Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 21 Окт 2021, 11:53

Сухо, сухо, но все ще метне луга отнякъде. Тия като почнат да сипят... А зимни гуми няма да слагате, така ли?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 21 Окт 2021, 11:56

Аз имах зимен комплект с колата, но не ги ползвах и ги продадох. Дори е със семи-слик моята. И без това я карам само в хубаво време зимата, зимна гума е безпредметно. Ако се кара ежедневно тогава е друго.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 21 Окт 2021, 12:15

nero_ написа:Аз имах зимен комплект с колата, но не ги ползвах и ги продадох. Дори е със семи-слик моята. И без това я карам само в хубаво време зимата, зимна гума е безпредметно. Ако се кара ежедневно тогава е друго.


Т.е. според теб няма проблем да се кара з-ката зимата на сухо време с летните? А ако се хлъзнеш на някой усоен завой с лед? Или само в София ще караш?
Или ако те спрат от КАТ(или те мерят само грайфер)?

Не ви упреквам в нищо, чудя се просто дали да прасна ГО за още едно тримесечие... и да покарам още като вас.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от TheFreeRider » 21 Окт 2021, 12:20

+1 И аз имах зимен комплект, но откакто работя от вкъщи само застоява - бях минал 200-300км зимата на 19-20та. И на мен спря да ми се разправя със застраховки, затова плащам наведнъж за цялата година. През зимата като е сухо я размърдвам из града като имам задачи. За съжаление с жената също не сме се возили заедно някъде надалеч от доста време - от както сме 3ма вече, но ще се върне и това някой ден.

За зарядно препоръчвам CTEK MXS 5.0, което имам от седмица. В комплекта дори има букса, която се закача перманентно за колата и после зарядното само се щраква на нея - без щипки. Има и щипки все пак де… Имах и бош C3, но се оказа ненадеждно - проблеми с бутона, а вече и съвсем умря наскоро, иначе зареждаше ок. За по-бюджетен вариант и лидълското е ок за 30тина лв. Винаги съм ги ползвал без да откачам клемите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 21 Окт 2021, 12:21

sub_eleven написа:
nero_ написа:Аз имах зимен комплект с колата, но не ги ползвах и ги продадох. Дори е със семи-слик моята. И без това я карам само в хубаво време зимата, зимна гума е безпредметно. Ако се кара ежедневно тогава е друго.


Т.е. според теб няма проблем да се кара з-ката зимата на сухо време с летните? А ако се хлъзнеш на някой усоен завой с лед? Или те спрат от КАТ(или те мерят само грайфер)?

Не ви упреквам в нищо, чудя се просто дали да прасна ГО за още едно тримесечие...


Аз лично се разходжам из града с нея. В планината целогодишно е мизерия и не ходя зимата - както ти каза лед може да има, луга, пясък, кал, застояла локва на някоя сянка... КАТ ги интересува грайфер. Иначе сцеплението си е ок на сухо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 21 Окт 2021, 14:47

Аз отсъствам лятото за по един месец и си пускам ГО едно тримесечие преди това, а после правя нова полица след като се върна. Така ми се струва най-смислено. + това тримесечието си излиза с добавени 15 дена гратис между вноските, така че за 80-тина лева карам 3 месеца и половина. И това два пъти в годината. Не бих си пуснал за цяла година на z-ката, защото реално ще им подаря едни пари, а не е като да заслужават.

Иначе аз в града не я карам изобщо, не ми е удобна.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 21 Окт 2021, 23:17

Аз имам зимен комплект и ще ги сложа, може да използвам времето докато съм със зимни гуми да оправя летните, но още се чудя. Догодина мисля да си купя ОЕМ 17ки и нови гуми, тази ще карам с китайския сет дето ми даде предишния собственик… и немците почнаха да правят цигании :ranting: :banghead:
Иначе за ползване зимата…само и единствено когато е сухо, за останалото време оборудвах добрия стар Е39 тдс :lol:
За зарядно също съм се спрял на СТЕК MXS5.0 :bchug:
Има ли вариант да го закачам на изводите при двигателя, че ако трябва да разкачам и свалям акумулатора ще е доста играчка?

Да се похваля и тук колко добре станаха бронята и праговете :lalala:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 22 Окт 2021, 10:30

Моя майстор вече повече от месец ми боядисва бронята. Още не съм взел колата. При нашите майстори при всичките пълно с коли. Града остана без хора колите станаха тройно повече, улиците са заринати от коли. Като отида за колата нищо чудно да се окаже че трябва да си заредя акумулатора , може да е паднал. Зарядно и аз имам едно С3 и вярно бутона му стана малко капризен. Зимни гуми имам, но не знам дали ще ги слагам, може да е добра идея да купя 4 джанти и да сложа гумите на тях. Като карате колата и нали всъщност задните гуми са почти на гърба ви, та чувате ли шумене от тях някак в калника като че ли? Мислех да слагам някаква изолация в подкалниците, като вата. После се замислих да не задържа влага това нещо и се отказах за сега. Някак още не мога да свикна с шума на тая кола. Те така де.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от TheFreeRider » 22 Окт 2021, 10:43

Don_Diego написа:Има ли вариант да го закачам на изводите при двигателя, че ако трябва да разкачам и свалям акумулатора ще е доста играчка?

Има разбира се - щипките можеш да ги щракнеш където е удобно. Допълнителната букса, която споменах, е удобство, но е с малки кабелни обувки (ф6 може би) и може и да няма къде да се закачи в двигателния отсек - там обикновено са по-дебели шпилките.
387747374.ctek-mxs-5-0-56-999.jpg


Колата изглежда чудесно и преди, и след разкрасителните процедури - да си я караш с удоволствие :driving:

@bonchef - Най-лесно е да почнеш от гумите - от модел до модел има голяма разлика. Дори можеш да вземеш назаем от някой приятел с бмв джанти с гуми само за пробата. Аз откакто махнах рънфлата и минах на обикновени усетих значителна разлика. На другата кола също ще махам рънфлата напролет - сега като сложих зимните (обикновени) се преродих. Лошото е, че на етикета на гумите е отбелязан шумът, който се чува отвън при преминаване на колата, а не този вътре. А те не са 1:1, макар че е по-вероятно гума, която е шумна отвън, да е по-шумна и отвътре. Напролет като избирам ще обърна внимание на този показател определено.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 22 Окт 2021, 12:23

Ами за гумите не съм се замислял, но сега в момента е с Мишлен Пилот Спорт. А те мисля не са лоши гуми. Шума го забелязах , като ме вози жената и бях на пасажерскта седалка. После като седнах да карам почнах да се ослушвам и от моята страна и видях, че и там така се чува. Ами то това не са били неща на които да обръщат внимание. Гледали са другото да е както трябва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 22 Окт 2021, 13:22

И при мен шуми доволно…
Днес полирахме фаровете, станаха като от магазина :twisted:
В понеделник фолио на фарове, предна броня и прагове :lalala: и да се приключва с външния вид, че съм пред банкрут :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 26 Окт 2021, 8:05

Имам въпрос. Фаровете всеки от тях имат вътре по две лупи или прожектора както искате го наречете. Имам габарити, къси и дълги светлини защо обаче вътрешните прожектори са все тъмни т.е. само нещо като диоди около тях светят но вътре са тъмни винаги т.е. не светят. Чак сега го забелязах. Това нещо има изгоряло ли или какво е? То просто не съм карал много на фарове и не съм се заглеждал. Предполагам ремъка като се сменя има и разни ролки за смяна. От скоро забелязах, че сутрин при запалване се чува за много кратко едно леко "присвирване". Много ми напомня на тръгнал лагер на ролка, но може да е от много други неща. Сутрешното колебание на оборотите вече почти го няма и го свързвам с промяната на температурата т.е. стана по студено. Ще продължа да наблюдавам как се променя това нещо според температурата или има и други причини.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 26 Окт 2021, 8:25

bonchef написа:Имам въпрос. Фаровете всеки от тях имат вътре по две лупи или прожектора както искате го наречете. Имам габарити, къси и дълги светлини защо обаче вътрешните прожектори са все тъмни т.е. само нещо като диоди около тях светят но вътре са тъмни винаги т.е. не светят. Чак сега го забелязах. Това нещо има изгоряло ли или какво е? То просто не съм карал много на фарове и не съм се заглеждал.
Вътрешните нищо не правят, част от дизайна са (не се майтапя).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 26 Окт 2021, 10:15

Аха, плюнах си в пазвата. Помислих, че майстора като слага бронята и регулира фаровете и нещо е прецакал. За съжаление моето майсторе кога дойде ред да ми пребоядиса детайл по колите от разни драскотини и удари от камъчета и все не уцелва боите. С по един нюанс нанякъде , но не и баш точния цвят. Бронята се наложи да я прелее с предния капак. На задния капак имах нещо дребно по лака пребоядиса го целия и сега под определен ъгъл се вижда друго. Хич да не ги бях барал. От мерак да стане по конец та обратния ефект.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 26 Окт 2021, 16:12

Светлите цветове винаги са сложни за уцелване, жалко че така се е получило.
Защо сте сваляли фаровете обаче, та ще ги регулираш наново? Бронята се маха без сваляне на фаровете :dunno:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook