Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 30 Юли 2021, 20:57

Едно време само СМГ беше с междинна газ, ти с някаква такава ли си или и обикновените са такива вече?

Детайлинг му викат на всякакво пудрене на колата, било то полиране, пастиране, обработване на салон, пластмаси, табло, джанти и т.н.

Днес покарах на 39 градуса по магистралата.... Без покрив

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 30 Юли 2021, 23:23

Детайлинг за мен е цялата кола да се лъсне до състояние по-добро от каквото е било при изкарването от магазина.
Плюс последваща защита на всичко с керамично покритие и фолио на най-застрашените от щети неща.

Аз мойта я взех на цена конкурентна на тия дето се продават тук, само че съм с по-голям и мощен мотор и доволно повече екстри. В немско са малко колите с километраж гонещ 200, затова и цените са високи. Масово са sDrive23 или 35и, като второто също вдига доста цената.

Уж е със стандартно ZF6HP, но на спорт с ръчна смяна става завидно бърза и междинната газ е супер.
Сегашните гуми мисля да ги приключа до края на сезона и вече си позволявам да я приплъзвам от време на време, супер приятна е за power slide :bchug:

За и против рънфлат гумите? Избора на 18ки спорт пакет е доста ограничен и не съм сигурен, че искам пак такива, отделно коравата возия
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 31 Юли 2021, 6:52

Ти да не й сложи керамично покритие? Аз мислех за моята, но го отложих, че е доста добре в момента лака.

Аз не съм с рънфлат, няма и да бъда, но се чудя поне едно спрейче да купя отнякъде, кажете някакво място, че не се сещам откъде, Практикер?

И някой импрегнирал ли си е тавана(за тези с мекия). Какъв препарат използвахте? Моят никога не е изложен на слънце, но все пак за да е по-еластичен и водонепропусклив.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 31 Юли 2021, 18:03

Още не съм и се на радвал, днес още 300+км врътнах :lol:
Но със сигурност ще бъде лъсната от-до, фолио на фарове и броня и керамика на всичко останало и над фолиото

Вземи си Nanolex Convertible Top Sealant - елементарен за нанасяне, траен и със страхотен ефект. Преди нанасяне обаче трябва много здраво търкане за да извадиш мръсотията от плата
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 01 Авг 2021, 5:57

Това с ръчното превключване все още не съм го пробвал. При нас пътищата много не позволяват теснички обрасли с дървета , няма видимост. А за лек дрифт още даже и не мисля аз и никога не съм шофирал така. Ами както описваш цялостен детайлинг и като видях цените ще се достигне цена за цялостно пребоядисване на колата. За мнението което не ми одобриха бях писал именно да не бълзаш с префлашване на кутията защото тя си реагира поне при мен много адекватно. В спорт режим и по агресивно натиснат педал на газта цеди предавките до над 5000 оборота. При нас освен някой леко да ми я полира друго не могат да направят или трябва да хода до Русе и да вися там за се прибера обратно. Как да е. Don Diego сутрин като запалиш колата на студен двигел как ти се движат оборотите и в за какво време. Бях дал на приятел да кара колата и като идва към мен с нея странно, че отвън двигателя почти не се чува, защо вътре шума е някак възповече. Не знам дали я сравнявам с другата кола , която също карам постоянно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 01 Авг 2021, 12:05

Менене на обороти нямам, поне не и отразено на стрелката. Имам обаче едно притрисане за 2-3 секунди след запалване, след това не трепва :dunno:
Отвън мотора при мен също не се чува много, вътре само при настъпване се чува, но тя мойта май си е напълно фабрична и нищо не е пипано по клапите.

Цялостно пребоядисване без защита след това е безсмислено. За 1 седмица пак ще е цялата в холограми и драскотини.
Ако е в добро състояние боята, по-добре си вземи някакъв sealant и пръскай от време на време за повече блясък, хидрофобност и поне малка защита. Твоята както е златиста тия неща трудно се виждат, та със сийлънт ще подобриш доста блясъка.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 02 Авг 2021, 6:36

Бончев, за тоя шум, провери ли това дето ти казах?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 02 Авг 2021, 6:57

Не колега това за шума не съм го проверявал. Първо ще трябва да прочета из нета за какво иде реч, че въобще не знам къде точно да я търся тази тръба. Но ми седи на внимание. Да, имам предвид, че като подавам газ тогава се чува този шум иначе при равномерно движение не се чува. Смених свещите, но колебанието си го има. Вчера отворих предварително капака на двигателя преди да запаля, след това стартирах и бързо излязох да гледам дали двигателя тресе или пък има някакви други симптоми отклоняващи се от нормата. Оказа се обаче , че двигателя почти не мърда даже ако го гледаш не можеш да разбереш , че има нещо което да буди съмнение. Та това колебание го виждам само по оборотомера и по шума на двигателя. Засякох времето и се оказа , че тази неравномерност е под 1 минута не повече. Имам чувството , че като за момент горивната смес да е бедна, после се корегира и обротите се качват до 1100, леко глъхнене в мотора падат до 900, отново корегция , пак 1100 и това така 3-4 пъти след това шума става равномерен и оборотите леко падат до 700 и всичко заспива. На диагностика не се показват никакви грешки. Четох, че за такава неравномерна работа на празен ход някакви клапани на Воносите трябвало да бъдат свалени и изчистени, ако проблема не се оправел да се подменели с нови. Другото дето ми иде на ум е евентуално ламбда сондата, че тя пък вътре имала някакъв нагревател и той можел да изгори затова тези сонди известни още и като кислородни датчици трябвало да се подменят на 80 - 100 000 км. Но ще изчакам още малко за да визя дали ще се промени картината за да мога да се ориентирам правилно за това има ли проблем и какъв е.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 02 Авг 2021, 12:45

Освен свещи - бобините, кабелите, лулите трябва да провериш, малко наизуст говоря за при твоя двигател... Между другото щом е само за минутка в началото, защо изобщо се занимаваш?

Иначе относно шума ти, залагам, че са ти махнати всичките заглушители на тази тръба. Да видим дали ще съм прав.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 02 Авг 2021, 14:39

За бубините ми казаха, че ако има проблем в тях колата щяла да прекъсва. Лули и кабели тук доста се различават от традиционните такива в старите бензинови двигатели където можеха да пораждат такива проблеми. И аз поне не срещнах някъде споменаване за проблем с тях. Как да е. А къде се намира тази тръба както казваш за шума и за да се махнат тези елементи това нещо се разглобява или се реже и пак се заварява. Ако е второто не бих се занимавал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от nero_ » 02 Авг 2021, 14:40

Лули и кабели не съществуват в тази кола. Може да търсиш в темите за Е90 за този двигател. Неравномерност при работа може да е от свещи (вече си ги сменил), бобини (най-честно създават проблеми топли и по-рядко студени), картерна вентилация, дросел (мотора е валвтроник, но има и дросел за резерва и понякога прави проблеми, започва се с почистване). Ванос соленоидите са лесни за сваляне, но не мисля че имат отношение. Ламбда контрола не работи в първите минути на работа, а и не би трябвало да води до такива колебания. Най-добре да се почне с INPA и да се гледа rough idle control (не помня дали така се казваше точно екрана). Ако при въпросните колебания се вижда корекция в конкретен цилиндър да се разменят бобини и да се види дали проблема се мести с бобината. Може и да е инжектор, макар че не е типично за този мотор. Може да се пробва с професионална добавка с висока концентрация (за "ремонт", не профилактика)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 02 Авг 2021, 15:47

И пак питам защо да се занимаваш, като е само за първата минута, когато колата дори не се движи? Според мен започни повече да караш и по малко да "правиш". Ти си знаеш де.

Колкото до тръбата, пак говорим за е85, тя е направена да се разглобява, пластмасова е и има два елемента вътре. При премахването им се променя звука в купето и започваш да чуваш звука от двигателя именно при форсирането особено. Няма рязане или каквото и да е нестандартно.
Прочети по западните форуми и ще видиш при е89 точно къде и как. Аз пуснах в Гугъл, колкото да видя дали има такава екстра - има. Може и някой колега с е89 да ти помогне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 02 Авг 2021, 23:37

Обнових си навигационните карти до 2021 :ok: :lalala:

Градския разход е доста приличен за 258кс, единствено още свиквам с паркирането, че с тия форми нищо не се вижда :lol:

@boncheff, продавача не каза ли нещо за нещата, които ти отбелязваш тук: шума от двигателя и игривите обороти на студено? Ти не ги ли видя като преглежда колата преди да я купиш?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 154
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 03 Авг 2021, 13:11

За паленето на студен двигател с променливия шум от мотора не каза , а аз като взимах колата няма как да ги видя тези неща щото колата вече беше загряла. Но пък момчето беше коректно за други неща забележки дето ако то не беше казало аз нямаше да забележа, а и цената на колата беше коригирана , така че тук махна няма. Пак казвам, че тези колебания са за по малко от минута и трябва да им обърнеш внимание за да ги забележиш, но не е като да не можеш да ги отразиш. Дали ги е забелязал, дали при мен е станало щото отначало и аз не обърнах внимание на това нещо, все пак нова кола отначало свикваш с шумове и така можем само да гадаем. За момента или е тръгнало нещо и ще се доразвали впоследствие или ............. всъщност нямам други предположения. Ще го съпоставя с разхода на гориво и ако е завишен ще продължа да мисля. Тъй като съм шофьор отдавна имам и опит със старите бензинови карбураторни двигатели та при тях имаше подобна история ако не дръпнеш смукача и в по хладно време имаше така колеблива работа на двигателя именно поради бедната горивна смес, която обаче продължаваше поне 3-4 минути докато позагрее двигателя. Шума в купето по скоро мен ме дразни леко. Тъй като не съм се возил в подобни коли не мога да кажа дали е нормално положение или нещо е модифицирано. Благодаря за информацията за тази тръба. Ще ровя и аз из нета за да прочета. Градско колко ти гори колата Don Diego? Скоро ще напълня отново до горе резервоара и ще мога да направя съпоставка за комбиниран разход в съотношение 25% градско към 75% извънградско. Моето шофиране е в тези граници.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 03 Авг 2021, 13:25

Това е разхода от както съм я взел, но тук е основно извънградско заради пътуването от Германия.
В момента от последното ми зареждане държи 11.5/100 градско, но мисля ще качи до 13 според зависи къде, кога и как карам
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook