. Задни седалки(не само за зетката говоря) по принцип веднъж на сезон в общи линии. Пасажерската двойно по-рядко от шофьорската, според това колко се е возил човек в нея.

Ползвам препарат на БМВ оригинален, който много добре прониква и омекотява. И един друг, който Mollov ми препоръча - той прави хубаво покритие, кожата става по-хлъзгава и се намалява триенето. Не се сещам как се казваше, на сайта му го има.

Двата в комбинация са много добре. Редувам ги.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 17 Апр 2022, 9:50

Aз на 5цата на баща ми също ползвах този на BMW - доста добра работа върши ама цената за това количество си е направо пладнешки обир :lol:
Затова потърсих друг вариант и след консултация с Жорката в Герман се спрях на Koch Chemie, имам и други техни неща - всичко е супер от продуктите им за поддръжка :ok:

Нова кола имам след като сложих новите гуми: няма превъртане, няма поднасяне...доста по-пъргава стана в града като не превърта гуми при всяко подаване на газ
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ganchev__ » 18 Апр 2022, 0:35

Поръчах двата препарата, благодаря за инфото. :D Тъкмо привърших тези на кемикъл гайс.Преди това ползвах на Meguairs.И двете не бяха нищо особено. Какво друго можеш да препоръчаш от продуктите на Koch ? :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 18 Апр 2022, 10:14

Pss Plast Star - за външни пластмаси, прави ги нови
Pw Protector Wax - пръскаш и отмиваш, добява блясък и водоотблъскване и с доста прилична трайност от 2-3 седмици

Току що я оставих за подръжка на керамиката и да намажат фолиото по предницата с керамика 8)
Секретите също са тук, утре ще ги сложа и отивам в бокса за реглаж преден/заден мост и да видим какво присвирва при палене на топъл двигател :banghead:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 18 Апр 2022, 12:56

Я разкажи малко за това присвирване на топъл двигател. При мен през зимните месеци се появи нещо подобно но най вече на студен двигател. Сега го няма, но имам подозрения , че е бендикс. Говорих с един дето се занимава там с коли и той спомена , че БМВ често го правели това зимата. Е разбира се става въпрос за по стари коли както е моята на 3-5 годишна кола едва ли. Замислям се дали при теб не е ремък ако определяш звука съвсем , като присвирване. Ако е хлабав примерно или нещо да се е износил съвсем. В моя случай не е точно присвирване а подобно на изромоляване. Ще го изчакам малко обаче да стане по често за да мога да го идентифицирам от къде иде по точно. Благодаря за инфото за препаратите, поръчах ги. ЧЕ мажем там. Това светло бежовото ми харесва как стои, но и лесно се цапа. Страничната опора на шофьорската седалка леко в единия край си носи следи от употреба. Не знам има ли някакъв начин за регенерация. Гледам из нета разни клипчета ама нещо не ми вдъхват доверие, че мажат с някакви пасти , пръскат разни бои, но ако не се уцели точния цвят едва ли ще се получава добре. За запотяването на фаровете установих, че има значение отзад голямата капачка. При мен тези много лесно се свалиха. Огледах гумените уплътнения и видях , че са образували нещо , като улей. Извадих ги от леглата им и отдолу подложих малко по дебел конец - канап и пак сложих гумените уплътнения. Леко ги намазах с грес и ги върнах на местата им. Затворих се с леко усилие. Десния фар вече не поти , в неделя карах в голям дъжд. Левия пак се изпоти , но там е с пукнатините по стъклото и предполагам, че проблема е от там.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 18 Апр 2022, 15:24

Ремъците ги гледах като правих уплътненията около масления филтър, изглеждат си съвсем наред. Според сервизната книжка са "пресни" и на малко км :dunno:
Звука е точно като присвирване или прискърцване по-точно, 2-3 секунди най-много да го има и все на топъл двигател го забелязвам, на студен сутринта слушах - не го чух. Утре съм в бокса да слушаме и да прегледаме пак ремъците и ролките

Моите фарове много малко се изпотяват по краищата и само когато е много влажно или вали дъжд (така си е от както я взех).

И при мен има минимални следи от употреба по седалките, но там мажа по-обилно за да е по-мека и еластична кожата. Тия ремонти дето гледаш май са само за "пудрене" преди продажба :lol:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook