Mini S R56 пълна мистерия - оборотите играят като е студена

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 16.03.2023
Пол: Мъж

Mini S R56 пълна мистерия - оборотите играят като е студена

Мнение от bekama123 » 16 Мар 2023, 1:58

Здравейте,
от известно време имам поредното мини (имах вече няколко за последните 10 години), което обаче има някакъв дребен проблем, който вече няколко сервиза не могат да разрешат.
Когато колата престои една нощ и температурата е около 0-5 градуса при свободен ход оборотите след 2-3 минути работа започват да играят и да падат и колата гасне (ако дам малко газ рязко след като стрелката се върне обратно се оправя). Това става 2-3 пъти при студен старт, след 5 мин всичко е ок. Като загрее ммаслото над 30 градуса и водата над 40 всичко е перфектно и работи без грешка.

Препоръчайте, ако обичате, някой сервиз в София, който се занимава с БМВ (но не е задължително), като за момента искам да избягвам официалните, трябва ми някой майстор, който да почовърка, да понаблюдава, да прочете в нета, а не да се смянят наред части и датчици по метода проба-грешка. Вече няколко пъти се сменят датчици, ламбда сонди и т.н. и никакъв резултат няма.
Освен това няма какво да се сменя повече - по колата буквално абсолютно всичко е чисто ново, от мотора и съединителя до турбината, така и от последната малка тръбичка до всяка лайсничка :mhihi: Просто не остана какво да се смяня :lol:
За да не бъда гоолословен, ще приложа две снимки, за да не кажете, че се шегувам и има все нещо за смяна:
https://i.imgur.com/PJYHRSZ.jpeg
https://i.imgur.com/ouo9kWy.jpeg

Мисля, че си трябва разбирач, защото никакви грешки няма при безбройните диагностики до момента.
Абсолютна мистерия за всички и няколко човека вдигат рамене и не знаят :lol:


Ще съм много признателен ако някой сподели, защото колата си ме кефи и е правена с много желание, труд и пари.
Благодаря предварително :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Mini S R56 пълна мистерия - оборотите играят като е студ

Мнение от zvetiko » 16 Мар 2023, 15:02

Колега, с тези неизвестно защо многократни смени на датчици, ламбда сонди и т.н. правиш задачата доста трудна. Слагат се само нови, оригинални, а твоите едва ли са такива, защото би трябвало да си дал няколко хиляди лева до тук и никой не сменя нови, оригинални части по няколко пъти. Най-добрият вариант за теб е, който е започнал работата да си я довърши, ако е някой друг означава да започне всичко от начало- никой няма да се занимава да прави оценка на работата на някой друг или да оценява дали даден китайски датчик работи коректно.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 16.03.2023
Пол: Мъж

Re: Mini S R56 пълна мистерия - оборотите играят като е студ

Мнение от bekama123 » 16 Мар 2023, 16:28

Не знам защо веднага започна с нападки и разни китайски датчици..
Явно обичаш просто да си се заяждаш, мен не ме бъркаш, няма смисъл да обяснявам в детайли, ама като съм написал, че е сменено почти всичко, значи е почти всичко, на една от снимките, която добавих, щото очаквах такива заяждания като твоето след като написах, че почти всичко е ново, е останало само купето, което е и пребоядисано цялото, почти всичко друго е сменено, пък ти си прави сметката дали са няколко си хиляди или повече от стойността на цялата кола :mhihi:

За това казвам, че търся майстор, който разбира, а не сервиз където всеки сменя на проба-грешка, щото няма смисъл. В един сервиз не ме послушаха и накрая вдигнаха рамене след разни смени, но не съм плащал за тях, няма логика да се смени нещо чисто ново с друго такова. В крайна сметка я смених обратно със старата от преди ремонта и пак е същото :mrgreen:

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook