Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 24 Мар 2022, 20:14

bonchef написа:Па и кат се замисля, че пак требе сА маха бронята........

:lol: хахха ще умра от смях с тая твоята броня и майсторите - цяла книга вече можеш да напишеш.

...

Аз на моята веднъж сложих 100 октана и нещо не ми хареса как върви, стори ми се по-зле.

По принцип не си падам по тези прехвалените по-скъпи горива, дори дизел май никога не съм сипвал от скъпия. Само евтиния, но на ЕКО. Те впрочем преди имаха само един дизел и затова започнах да наливам при тях и от 2007-ма взех първата ми кола дизел - от тогава ги ползвам. Сипя ли евтин на Лукойл или Петрол, веднага проблеми започват. Например пали и веднага загасва...

Бензин слагам и от ОМВ освен от ЕКО, но само за бензин се доверявам. Пак евтиния, нямам проблеми. На тези две бензиностанции имам и карти за отстъпка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 24 Мар 2022, 23:56

Аз покрай 8цата започнах да подбирам бензина, след като хвърли мотор ми е фикс идея да не стане пак беля и не знам филмирам ли се, но има разлика с различните бензини :dunno:
Специално за Zката, човека дето ми съдейства с взимането на колата ме предупреди, че точно това поколение БМВ двигатели било капризно и в България да сипвам само 100 :dunno:
Както казах на тоя малък резервоар не се усеща голяма разлика при зареждане.
От 4 години сипвам основно G-Drive 100 от Газпром, ако зареждам в София съм на една и съща бензиностанция, една и съща колонка :lol: . Много доволен! Над 60к км с гориво от там, никаква разлика във вървеж и разход.
Другите хубави 100 октана са ОМВ (там е на моменти обаче, сега е хубава партида :mhihi: ) и Шел В Пауър Рейсинг. С други бензини 8цата тресе, особено на студен старт много се усеща. С хубав бензин работи супер мазно и безшумно.

Ще ги вадите ли този уикенд колите? Аз със сигурност ще направя някое кафе в центъра :smoke:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 25 Мар 2022, 7:53

Аз както споменах след 15-ти юли ще я активирам за 3 месеца. Чудех се за мотора дали да не го пусна, но ще дочакам до средата на април - за шест месеца, тамън до края на октомври с 14-те дена гратис. Знаете, че обичам да е изчислено. Пък и не знам какви ще са градусите и каква ще е пролетта. По предната година помня тамън направих ГО и един месец не можах да го изкарам от дъжд и студ.

Диего, предполагам от бензин не ти е хвърлило двигателя, по-скоро си наплашен?

Моят веосмак е с две свещи на цилиндър, концепция която уж я дават много здрава, но лакома. Не прави уж никой от проблемите с вериги и т.н., в комбинация с уж най-здравата им скоростна кутия. Но пък е на години. Ще видим. Не го тормозя много, като хоби кола е. И да се появи нещо, няма да се втурна панически да ремонтирам/обслужвам. Има какво друго да карам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 25 Мар 2022, 10:51

Don_Diego написа:Ще ги вадите ли този уикенд колите? Аз със сигурност ще направя някое кафе в центъра :smoke:

Задължително, даже днес още. Тука в Пловдив е 20+ градуса от вчера и до края на следващата седмица, поне според прогнозата. Лошото е че май съм за горивен филтър/клапан и понякога се случва да угасна на рандом място и да не мога да мръдна после и става малко неудобно... :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 25 Мар 2022, 11:28

От бензин да хвърлиш двигател........хм. Чувал съм за счупване на сегменти, но и това беше преди много години когато имаше 86 и го слагаха по жигулите. Като взех тази кола предния собственик каза , че я карал с 95 и рядко слагал 100 октана. Аз обаче слагам 100 друг е въпроса какво точно ми продават от бензиностанцията. Ще продължа да слагам този Бардал , като добавка. Не слагам 95 и не мога да направя разлика във вървенето и работата на двигателя. Със 100 октана след колебливите първи 10 секунди двигателя е часовник. 1995 година имах Е30, но 4 цилиндрово и карбуратор-но. , но и то така работеше едвам се чуваше двигателя при спрян автомобил. Изгоря ми една крушка отзад на габарит и сега на задната скорост и то все отляво хм..... По външния вид общо взето спрях да търся косури, че то май край няма ако искам всичко да е по конец. Остана една фуга леко несиметрична ако я гледаш от 1 метър и знаеш къде да търсиш дето още ме дразни но за сега съм я оставил на заден план. А, онзи ден даже свалих покрива и малко карах из града така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 25 Мар 2022, 15:16

Аз знам, че не е заминал мотора от бензина, но пък на новия двигател се усеща разлика между различни марки бензин и октанови числа. Със 100 работи най-гладко, такъв сипвам и на Zката :bchug:

Днес ходих до Боровец, страхотно време хванах и съжалявам, че нямаше как да пътувам с нея :(
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 26 Мар 2022, 18:31

Аз на гегата вчера и днес свалих разхода под 12л/100. Бях с един приятел, който има семейни драми, карал съм с 60км/ч в продължение на много км и двата дни. :)

Не мислех, че е възможен такъв разход за тази кола. И не мисля, че друг път ще ми случи да карам с такава скорост. Но драмата беше много и се носехме по инерция...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 26 Мар 2022, 22:03

8цата с 90км по Тракия на равното след Пловдив пада под 10 :lol:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 27 Мар 2022, 10:48

Don_Diego написа:8цата с 90км по Тракия на равното след Пловдив пада под 10 :lol:

А нормалното колко й е? 11-12?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 27 Мар 2022, 17:57

Ами с по-високо темпо гони 15… :oops:

Голям кеф днес със Zката :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 28 Мар 2022, 9:09

Разни питанки. 1. Кога колата пръска течност за да измие фаровете? Веднъж дваж някак успях да пръсна обаче така и не разбрах как става. 2. Он борд компютър и Джърней компютър- ресет ми дава да направя само на "Джърней" менюто. Аз не искам там т.е. да зануля изминат пробег от последното зануляване. Искам да си зануля дневното пътуване. Нито ми показва колко километра съм изминал, май ми показва някакъв среден разход но не виждам за какви километри. Пише среден 10,2 л на 100 км е да ама това е среден т.е. градско и извънградско. Събота ходих до Варна и пълних по колонка отиване и връщане до горе резервоара. Вече го правя поне 4-5 пъти. Показва ми разход около 7,1 - 7,2 л на 100 км като в едната посока обикновено връщането форя със 140-160. Нещо тези не ме кефи как са направени или пак аз нещо не им вдявам, което няма да е сефте. За 5000 км ако се вярва на показанията на колата ми е изгорила около 500 гр. масло което е съвсем приемливо, но все пак ще изчакам да станат 10 000 км за да видим в този интервал какво ще допълня. Предходното ми БМВ и то гореше в този диапазон 1,5 л масло за 10 000км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 29 Мар 2022, 8:11

И двата бордови компютъра могат да се нулират ама като се върна в България ще видя кой за какво беше. Аз единия го нулирах като взех колата за да си видя отклонението на борда спрямо зареждане “пълно-пълно”.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 02 Апр 2022, 19:03

Днес ме хвана големия дъжд, та огледах откъде се оттича водата :lol:
Отзад са дренажните канали са някъде под стоповете и се оттичат между задната броня и подкалника. Като сваля задната броня за да оправя дъното на легена на багажника ще огледам подробно къде какво има за оттичане на вода :bchug:

ПП: Сега видях питането за пръскалките на фаровете - пръска първия път когато пръснеш на стъклото и са включени късите, след това на всяко 5то пръсване (отново трябва да са включени късите) :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 04 Апр 2022, 9:10

Аха , разбрах за фаровете и мисля, че май и селектора трябва да е на "А" или бъркам? За дъжда няма според мен какво да гледаш защото тогава задния капак е затворен и има гумени уплътнения между него и задните калници и тогава водата не стига до улеите за да оттича зад стоповете. Както бях писал там вода прониква само като се отвори задния капак и е бил преди това намокрен от дъжд или миене или каквото там и по него е останала вода и тя се стича зад стоповете. Как да е. Стъклото дето го бях поръчал от Китай - уж ми дойде съобщение, че е в България, после още едно че е освободено от митница ама от тогава вече една седмица и нищо не съм получил. Нещо аз ли трябва да предприема или трябва още да чакам? Ако някой знае де.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 04 Апр 2022, 21:33

Селектора на "А" има роля само за автоматичните светлини и асистент за дългите ако имаш (аз уж имам ама такава опция нито намирам в менюто на колата нито в упътването :dunno: ).
По въпроса с доставката - по тракинг номера не можеш ли да видиш в кой куриер е? Друг вариант е да отидеш до пощата, на мен ми се е случвало да имам пратки освободени от митница там и да нямам известие от тях
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook