Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 1.04.2020
Пол: Мъж
Кара: E85 2.5 SMG
Детайли за колата: Стар внос.Германия.

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Shnorhela » 23 Юни 2021, 11:50

:wave:
Айде поздрави и от слънчев Пловдив от едно e85 2.5 SMG :)
Имам колата от 2016 година.

Bonchef, дълго време търсих читава, сега гледам, че повечето обяви от 2016 все още стоят или колите са си сменили собствениците.
Гледал съм 4 автомобила и в момента 3 от тях се продават, та ако искаш пиши ми на лично да ти кажа кои стават и кои-не, да не злепоставям хора ако се опитват да си продават колите тук, пращайки обявите.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 25 Юни 2021, 7:33

Bonchef, тази обява е на едно момче Росен - познавам го, много е свестен. Взе си наскоро e89, та в момента е с двете коли. Преди седмица се чухме да ми каже, че я продава е85-цата. Аз обаче му я бях видял обявата и знаех. Каза ми, че няма забележки.

Ако не беше автомат и според мен да е заминала. То си е въпрос на вкус по принцип.
И джантите малко не ме грабват, не знам защо.
....
Ако я пазиш и поддържаш в автентично състояние е85, и е поне 2.5i, няма да е вечно твоя, продаваема ще е.
....
Верига не съм чул някой някога да е сменял на този двигател.
....
Това за лепкавия волан съм го чувал като проблем, който се появява в жегите, мисля имаше и някакво решение лесно, по чуждите форуми прочети....


....


Скоро бях и с първия си "проблем" с колата. В централната конзола отзад има едно отделение с лампичка вътре, оказа се, че ключето се прецаква и свети постоянно, ебава акумулатора. Проверете си ги.

Иначе моята беше малко нестабилна с висока скорост в завои, боднах чисто нови Йокохама отпред и проблемът се реши.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 02 Юли 2021, 12:31

Докато ми одобрят предния пост аз си купих кола. Е 89 23 т.е. 2500к.см , 204 к.с. Малко с конете направих компромис. Покарах за сега много малко. Впечатления, ами...за да се получи по спортно усещане трябва спорт или спорт+ бутона да е активиран. Колата стои много стабилно в завои. Без таван на място се получава някаква гадна акустика от двигателя и леко бучене се чува вътре , при подаване на газ това изчезва. По неравности както са нашите пътища тавана леко проскръцва ако пък е сгънат в багажника на моменти тропа леко. По път с неравности няма проблем. Някой може ли да каже дали мога да заредя батерията на резервния ключ? Не е ползван и аз не знам колко дълго време и батерията е паднала. Доколкото разбрах тези батерии са презареждаеми и се зареждали , като ключа се ползва. А няма ли някакъв вид зарядно? Колко струва смяната на маслото на автоматика? Не че няма да го сменя , но тук един приятел изръси някаква сума от 1500лв. Като понатрупам опит с повече каране ще споделя още впечатления. Ако Е85 е по твърда и по шумна от тази най вероятно е да не ми допадне. Със свален таван явно трябва да се кара в не толкова горещи дни, че от това дето слънцето ми опече главата целия се бях изпотил за 30 минути каране. За сега това.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 03 Юли 2021, 11:23

Златистата русенска или бялата софийска взе :lol:
Със здраве да си я караш :bchug:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 03 Юли 2021, 13:28

Русенската кола, че Русе ми е близо. Още един въпрос. На централния дисплей като вляза в менюто "проверка на автомобила" и после влизам в друго подменю имам триъгълен предупредителен знак за изпусканите газове. И ми дава , че трябва да обслужа или нещо подобно през 07/2021 има иконка на излизащи газове от ауспух на кола. Какво се обслужва, че аз това не го знам? Има ли връзка с кислороден сензор защото той до колкото знам трябва през 100 000 км. мисля да се сменя. Ако беше дизелова кола ми е ясно, датчици за диференциялно налягане, ДПФ-и и около тях неща. На бензинова кола какво трябва да се прави? Системата ми казва , че няма открити грешки, но това с газовете трябвало да се обслужи само дето на мен не ми е ясно какво е то. Ако някой знае ще съм благодарен.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 03 Юли 2021, 14:18

Честито! Най-добре, че си взе това, което си беше наумил. Малко по-тромава е, защото е и 300кг по-тежка заради тавана, но идеята е да се радваш на вятъра и хубавото време. Е89 си е страшно красива кола, отпред е уникална. Само отзад не понася на моя вкус, вкусове всякакви обаче. Много безаварийни километри!

Слагаш шапката, очилата и караш извън града, пък колко ще да пече. В града по светофарите... без шапка, със свален таван.... :conf:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 14 Юли 2021, 22:33

И аз съм вече в клуба, нищо че само на снимки и приказки си знам колата :mhihi:
Е89 Z4 sDrive30i, автомат :lalala:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 15 Юли 2021, 12:28

Все още карам боязливо. Наистина колата се усеща по съвсем различен начин от всичко дето съм карал до сега. Леко ми е шумна и малко възтвърда, ако пък пътя е разбит усещането не е приятно карам с 50 км в час. Гори около 10л на 100 км предполагам е нормално. За масло още не мога да кажа щото съм навъртял около 500-600 км. Все още не съм изпробвал ръчния режим на скоростната кутия и смяна на скоростите от перата. При нас няма много път за тая работа , на хубавия път дебнат полицаи. Трябва ли да се сменя маслото в диференциала? С ключа се оправих с разни смени на батерии, че те се и запояват и ключа се реже. И те така.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 18 Юли 2021, 7:29

Don_Diego написа:И аз съм вече в клуба, нищо че само на снимки и приказки си знам колата :mhihi:
Е89 Z4 sDrive30i, автомат :lalala:

От чужбина по снимка ли?

Честито!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 18 Юли 2021, 8:07

Е беше огледана колата от човек, разбира се :bchug:
Потвърди състоянието описано от собственика, малка клизма и я взех (не искат да продават на чужденец тия немци :lol: )
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 23 Юли 2021, 18:00

Дойде ли да се похвалиш?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 24 Юли 2021, 22:46

Утре заминавам да си я докарам :lalala:
Като цяло колата е в отлично състояние, от втори собственик.
Deep Sea Blue Metallic, 09 набор с уж най-читавия мотор за това купе 30i 258кс,, 160к км, черен салон с разширен кожен салон, подгрев на седалки и вилан, спорт пакет 18ки Style 293 с почти нови гуми. Зимен комплект с нови гуми също вървят с колата. Прясно обслужена в BMW представителство. Всичко работи, мотора мърка...нямам търпение да си я взема

Снимките са от обявата на колата, като я лъсна подобаващо ще я наснимам както трябва
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 22.12.2020
Пол: Мъж

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от bonchef » 26 Юли 2021, 15:11

При мен гумите са 17-ки - 225/45 и по лошия път друса яко. Ако пътя е равен няма проблем, но по неравностите усещането е кофти. При сблъсък на гумите с неравности всичките вибрации ги вкарва в купето някак, като картинг. Мъчих се с една диагностика да видя уж реалните километри на колата обаче при това БМВ нещо такава позиция не намирам. Нещо някой може ли да каже по въпроса?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от sub_eleven » 27 Юли 2021, 19:41

Аз ще ти кажа, че по принцип е безмислено да се ровиш, освен това ако е направено както трябва, няма да можеш и да ги хванеш реалните.

Относно друсането е така... С такива гуми и със спортно окачване - трябва да се търсят хубави пътища.

Дон Диего, интересна е колата, прати като я лъснеш да видим.

Отпред са си красавици е89-ките.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Don_Diego » 27 Юли 2021, 21:44

@boncheff, твоята я проверих детайлно в БМВ и при застрахователи - нищо не излезе. Бях и хвърлил око, но ме наплашиха с тоя двигател и се замотах. Като се навих да я взимам, вече я беше капарирал :lol:

Затова погледнах навън и скочих в 30i - току що се връщам от Германия с нея, чудесна кола. Да, поведението е малко нервно заради супер директния волан, но на мен ми допада. На магистрала и извънградски път седи супер, в града си е мъка за каране - много твърда (особено на 18, рънфлат).
30i много ми допадна като вървеж, еластичност и разход, а звука е песен :twisted:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook