Е38 кражби??

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 4.07.2007

Е38 кражби??

Мнение от asy » 14 Май 2009, 20:28

Здравейте колеги. От известно време следа форума и то предимно темите за Е38, че сам наточил зъби вече на 730Д и не сам имал до сега БМВ, ама попаднах на няколко теми, че автоджамбазчетата нещо много ги обичат БМВ-та. Та въпроса ми е, много ли ги крадат, постоянно ли трябва да тарса платени паркинги за да я спирам егати ???? :( ще я карам предимно в София.

Благодаря предварително за отговорите Ви!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 138
Регистриран на: 5.09.2005
Местоположение: София
Кара: E60 525d

Мнение от Vasseca » 14 Май 2009, 20:59

Колега незнам дали ги крадът много,но от опит знам че им свалят халогените,ако колата нощува на улицата.Баща ми има такава и известно време стоеше пред блока,и му свалиха халогените.В тая държава,сигурно няма.Но 730д е един добър избор.Успех

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: Варна

Мнение от cecoboy » 14 Май 2009, 21:23

Колега нямам впечатление да е много крадена кола още повече че цените им доста паднаха,но както каза колегата халогени,парктроници особенно та чак до предни брони и фарове също съм чувал че изтръгват чейнджъри и навигации от багажника!Аз като взех моята първите две седмици я държах пред блока,свалиха ми халогените и от тогава на паркинг!За съжаление нещата които ти вземат и няма следа от тях каското не ги покрива и така!Успех с покупката!

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 4.07.2007

Мнение от asy » 14 Май 2009, 22:07

Мерси за отговорите :winky: ...е поне се успокойх, че няма опасност като я спра пред някое заведение или дискотека да се връщам после с такси :D, пак точно пред нас има платен паркинг та мисля, че ще мога да му осигуря спокойно пренощуване на бавареца ,а колкото до покупката мисля да я направа в Германия, че там избора ми се вижда по-голям. От многото теми който изчетах и отговори мисля, че 730Д е колата за мен :winky: .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Кара: Lexus IS200

Мнение от Mind_Control » 16 Май 2009, 12:09

Нямат далавера да я крадат цялата
1. Малък пазар на такива коли
2. Сравнително трудна за крадене
3. Ниска цена за положените уселия и поетия риск

Помисли обаче дали да е дизел, защото икономията от гориво може да ти излезе през носа. Една ГНП (гориво нагнетателна помпа) ти е 3000 лв и нагоре, а те здават багажа на определени км. А имаш и турбина. Дизелът е хубаво нещо, но на нова кола. Пожелавам ти успех в избора.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 4.07.2007

Мнение от asy » 17 Май 2009, 16:39

Мерси за пояснението за ГНП-то не знаех, че са толкова скапи :shock: ,
а бензиновите по евтени ли са за потдръжка :?: . От бензиновите мотори кой е най-издражлив ?

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 16.02.2009
Детайли за колата: Търся щори за задни врати на Е38.

Мнение от Shark_gl » 21 Май 2009, 22:39

Mind_Control написа:Нямат далавера да я крадат цялата
1. Малък пазар на такива коли
2. Сравнително трудна за крадене
3. Ниска цена за положените уселия и поетия риск

Помисли обаче дали да е дизел, защото икономията от гориво може да ти излезе през носа. Една ГНП (гориво нагнетателна помпа) ти е 3000 лв и нагоре, а те здават багажа на определени км. А имаш и турбина. Дизелът е хубаво нещо, но на нова кола. Пожелавам ти успех в избора.


Колега и аз съм чувал че навремето много ги крадяли (били и сравнително лесни за крадене)

Въпросния мотор 3.0 дизел е Common Rail, НЯМА ГНП, има помпа за високо налягане. При тях самите дюзи регулират кога да се пръска, не помпата.

Доколкото съм чувал този мотор си е доста здравичък

А пък ИКОНОМИЯТА си е голяма, караш близо 2 тона лимузина пък ти гори извънградско към 6-7 нафта. Колко бенц мислиш че ще гори най-малко, някой бензинов мотор на това купе.
Търся щори за задни врати на Е38.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Кара: Lexus IS200

Мнение от Mind_Control » 22 Май 2009, 11:14

Shark_gl написа:
Mind_Control написа:Нямат далавера да я крадат цялата
1. Малък пазар на такива коли
2. Сравнително трудна за крадене
3. Ниска цена за положените уселия и поетия риск

Помисли обаче дали да е дизел, защото икономията от гориво може да ти излезе през носа. Една ГНП (гориво нагнетателна помпа) ти е 3000 лв и нагоре, а те здават багажа на определени км. А имаш и турбина. Дизелът е хубаво нещо, но на нова кола. Пожелавам ти успех в избора.


Колега и аз съм чувал че навремето много ги крадяли (били и сравнително лесни за крадене)

Въпросния мотор 3.0 дизел е Common Rail, НЯМА ГНП, има помпа за високо налягане. При тях самите дюзи регулират кога да се пръска, не помпата.

Доколкото съм чувал този мотор си е доста здравичък

А пък ИКОНОМИЯТА си е голяма, караш близо 2 тона лимузина пък ти гори извънградско към 6-7 нафта. Колко бенц мислиш че ще гори най-малко, някой бензинов мотор на това купе.


За помпата си прав, аз мислех за TDI двигателя. Но пък тези дюзи са също цифра. Иначе бензиновия мотор под 10 няма да падне. Всичко е до късмет реално при колата на старо. Но при бензиновия шанса да си късметлия е малко по- висок.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 4.07.2007

Мнение от asy » 28 Май 2009, 15:54

Мисля да разчитам на късмета си и да взема 730д, пък и отдавна точа зъби за Common Rail да карам....не знам защо но обичам да карам дизелаци не само заради икономията :), но ще изчакам да падне акциза, че не ми се дават грешни пари!

Мерси много за отговорите!!!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 29.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46Ci

Мнение от toni2222 » 30 Май 2009, 2:18

колеги наистина в момента много се крадът БМВ та ,вече имам 2ма познати на ,които изчезват ,а колите са били застраховани,основната причина за това е интензивния внос на автомобили с десен волан от Англия ,крадените коли се използват за донори.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 12.06.2009

Мнение от dondidan » 12 Юни 2009, 17:47

здравеите аз съм нов не ви разбрах искате да кажете че се крадат коли от тука и се правят в англия за продажба пак така ли :shock:

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 4.07.2007

Мнение от asy » 14 Юни 2009, 15:01

:mhihi: не, колегата иска да каже, че ги крадат тук за да им взимат например арматурното табло което е за ляв волан и ги слагат на тези, които са с десен внесени от англия на двойно по-ниски цени, за да им обарнат волана нали се сещаш , че няма друг начин да им обарнат волана освен да им сложат табло на такава с ляв волан :), поне така си мислия де! Просто си е бизнес това с обращането на воланите в предвид наплива на коли с десен волан в БГ.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 12.06.2009

Мнение от dondidan » 15 Юни 2009, 9:43

аха еми да поприцип е така до колкото знам зимат се части от някои автоморга ама то ако верно няма много 7-мици там може и така да се прави мама им ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 525
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39

Мнение от Mitaka85 » 26 Юни 2009, 13:11

Vasseca написа:Колега незнам дали ги крадът много,но от опит знам че им свалят халогените,ако колата нощува на улицата.Баща ми има такава и известно време стоеше пред блока,и му свалиха халогените.В тая държава,сигурно няма.Но 730д е един добър избор.Успех




+1

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook