Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 12 Окт 2021, 6:50

Подобаващо я обгрижваш. Браво че има такива хора като теб.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 12 Окт 2021, 15:43

Това фолио каква функция има? Има ли някакъв начин да си предпазя предната броня отдолу? Много ниска колата и на върха най отдолу остъргах бронята. Още майстора прави. То той не прави моята кола, а я оставил на изчакване свалил бронята и подготвя за боя кога ще стане не се знае. Предварително ме предупреди да не бързам. Тези "бъмп стоп" "тампони" уж ги поръчах от ХАУБЕР мисля беше. Самите тампони 30 евро с таксите и не знам какво до България цената 110 евро. Това половината от тях щото са съставени всеки от по две части. Другата половина ги взех от БМВ за около 60 лв.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 12 Окт 2021, 18:05

Функцията на фолиото е точно да пази и според вида и типа фолио, пази повече определени неща. Аз съм се спрял на selfheal фолио, което да пази основно от камъчета, вече свикнах да спирам по-далече от бордюрите и ожулвания отдолу не ги мисля. Предполагам има дебели фолиа, които биха пазили повече отдолу, но къде ще го "отсечеш" на бронята не ми е много ясно, ако не е цялата броня все ще си личи.
Моите неща са вече готови, утре ще ходя да бояджията да ги взимам.
Реших да фолирам и праговете, но с нещо по-евтино и дебело по възможност. Още чакам оферта :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 13 Окт 2021, 18:09

Бронята и праговете са боядисани, днес ги наложих на колата да видим цвета как е дошъл, че се правиха от ръб до ръб и съм супер доволен.
Никаква разлика, надявам се и извън гаража на слънце да изглежда така :mhihi: .

Остана рязане на 2 стечки, полиране, фолио и керамика на фолиото :bchug:
Докато си седи в гаража поръчах масло за двигателя и всички филтри, спрях се на Ravenol SSO 0w30, филтрите ще взема всички на Hengst
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 14 Окт 2021, 16:18

Много сериозни грижи за тази кола ей :) Браво

И аз на моята бих прежалил една керамика, нищо, че е старичка. Но боята ми на преден капак има следи от камъчета - почти не се виждат, само ако се загледаш... Реално трябва да го пребоядисам поне него преди керамиката и не ми се занимава, може би ако излезе някоя забележка, ще го боядисам тогава и после керамика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 15 Окт 2021, 9:39

Аз ги оставих камъчетата, скрихме ги с боя, но не исках да пребоядисвам и капака (пък и да пази от уроки, че комшиите много гледат нещо :nono: )
Ами с огромно желание я взех колата, супер много ми харесва и мисля да поседи повечко време при мен, пък ако се появи някой с предложение да мога да му откъсна главата :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 15 Окт 2021, 11:00

Don_Diego написа:спрях се на Ravenol SSO 0w30...

Тва 0W30 не ти ли се струва малко оптимистично за 3.0 бензин на BMW? Цецо ли те набута с тоя Равенол? :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 15 Окт 2021, 12:20

От историята на колата знам, че винаги е била с 0w30 и затова с такова. Иначе да - с Цецо го разисквахме казуса и се спряхме на SSO че има по-висок TBN спрямо други масла с този вискозитет
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 24.10.2003

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 15 Окт 2021, 13:48

Don_Diego написа:От историята на колата знам, че винаги е била с 0w30 и затова с такова.

Това е защото Ханс обикновено не планира да си кара колата повече от 100-150хил км и му е все тая с какво масло кара. Кара я при дилъра и там каквото му сложат. А производителя/дилъра също не го интересува какво ще става с колата, след като й изтече гаранцията. Същите тези дилъри, според които автоматите например нямат нужда от обслужване...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 16 Окт 2021, 9:55

Заинтригуваме и вчера звънях на приятел, който е главен техник в BMW сервиз в Англия - по негови думи щом нямам разход на масло да се придържам към вискозитета от последната смяна. Провери колата в сървъра на BMW и каза, че е рядко срещано да се види толкова гледана кола на тия години, дори немците били започнали да скатават при поддръжка. По негово гуми винаги са били сипвали 0w30 (не съм сигурен, че тази информация се записва на сървъра, но може и да греша), може би заради по-студеното време в Германия.
При всички случаи маслото вече е купено и ще го сипвам идния месец може би и ще дам отзив. Сегашното позагуби свойства, че доста "играе" температурата, като взех колата без значение как се кара колата не мърдаше
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 18 Окт 2021, 12:35

При мен температурата на маслото се движи в границите 100 - 110 градуса в зависимост от това в какъв режим се кара. Също така срещнах някъде, че температурата на водата била много близка до температурата на маслото , явно затова са решили , че няма нужда от уред , който да показва температурата на водата. Аз сложих 5w50 като се надявах високата горна стойност да запазва свойствата на маслото при високите температури при които работи този двигател. Ама още съм далеч от смяната му, май още не съм навъртял 3000 км. Като свалиха бронята и майстора ми каза , че единия датчик за парктроника е счупен. Погледнах го и беше пукнат и леко огънат. Викам си ще го купя нов от БМВ. Обаждам се и искам да го поръчам. Казват няма проблем кажете № на рама. Казвам го, .....следва почесване от отсрещната страна. "Ами имаме го но е доста скъп." Казвам няма проблем колко да е скъп ебати. Отговор 366лв. :shock: . Същата част от друг производител 34лв. само че трябва да се боядиса с цвета на колата, а този от БМВ идва с оригиналния цвят. Надявам се до седмица майстора да боядиса бронята и да си я взема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 18 Окт 2021, 23:49

Аз вече два дни се боря да напасна моята броня :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 21 Окт 2021, 7:27

Кога ще ги зазимявате? Аз на моята съм в гратисния период за вноска по ГО. Този уикенд съм в гратиса, но се чудя дали да я плащам, дали ще отвори време ноември/декември? В противен случай този уикенд ще е последния, а между другото не съм я карал от началото на септември и то беше за съвсем малко. Така се случи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 21 Окт 2021, 8:35

Предни години не съм прекъсвал ГО защото в сухи и слънчеви дни си я карах често. Сега вече толкова рядко я карам, че бих си съкратил застраховката, но пък ми писна с тези стикери по няколко пъти в годината и почнах да я плащам на куп... така че хем ще седи, хем е платена :D Аз единствената подготовка която правя за по-дълъг престой е вдигане налягането на гумите, че миналата зима ги бях изкривил.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 21 Окт 2021, 9:59

Мойта не мисля да я зазимявам, само ще огранича много ползването. Зимните месеци ще я изкарвам само като е сухо, няма да спирам ГО. Сега разглеждам за подържащо зарядно за акумулатора
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook