Z4 - какъв двигател

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Z4 - какъв двигател

Мнение от mr_petroff » 17 Май 2023, 6:09

Каква е схемата за внос от Канада , в смисъл за колко време ,някакви гаранции, застраховки ,плащане, такси и транспорт? То май и при регистрация тук е голям филма , че и технотест се минава .Иначе колите не са лоши , тези км. дали са реални?
п.п. Жълта Z4 е последното нещо което съм си представял , може да хубава машинката ама и парите са и хубави :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Z4 - какъв двигател

Мнение от madafaka_donkele » 17 Май 2023, 8:43

mr_petroff написа:Каква е схемата за внос от Канада


Взимаш цената на колата, добавяш шипинг-а с кораб и умножаваш по 1.3(20% ДДС и 10% мито). Кораба преди пандемията беше 1200-1500 USD, сега ще е повече. Имаше "ентусиасти", които вместо бургас/варна избираха бременхавен до бремен, излизало по-евтино и идвали по-бързо, можеш да провериш как е в момента.
Освен тези разходи имаш още:
- транспорт на територията на канада - от дилъра или там от съответното място до пристанището
- документи/подготовка за товарене и износ
- като пристигне в бургас или варна имаш митническо освобождаване ли как се водеше. Тва е евтино. Пак преди пандемията бях питал 200-300лв.
- смяна на мигачи/стопове и т.н. преди технотеста за да го мине
- технотест - 1000лв.
- комисионна за фирмата, която ще ти я докара

Преди пандемията цялата хамалогия отнемаше 1.5-2 месеца, сега нямам идея, но не очаквай по-малко от тва. Пробега е по-скоро реален, но все пак трябва да се провери по вин. Трябва да се провери. Кофтито на канадките е ръждата. Парите за колата и шипинга се плащат предварително. Митото или ДДС-то, не помня точно, но едно от двете се плаща като дойде колата в бургас/варна. Има възможност за застраховка, но кои застрахователи са точни, кои да се избягват трябва да разучиш и питаш фирмата, която ще ти кара колата...ако си избереш такава изобщо. И все пак по-добре със застраховка, че тва е океан, да не стане като преди време с чисто новите поршета, ламбота и т.н. :mhihi:
Дали ти трябва фирма? По-скоро да. Ако ще "играеш" по аукциони ти трябва акаунт за да можеш да наддаваш. Ако купуваш от частно лице или дилър някой трябва да я вземе от място. После да уреди транспорта до пристанището. После да оформи документи, да я натовари колата и т.н. Трябва да имаш твой човек да свърши всичко тва. Ако не - фирма.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Z4 - какъв двигател

Мнение от 3186 » 17 Май 2023, 8:56

От Канада няма мито.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Z4 - какъв двигател

Мнение от sub_eleven » 30 Май 2023, 21:20

Ако търсиш е85 3.0i, в момента има 3бр с ръчни скорости в мобилето. Единият, който продава го познавам, свестен е.
Цените са над 20 вече, чувствително. Но по-евтино абсурд да намериш.

Такава модификация не съм виждал от години на пазара, а сега три наведнъж.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Z4 - какъв двигател

Мнение от madafaka_donkele » 30 Май 2023, 21:38

2 виждам аз? 1 от автокъща и 1 от човек.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Z4 - какъв двигател

Мнение от mr_petroff » 01 Юни 2023, 7:02

Май ще си я докарам от Германия , почнах да набелязвам . За тези пичове някой нещо знае ли https://cars-help.com/bg/uslugi/pokupka ... germaniya/, май били доста читави . Че ако нямам време да отида лично , мисля да ги използвам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Z4 - какъв двигател

Мнение от sub_eleven » 01 Юни 2023, 21:14

madafaka_donkele написа:2 виждам аз? 1 от автокъща и 1 от човек.

Да, едната е изчезнала явно почти веднага след като я видях.

Предишна

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook