Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 07 Яну 2022, 8:55

Като се познавам ще я отвивам през няколко дни :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 07 Яну 2022, 9:28

А....аз си ходя на работа с нея. Бях я спрял само в дъждовното и кал като имаше много. Падне ли сняг обаче ще си стои в гаража. Все още продължавам да не съм виждал на живо такава кола, толко ли па да ги нема. i8 съм виждал веднъж, няколко ферарита и едно ламборджини във Варна. Z350 два пъти , z370 три пъти. Между другото и от първите z4 и z3 пак съм виждал само по веднъж. Да, как да е.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 07 Яну 2022, 10:10

Мойта си е уикенд/лятна кола - кара се само в хубаво време, по-възможност извън града. През лятото често излизаме с милото за вечеря в центъра с нея, със свален таван е много яко привечер. Почти след всяко изкарване уикенда я мия детайлно вътре и вън :oops:

Предното Z4 има няколко из София, даже малко преди мен приятел купи една дето ми я предлагаха 3.0 с коммпресор, окачвания, ръчка...джобна ракета :lol:
От нашето поколение Е89 - една златиста и една черна съм виждал. Заради втората се сетих за модела и започнах да ги оглеждам и малко след това с сдобих с такава :oops:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 07 Яну 2022, 19:10

Don_Diego написа:
От нашето поколение Е89 - една златиста

Златистата е на един познат :D

Пак е 2.3i.

Правихме анализ скоро по телефона, по-скоро той прави, за разликите между двата модела и усещането.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 07 Яну 2022, 21:59

Младо момче я караше, бая погледи събра вечерта когато го видях това лято (буквално 3 дни преди да отида да взема мойта от Германия) покрай КоТо при все, че имаше тупалки :lol:

Ме то май нямат много общо двете коли…доста по-GT ориентирана Е89. По-тежка и луксозна, не толкова директна, доста повече екстри…е85 е много шофьорски ориентирана кола, лека с мощни двигатели и директно управление.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 08 Яну 2022, 9:15

Don_Diego написа:Младо момче я караше, бая погледи събра вечерта когато го видях това лято (буквално 3 дни преди да отида да взема мойта от Германия) покрай КоТо при все, че имаше тупалки :lol:

Ме то май нямат много общо двете коли…доста по-GT ориентирана Е89. По-тежка и луксозна, не толкова директна, доста повече екстри…е85 е много шофьорски ориентирана кола, лека с мощни двигатели и директно управление.

Моят човек е на около 35-40.

В общи линии и той това каза. Изключително е доволен от колата, а е имал от предните зетки и то не една и две, така че може да направи съпоставка. Със сигурност нещо й липсва, но друго ти дава всяка от двете.

Най-добре да имаш и от двете :ok:
Но по моите стандарти много се припокриват двигателите. Ако имаше нещо екзотично, говорили сме си, щеше да си заслужава.

Две коли, бензин, 6 в редица.... Не мерси.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 10 Яну 2022, 17:14

Следващата неделя (16.01) се очервата студено, сухо и слънчево време...да измислим среща в София?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 10 Яну 2022, 21:03

Ако наистина е сухо и слънчево, аз съм за. Нещо следобедно, че ще се връщам от на един приятел вилата в Родопите.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 14 Яну 2022, 15:00

Ден пореден без каране на Zката :cry: :help:

Вчера се уговорих за ъпдейт на софтуера на скоростната кутия до последната ОЕМ версия, а пролетта ще флашна кутията с xHP Stage 3 :angel:
В началото на следващия месец мисля и гумите да купя, че взеха много динамични да стават цените им. В крайна сметка реших да оставя предните защото имат още над 6мм протектор, а както са RFT едва ли някой ще ги купи, пък ми е жал да ги хвърля и ще купя само 2 задни гуми от същата марка, но следващия модел Bridgestone Potenza Sport

Моят познат дето работи в BMW в Лондон най-накрая (чаках близо 6 месеца) ми прати сервизната история на колата - 29 страници :paranoid: Колата наистина е била доста добре гледана и не са пестили средства по нея.
Всяко едно посещение, всяка една дейност извършвана по колата, включително измивания и боядисвания (влизала е за боя още на 6900км..нова-нова са я батисали :mhihi: )
Интересно, че само последната смяна на масло е с BMW LL04 0w30, преди това е само с BMW LL04 5w30 :dunno:
Доста често са сменяни крушки отзад и на мигачите, 2 пъти е сменян и акумулатора и 2 пъти всички дискове и накладки.
Стана ми ясно и защо не намирам Bridgestone Potenza S001 никъде на пазара, явно е могло само през BMW да се купи този модел в този размер (летните гуми са купувани от представителството).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 14 Яну 2022, 15:08

Don_Diego написа:само последната смяна на масло е с BMW LL04 0w30, преди това е само с BMW LL04 5w30 :dunno:
Защото преди няколко години BMW смениха доставчика и визкозитета. Аз с 5w40 бих я карал, както и няма нужда от LL-04, LL-01 е напълно достатъчно и нищо не печелиш.
Последна промяна nero_ на 14 Яну 2022, 15:10, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от In_Memoriam » 14 Яну 2022, 15:09

Don_Diego написа:Интересно, че само последната смяна на масло е с BMW LL04 0w30, преди това е само с BMW LL04 5w30 :dunno:

На колко км. са й сменяли маслото?
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 14 Яну 2022, 16:42

In_Memoriam написа:
Don_Diego написа:Интересно, че само последната смяна на масло е с BMW LL04 0w30, преди това е само с BMW LL04 5w30 :dunno:

На колко км. са й сменяли маслото?


Средно на 20к, аз на 10к :bchug:

nero_ написа:
Don_Diego написа:само последната смяна на масло е с BMW LL04 0w30, преди това е само с BMW LL04 5w30 :dunno:
Защото преди няколко години BMW смениха доставчика и визкозитета. Аз с 5w40 бих я карал, както и няма нужда от LL-04, LL-01 е напълно достатъчно и нищо не печелиш.


Ами тя сега 0w30 не го пипа, приготвил съм вече такова и ще го използвам. Следващите вече ще си бъдат с BMW масло 5w30 за да се трупа сервизна история :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от TheFreeRider » 15 Яну 2022, 19:51

Potenza Sport не е лоша гума, но се износва адски бързо. Аз сложих миналата пролет такива и съм доволен от всичко, освен че след първото каране на Калояново останаха с половината протектор. Напролет ще излязат Пилот спорт 5 и Спорт контакт 7 - бих изчакал тестовете.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 15 Яну 2022, 22:47

Е ти си ги закарал баш където хич ги няма спрямо останалите :lol:
Навсякъде пише, че буквално се топят на писта. Tyrerevies прави скоро сравнени с Pilot Sport 4s, Goodyear F1 Super Sport i Bridgestone Potenza Sport: ксто представяне добре ама за няколко обиколки и гумите изчезнаха.
Аз ги взимам колкото да изтъркам предните, после ще заложа на Goodyear F1, вече има и Assymetric 6 :bchug:
Conti Sport държат много ама изчезват за норматив, на 8цата ме стигат 20к км пробег

Утре следобяд ще правим ли среща?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 16 Яну 2022, 10:06

Don_Diego написа:
Утре следобяд ще правим ли среща?

Аз няма да се върна навреме като гледам как вървят нещата тук :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook