Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 04 Авг 2021, 7:18

Нов въпрос към Дон Диего. И аз се опитвах да обновя картите по описания начин обаче нещо , като сложа флашката н УСБ -то на жабката не се записва този 1б.нех файл. Спазвах инструкции и с две флашки пробвах , но не. При теб с флашка ли се получи или метода с Е-нет кабел.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 04 Авг 2021, 7:21

Флашка, но се слага в жабката (като я отвориш горе в ляво, към средата на таблото има уеб вход)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 04 Авг 2021, 9:11

Мда там я слагах - в жабката горе в ляво, но явно има проблем с разпознаването или с размера. Четох, че един и той слагал 4 различни флашки и успял само с една дето била с размер 1ГБ и форматирана на FAT. Аз слагах две различни на едната беше 7Гб а другата 64 ГБ все на FAT 32 форматирани. Мдааа..............ще опитам разни други номера. Сега ще поръчам един Е-нет кабел. Здраве да е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 04 Авг 2021, 13:55

И аз въртях няколко пъти флашки, по спомен с 32ка стана. И да, трябва да е fat32 форматирана

Нямам търпение да се стъмни за да тествам новите Osram Xenarc Night Breaker Laser крушки :lalala:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 11 Авг 2021, 12:05

Тия Zки много ексклузивни ще дойдат :lol:
Уикенда бях по морето всички се обръщаха да я гледат, пред ресторантите я снимаха, а пред хотела децата направо пощуряваха като отварям/затварям тавана и всички искаха да се снимат с "фтомобила на батмън" :mhihi:

Заяждат ли ви се някви по пътищата: вчера 3-4 човека на магистралата и един на Околовръстното в София с насъскана А3ка, 30i се представи доволно :clap:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 13 Авг 2021, 8:14

Аз съм малко различен, не обичам да правя впечатление. Когато колата ми е такава, че прави, гледам да го избегна по възможност. И гледам да не купувам чак такива коли, дрехи и т.н. Обичам да съм обикновен човек в очите на останалите.

Off Скоро давах един магазин под наем и с наемателя отиваме в ЧЕЗ да сменя партидата. Служителката след кратка очна справка подава с усмивка на наемателя(спретнат с кожено яке) едни декларации и вика - "Вие предполагам сте наемодателят?" Той "Ъъъъъ, не". Тя доста се сконфузи. Аз отстрани седя неглиже и се правя на ударен (с обикновена тениска, къси панталони със странични джобове и кецове конверс).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 13 Авг 2021, 11:24

Аз също не съм я взел с идеята да търся внимание, но колата явно наистина прави впечатление защото е много различна от останалите
Няколко нощни пътувания имам вече - Osram-a прави ден :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 13 Авг 2021, 12:20

Don_Diego написа:Аз също не съм я взел с идеята да търся внимание, но колата явно наистина прави впечатление защото е много различна от останалите
Няколко нощни пътувания имам вече - Osram-a прави ден :yes:

Лошото е, че много с такива коли са ги взели точно за да търсят внимание.
Иначе си прав, много рядко виждам по пътищата е89. Даже не мога да се сетя да съм виждал скоро. Докато е85 видях вчера примерно. Вярно, че беше кенеф де. Сигурно и с десен волан.

Аз след малко отпрашвам с моята и ще се върна обратно понеделник следобед. Нощно каране не съм имал. Но сега по жегите сигурно е доста приятно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от TheFreeRider » 13 Авг 2021, 12:35

Нощното е сигурно най-доброто каране с кабрио - по някой хубав междуградски път без трафик - тишина, спокойствие, топъл приятен полъх... на мадамата до теб ако и е хладно може и парното да се пусне :ok: Изникват ми такива спомени по пътищата на север от Варна...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 13 Авг 2021, 15:53

По тъмно съм карал само веднъж. Обаче що така на мен ми се струва , че дългите светлини нещо по короните на дърветата бият. Тези нали имат уж адаптивни светлини, не трябва ли сами да застават на нужното ниво? А и сега се сетих, като си погледна колата отзад задните гуми стоят леко "разкрачени", не много, но определено се вижда. Преди много време имах БМВ Е30 и то така беше ама там разни майстори нещо му бяха сменяли пружините да станело по ниско та се бяха променили нещо тези наклони. Някъде бях срещнал, че това на спортните коли умишлено се правело с такива настройки на окачването дали е истина идея нямам. При вашите коли как е този наклон? Имали нещо дето да се износва по окачването и да го прави този наклон? Иначе тропане не чувам. И още нещо тук видях , че единия колега е в час с диагностики за тези коли. Аз купих един Е-нет кабел и Е-сис обаче това нещо май преференциално за по новите модели. За тези Е89 какъв интерфейс и софтуер да търся? Така и не можах да смъкна този 1b.hex файл. Насмъквах едни програми уж дето го свалят автоматично от колата ама те май само през този Е-нет кабел осъществяват връзка с колата. Четох упътвания ама не се справям за сега.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от TheFreeRider » 13 Авг 2021, 20:07

В общи линии “разкрачването” отзад е нормално - така задницата стъпва по-добре в завой, но пък е възможно да износва повече гумите по вътрешния ръб при повече каране направо. Най-добре е да се отиде на реглаж и да се измери - негативен камбър между 1 и 2,5 градуса е в рамките на заводските стойности. Аз преди време я бях “събрал” до към -1 градус и малко, но напоследък ходя по-често на писта и отворих до -2,5. Задницата е по-стабилна сега определено и гумите не се износват толкова от външната страна, защото външната гума в завой стъпва с цялата си площ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 16 Авг 2021, 13:21

Аз нямам наклон в задните гуми, поне не и такъв че да се вижда на око. Колата е като залепена на пътя и всички гуми се износват равномерно
@bonchef отиди на реглаж да ги видят как са нещата и ако има нужда да правят корекции
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 17 Авг 2021, 6:39

Да това е едно от нещата дето ще направя. Износване в гумите не виждам. Аз малко съм я карал но от предишния собственик би следвало да има следи ако се износват гумите, ще ги огледам внимателно. Разхода, който ми беше приковал вниманието се оказа обясним от следното обстоятелство. В града поради шофиране на много кратки разстояния т.е. 1км гасене, после пак 1 км гасене и така 5-6 пъти през деня. Разход градско 33 литра на 100 км. Засякох разхода извън града. Икономично каране 80-90 на моменти 100- разход 6,5 л на 100 км. По обратния маршрут 6,8. което е съвсем прилично. Сега поръчах нова диагностика Инпа и Иста-Д да видим ще успея ли да видя нещо по колата. Общо взето движим индустрията напред.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 17 Авг 2021, 8:27

И моя градски разход е космически :mhihi:
Последно се прибрах от морето на 6.6/100 по борд, за 2 дни съвсем лежерно каране в София и отиде на 7.9, а съм навъртял под 100км :help:
От както е в мен, вече близо 4к км средния разход е 8.5, само 100 октана симпвам

Четвъртък сутрин пак стартирам към морето и ще си направя кефа на прохода Обзор :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от TheFreeRider » 17 Авг 2021, 8:54

Не се навивай много за обзорския проход - има много трафик и пътят е пропаднал от външната страна, има дупки и т.н. Ако искаш да се изкефиш по-добре мини по подбалканския път и се включи на магистралата по някое време. До с.Труд е около час отгоре като време без бързане.

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook