Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 17 Авг 2021, 9:39

Последно като го карах пролетта не беше крайно зле, та ще видим. Имам спирания по пътя, които изключват да минаване през подбалканския :(
Може би на връщане, но не съм решил още, че ме чака бая път и в двете посоки
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 18 Авг 2021, 8:34

като ви слушам колко сте ентусиазирани и ми се докара и на мен... не съм я вадил с месеци от гаража :( Трябва да направим някой път едно събиране. С TheFreeRider мисля се запознахме веднъж на Серес (ако не бъркам ника), още няколко човека със Z4 познавам, може да стане приятна сбирчица.
За диагностика - INPA е всичко от което имаш нужда.
Наклон отзад имат малко в повече, както каза колегата до към 2.5 градуса, с цел да е по-безопасна за каране. 1.5-2 градуса започват да се виждат на око, но така или иначе е хубаво да се мине реглаж.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 18 Авг 2021, 10:35

Да , благодаря. Накупих разните там кабели софтуери, чета за да видя с кое как се работи. Още не съм ги слагал по колата , че тая работа с ИНПА стана вчера. Тя ми се вижда с най прегледен и прост интерфейс. ИСТА май е доста по подробна и с повече възможности , но май според мен разни крадени неща ще са с ограничени възможности. Имам и едно китайско Делфи , но то май е доста по орязано като данни които може да извади. Как да е. Четох и за този негативен камбър и на няколко места срещнах, че май от производителя така си излизат с по голям от на други автомобили. Споменават се различни цифри от 1,9-2,8 други 1,5 -2,5 но общо взето в тези граници. Успях да видя и къде точно се намира този ексцентричен болт от който се регулира този наклон. То той си е разграфен на деления. Сега остава да помисля на кой точно майстор да я закарам, че все ме е страх от "одрински" такива.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от TheFreeRider » 18 Авг 2021, 14:38

nero_ написа:като ви слушам колко сте ентусиазирани и ми се докара и на мен... не съм я вадил с месеци от гаража :( Трябва да направим някой път едно събиране. С TheFreeRider мисля се запознахме веднъж на Серес (ако не бъркам ника),

:yes: Не бъркаш. И аз щях да пиша за сбирка, но нека малко отмине отпускарсия сезон, че всичките уийкенди са планирани - може септември нещо да измислим.

За реглаж мога да препоръчам https://autoexpress-2.com/ ако става въпрос за София, аз само там ходя - записваш си час онлайн даже - чиста работа. Цените са между 30-60 лева в зависимост дали е само да се измери или да се регулират един или двата моста.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 19 Авг 2021, 6:57

Много благодаря но съм много далеч от София. Има тук при нас един дето от най дълго време се занимава с това, но съм му сърбал попарата. Малък е града и няма кой да им остави да правят по читава кола. Все им карат разни морги и те са свикнали да търсят нещо дето е разпиляно. Но си мисля само за измерване да отида и ако установя че има голямо отклонеие да му покажа от кои болтове се регулира и да седя до него за да не пипа нещо което не трябва. Иначе ми е свързано с вземане на отпуск и ходене до Русе, ако и в сервиза се забавят ходя от кафе та кафе да губя времето. Как да е.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 19 Авг 2021, 8:34

nero_ написа:като ви слушам колко сте ентусиазирани и ми се докара и на мен... не съм я вадил с месеци от гаража :(

Що така бе колега? Как е възможно с цели месеци

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 19 Авг 2021, 9:33

sub_eleven написа:
nero_ написа:като ви слушам колко сте ентусиазирани и ми се докара и на мен... не съм я вадил с месеци от гаража :(

Що така бе колега? Как е възможно с цели месеци


Комбинация от липса на време и наличие на мотор :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 19 Авг 2021, 10:20

Нищо де, гледай на нея като на злато. Не се обезценява със сигурност. 3.0i ръчка беше, нали?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 19 Авг 2021, 15:38

sub_eleven написа:3.0i ръчка беше, нали?
Такава, да. Направо биткойн :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 21 Авг 2021, 9:26

Аз продължавам да следя пазара и цените, в Германия като мойта има само 9 и най-евтината е с 3к евро по-скъпа, на повече км и по-бедно оборудвана. Ако реша наистина май ще мога да изкарам някой лев от тази кола :lol:

Писах и в другата тема за гуми ама и тук: за и против рънфлат гумите. Мойта фабрично е с такива, но избора за спорт пакет 18ки е супер ограничен и мисля да си взема нормални гуми за идното лято. Някой може ли да препоръча хубав ремонтен комплект със спрей и компресор?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 21 Авг 2021, 12:47

Аз лично имам оригиналният комплект на БМВ, за щастие не ми се е налагало да го използвам. Когато съм излизал на по-дълги разстояния си нося “патерица” и за мен това е най-сигурният вариант. Иначе RFT на такава кола не бих сложил.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 22 Авг 2021, 12:25

Don_Diego написа:Някой може ли да препоръча хубав ремонтен комплект със спрей и компресор?

И аз се присъединявам

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 23 Авг 2021, 10:33

В колата имам оригиналния пакет на БМВ. Още като я купих и на път за вкъщи забих една видия в едната гума, но добре че не изпусна, видях я чак като се прибрах. Патерица и то от багажника нищо не остана , като я сложиш вътре. Можете ли да препоръчате препарати за поддръжка на гумените уплътнения на твърдия таван. Гледах в Ю-туб едно видео, но онзи омаза яко с някаква смазка всички подвижни съединения на щангите. Така ли трябва? Няма ли да изпоцапа в багажника разни неща? Какво хидравлично масло се слага в резервоара на помпата ? И така ли джалатски се дърпа нагоре този резервоар за да му провериш нивото? Гледам отгоре премахнаха нещо като фибран и било шумоизолатор. Аз нямам такъв, не че не мога да изрежа нещо подобно от фибран. И какво точно шумоизолира, работата на самата хидравлична система или друг външен шум? Ако е второто веднага ще натъманя нещо подобно. То голяма занимавка с тая кола. Колежките се наредиха на опашка да ги возя, а жената опъна кондака на оръжието и го до допря до главата ми . Как да е.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 23 Авг 2021, 12:51

Чак толкова малък не е този багажник. Дори е изненадващо голям. Не че съм пътувал много на големи дистанции, но миналото лято на море ходих с нея и си се събира патерица с 2 сака и раница за лаптоп, че май даже и хладилна чанта носих. Комплекта си върши работа, но за убождания. По-голяма дупка или сцепване и няма да те спаси. Оригиналния на БМВ си изглежда супер между другото, единствено ме притеснява да не е остарял прекалено.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 23 Авг 2021, 13:11

Доволно голям е ако пътуваш с вдигнат таван, ако искаш да си със свален при Е89 си остава малко място. За седмица на морето събира багаж, за седмица някъде на ски - няма да се получи :lol:
Аз и мойта девойка слагаме един куфар тип салонен багаж за самолет и един сак, после уплътняваме където както може с дреболии и една плажна чанта зад седалките слагам, абе доволно багаж вкарвам.
Вчера по трудния начин разбрах защо имало табелки да не се слага багаж отстрани...метнах едни джапанки и докато се сетя, че пречат на тавана да се прибере се припотих 300 пъти :mhihi:

Скоро казвал ли съм колко съм доволен от колата, с всяко пътуване съм по-щастлив :lalala:
В чатвъртък нямаше много трафик на Обзор, но 3 бавни коли стигат да ти убият кефа. Вчера обаче беше чисто и си покарах доста добре. Като залепена на пътя е, но трябва да измисля някакъв ретрофит на по-нов волан, че тия двойни пера ми късат нервите, супер неинтуитивни са (свикнал съм от другите ми коли ляво - сваляш, дясно вдигаш предавка) :banghead:

За ремонтния комплект съмм решил да си взема BMW компресор от някоя морга и нов флакон с пяна и ще си поръчам нормални гуми Continental Premium Contact 6
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook