Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 24 Май 2023, 23:06

Тази моя кола иска да ме побърка…изсипвам чували с пари в нея и все нещо се появява :banghead:

Взех я преди няколко дни от сервиза - мърка и върви като ракета ама днес сутринта я вадя да я мия и чувам волна скърца при въртене :banghead: . В движение, на място, без значение от посоката скърца като търкане на гума в гума. Ако имам време тия дни ще залягам да видя дали ще видя нещо под волана не се е разместило :banghead:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 19.05.2015
Местоположение: Търговище
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 318TDS, BMW E39 530i
Мечтае да кара: BMW M3 E46 GTR,BMW M3 E30,BMW M5 E34,BMW M5 E39,BMW M6 E63,BMW M4 F82,
Детайли за колата: E39 Sedan M Sport Package M54B30 TOPASBLAU METALLIC (364)
E36 Sedan M41D17 MONTREALBLAU METALLIC
E70 M57D30TU2 carbon-schwarz M Sports Package

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Leo_STREET KING » 28 Май 2023, 18:12

Здравейте колеги, имам въпрос относно избора на Z3 E36/7 и Z4 E85, понеже се колебая коя да избера, търся си кола за проект, бих се радвал да чуя вашите мнения, предишната ми кола беше Е36 323i, търся леко купе и силен мотор, заради това съм се спрял на горепосочените.
oo=[][]=oo BMW is life :mrgreen: 8) :bowdown:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 30 Май 2023, 20:28

Затова аз знам древната мъдрост, която някога един майстор ми каза като бях млад - Абе ти ще я караш ли тази кола или само ще я правиш? :mhihi

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 31 Май 2023, 9:12

Aма много дразнещо скърца...вчера дори милото го чу, а тя подобни звуци ги игнорира :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 07 Юни 2023, 22:05

sub_eleven написа:Абе ти ще я караш ли тази кола или само ще я правиш?

Взе ми думите от устата... Тъкмо мислех да го пиша аз и гледам - ти си го написал вече. :mhihi:

Иначе аз сезона го открих малко ударно тая година, с трип до Сен Тропе и обратно, има-няма 4200км за 12 дни.
Като част от приготовленията, 2 седмици преди да тръгна похарчих една малка торбичка с пари за съединители, маховици, семеринги и някви други дреболии. Съответно по закона на Мърфи, 3 дни преди заминаването ми гръмна разширителния съд и единствено късмета да има наличен такъв в Ауто+ и готовността на майстора ми да го смени на тротоара пред гаража ме спасиха от грандиозен провал.

Живота никога не е скучен с тия коли...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 07 Юни 2023, 22:29

Kaто си намериш кадърен и читав майстор го пазиш повече от гаджето/жената :mhihi:
Трип до Сен Тропе звучи супер, аз уж съм я навил мойта девойка да ходим по Адриатика в началото на Септември ама все си мисля, че няколко дни преди това ще ми каже да си ходя сам :mhihi:

Аз направих едни бързи 1000км из Гърция да раздвижа новото масло и охладителна система, само след първите 400км (докато стигна градчето където ни беше вилата) трябваше да долея 2-300мл антифриз и това му беше.
Даже скърцането под волана изчезна за момента :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 07 Юни 2023, 23:07

Don_Diego написа:аз уж съм я навил мойта девойка да ходим по Адриатика в началото на Септември ама все си мисля, че няколко дни преди това ще ми каже да си ходя сам :mhihi:

Аз ги тествах миналата година до Лефкада и двете (и колата, и жената) и издържаха без проблеми и мрънкане. Та тая година реших да си пробвам късмета до по-бялата част на Европа - викам си където са 2, там са и 4хил. км. Само взех голяма туба масло тоя път. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 08 Юни 2023, 22:35

Аз постно го карам, като беше хубаво времето, някой друг уикенд си пътувах с нея. Следващият месец и нещо няма да я карам, че няма да съм тук. После вече я почвам сериозно

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 12 Юни 2023, 14:13

Малко извън темата. Скоро сменях масло на двигателя. Предишното сложено от мен беше Мотул 5W50 нещо спорт + или каквото там беше написано на тубата. Все съм бил в заблудата , че колкото двете цифри са с по голяма разлика толкова по хубаво е маслото. Та, както бях писал по рано в темата с този Мотул по магистралата със 180 км. в час двигателя гореше масло. Сега пак щях да сложа такова , но се оказа че са го спрели от производство или поне така ми казаха от доставчиците дето го търсих. Взех да мисля и звъннах до БМВ в Русе за да ми препоръчат масло за този двигател. По спецификации дават да се кара с 0W30, 5W30, 5W40. От БМВ ми казаха, че масло маркирано с БМВ имат само 0w30 и още едно 5W40 което обаче било с марката на Шел. След кратка консултация реших да взема това Шел 5W40. Сложих и след няколко дни първи тест на магистралата същото упражнение. Маслото не мръдна нито милиметър по скалата. После това го проверих още три пъти - 160-180 км в час по магистралата, резултата пак същия маслото не мърда. Ще продължа наблюдението до 8-10 000 км. за да видя какъв ще е резултата. Просто го споделям за да го имате в предвид, като сменяте масло и да се окаже , че едно масло двигателя го гори , а друго не.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 12 Юни 2023, 14:55

Има голяма разлика от масло до масло, не само вискозитетите и марките са различни ами целия състав на маслото. В Е60/61 раздела има супер тема за маслата :bchug:
От няколко години насам ОЕМ маслата на BMW са произведени от Shell :bchug:
Аз съм с Ravenol 0w40 - една идея по-висока температура държи на магистралата сравнено с 0w30, което карай преди това. Над 1к от смяната - няма признаци на горене, а също доволно подавам газ :paranoid:

През уикенда се хванах да я чистя след седмица в Гърция....салона беше в потресаващо състояние: супер много прах навсякъде, кожата изсушена...абе кочина. Отвън същата работа, но добре че е малка кола и бързо се мие :lol:
За около 2 часа я направих в състояние "като от магазина" :ok:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 1.04.2020
Пол: Мъж
Кара: E85 2.5 SMG
Детайли за колата: Стар внос.Германия.

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Shnorhela » 13 Юни 2023, 17:42

Привет и от една пловдивска Е85 2.5. Дълго време ме нямаше из форума. Погледнах случайно цените и си мисля дали не е време за раздяла със 7-годишната любов в името на Е89 :D или да си изкарам и този сезон с кеф и догодина.

Поздрави, бъдете здрави и раздавайте газ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 15 Юни 2023, 14:40

bonchef написа:Предишното сложено от мен беше Мотул 5W50 нещо спорт + или каквото там беше написано на тубата.

Аз доста години си карах колите с Мотул, по препоръка на майстора ми, но в последните 1-2г. минах на Кастрол, пак по негова препоръка заради кофти отзиви от Мотула. Може да си попаднал на менте просто или пък да са развалили качеството като цяло...
С Кастрол 5W40 доливам от време на време, но нищо сериозно.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 01 Юли 2023, 21:55

Супер каране направих днес из Родопите и случих на време да съм 95% от времето със свален таван :lalala:

Ще търся обаче стрийт койлове щото положението като се натиска здраво по завои тая кола е трагично :help:

ПП: На снимката изглежда сякаш задния апарат нещо е зле и не чисти добре диска, но до София го лъсна както си трябва да бъде. Не знам на какво се дължи този моментен бъг :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 03 Юли 2023, 10:25

В какво точно се изразява трагедията? Колата се накланя, поднася, презавива, недозавива? Аз не съм карал на лимита, но не ме е подвеждала. То зависи и с какво сравняваш.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 03 Юли 2023, 11:38

Клати се жестоко :help:
Особено като има някоя комбинация от тесни завои много на гъсто, усещането в колата е ужасно.
Като сцепление с гумите дето съм сложил е супер добре, предницата е много прецизна и спирачките са ок, но това накланяне много разваля усещането.
Тя попринцип си има един специфичен body roll при малко по-висока скорост в завои, който при агресивно каране на лимита се увеличава още повече и много разваля усещането.

Идеята ми е само леко да “втвърдя” окачването с цел да намалее това клатене. Вчера разгледах възможните опции и може би ще заложа на някой street койловер за да я сваля малко и да я втвърдя, без да губя много от комфорта при нормално каране
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook