Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 15 Сеп 2021, 10:05

В подлакътника има AUX IN който е като ЖАК интерфейс и до него изход за тип зарядно адаптер с интерфейс като за запалка в този вход е сложен адаптер с две USB. В жака предишния собственик е сложил някакво устройство което не ми е ясно какво е. Това устройство е закачено към едното УСБ , т.е. един вид да взима от него захранване. На това устройство има три малки бутона съсъ символи , напред, назад и нещо подобно на телефонна слушалка и да нея символ за изключване. Нещо продавача беше подметнал, че нещо за свързване с телефон ли ....не си спомням точно не ме вълнуваха тези неща тогава. Повече гледах колата, двигател и такива неща. Отделно в жабката горе в ляво има USB но за момента каквото и да слагах там CIC не реагира. Загледх се , че имам опцията "Контакти" , а липсва опцията "Телефон" това в основното меню. Някак си е странно. В основното меню имам само 7 позиции. Последните адреси в навигацията са все от Милано. Тази сутрин пуснах ИСТА и разгледах модулите, но не видях такъв MULF модул. Остава ако ми се занимава да откача отзад кората в багажника за да видя физически има ли го. Обаче пише всякакви грешки това нещо, колата имам предвид. И гледам и един друг модул ми свети в кафяво освен CID който е за дисплея. Преди два дни ми изгоря крушка която свети отзад като включиш на задна. Веднага е записало грешка. Там я смених лесно. Дисплея не съм го оправил. Питах до Варна една фирма дето е писала че оправя електроника по коли и навигации и им пращах снимки, но ми казах , че не могат да ми помогнат, като най вероятно става въпрос за механична повреда. Лошото е че за да го свалиш това нещо пак се демонтира бая пластмаса по табло и други неща. Всичко това е много "нежно" така да кажа и малко да си невнимателен и се надрасква и става гадно. Аз си свалих пластмасата около скоростния лост и я боядисах, че ми се виждаше тук таме поздраскана. Сега на дневен ред е да оправя издрасканата броня , че ме дразни. То па и бояджията докато ми вземе колата вече два месеца, все зает. Чакай сега видях какво е това "Докинг станция" - баа индиянска работа. Не ми се е налагало да ползвам такива неща. Мерцедеса си прави всичко сам. Явно тава дето съм описал по горе е такава докинг станция. Сега ще трябва да разбера как работи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 16 Сеп 2021, 18:32

Да се похваля, че намерих всесезонни стелки и го поръчах..уж ОЕМ от BMW :dunno:
Да видим какво ще дойде към края на месеца и дали ще съм доволен
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 17 Сеп 2021, 10:28

Само да попитам. На навигацията излизат само по големите градове от България , но и на другите държави няма "основа" под пътната мрежа т.е. вижда се сив фон. Така ли трябва да бъде или трябва да е като Гугълмапс т.е. с основата на терена? Не , че ще ме вълнува особено дали ще виждам на екрана дали съм в планинска или равнинна местност ако трасето го има.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 17 Сеп 2021, 11:02

Чак планинска или равнинна местност не изкарва и при мен, с най-новите карти. Има различно оцветяване обаче. Довечера ще снимам как е в града и в планина например
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 17 Сеп 2021, 13:09

Мда ........за моята кола излезе, че от завода си е излязла така т.е. без блуутут модул. А и аз успях да погледна зад кората по снимките дето гледах , че трябва да е това нещо, но няма нищо там. Освен това кората е с такава форма , че даже не ми е ясно как може нещо да се сложи зад нея защото тя плътно приляга към ламарина на гърба на багажника. Гледам и преди мен някой е махал тази кора щото отзад намерих един паднал клипс. Сега поръчах един JABRA FREEWAY за да ми замени хендсфрий. Пишеше , че могат да се активира обаждане и приемане с гласови команди. Малко ще трябва да си тренирам английското произношение. Говорих с колега от форума и той каза , че може да се направи ретрофит на това нещо и да се активират бутоните на волана обаче ме е страх от разколачването на пластмаси, кори и т.н. Успях да подкарам тази докинг станция дето я заварих в колата обаче е изключително нефункционална ако трябва да се ползва за телефонна функция. Върши работа за музика, но аз чак не съм голям фен - слушам там радиото каквото патърка. Картите най - вероятно ще опитам да ъпдейтна чрез разни знаещи хора.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 18 Сеп 2021, 10:12

Снощи загледах картите: градска част в сиво, извънградска или където няма улица в зеленикакво :lol:

Телефона пак се е престарал с размера на снимките и са големи за форума :censored:

Много странно да имаш мулти волана с копче за телефон, а да нямаш такъв или блутут. Jabra-та ще върши работа, имам разни техни офис неща за конферентни разговори - супер доволен съм!
За разколачването на пластмасите съм на твойто мнение - ако не е безкрайно наложително не бих си го причинил и ако бих със сигурност ще си подготвя нови щипки/захвати за навсякъде.
Онзи ден си поръчах масло, че ми наближава смяната :lol:
Разрових се в сервизната книжка на мойта - притеснително рядко е ходила в официален сервиз, средно на 2.5 години и доста големи интервали на маслото (има един случай на над 40к пробег :shock: ). Силно се надявам помежду тези посещения да е ходила в друг сервиз за смяна на масло. Интересно, че никъде не е отбелязано в книжката обслужване на спирачки, освен смяна на спирачна течност, а дискове и накладки отпред и отзад са чисто нови :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 18 Сеп 2021, 16:27

Ами в чужд форум четох как един също се оплаква от подобна ситуация с Х1 от 2010 г. Друг пък в чуждия форум сподели, че било характерно за коли от 2010г. да нямат блуутут. И аз си мислих , че е странно, но се доверявам на този колега от форума щото явно доста знае и май се занимава с такива неща, vld мисля беше ника той ми провери но ВИН и ми каза , че така е излязла от завода. Сервизни книжки само поглеждам информативно за да се опитам да видя къде са излъгали. Макар , че твоята щом е от Германия би следвало повече да имаш вяра. Аз за италиянците нямам. Имах Фокус със сервизна книжка и на километраж беше на 47000 км. а и по сервизната книжка с подписи и печати от различни сервизи всичко съвпадаше дори с етикети лепени по колата. В сервиз на Форд дори казаха, че колата е най вероятно на 75000 км . да ама не влизала в официални сервизи. Отварям за смяна на ремък , дават му 150 000км пробег на оритиналния. Майстора казва "Тук веднъж е сменяно". И така де. В понеделник ще взема това хендсфрий. За маслото - макар, че ми трябват още наблюдения, но днес по магистралата карах с от 140 до 200 на моменти и маслото поне по дисплей видимо мръдна надолу. Та най вероятно ако се кара с до 140 както правех до сега не би следвало да има особен проблем с горенето му . С над 140 вече си береш гайлето и най вероятно ще удари 1 л. на 1000 км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 18 Сеп 2021, 17:27

6500км при мен не е мръднало и милиметър по борд компютър, все е на макс :lalala:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 18 Сеп 2021, 20:16

Кратко филмче с дизайнера на е85.

цък

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 20 Сеп 2021, 0:19

Ето подобно, но за съжаление по-кратко и за е89

https://youtu.be/fPixOzXUj94
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 28 Сеп 2021, 13:43

Скри се слънцето и тук настана тишина :mhihi:
2ри ден вече колата е в детайлинг студио, по план трябва да е готова в четвъртък. Не ми показват снимки от процеса на работа, но разликата била впечатляваща...нямам търпение да я видя :twisted:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 28 Сеп 2021, 14:37

Don_Diego написа:Скри се слънцето и тук настана тишина :mhihi:

На мен ми остават 15 дена от гражданската отговорност... после идва вноска. Ако сложим и 14-те дена гратис, някъде към края на октомври ще я зазимявам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 01 Окт 2021, 20:18

Ефекта WOW :shock:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 05 Окт 2021, 20:41

Това при Жоро в Герман ще да е?! Керамика ли й сложи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 07 Окт 2021, 15:12

ДА, при него е!. Само той ми прави колите, тази е поредната която обгрижва :D
Керамика Nanolex от-до, към края на месеца ще отида да сложат и фолиото на предницата и праговете, които в момента се боядисват.

На снимките не си личи много, но са много очукани и както той се изрази: "Буквално няма лак, който да се полира" :help:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook