Колко сме със Z-ки...?

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар

Re: Колко сме със Z-ки...?

Мнение от Ivo-G » 25 Фев 2021, 12:47

Такава кола в България на обява май има само в IS Auto, така че тази идея ще е доста сложна за реализиране на практика така или иначе...

младши ентусиаст
Аватар

Мнение от nero_ » 19 Мар 2021, 17:42

bonchef написа:Ако някой сподели какво различно се усеща в карането между Z4 и E92 ще ми е много полезно.

Все забравям за съществуването на този раздел, та малко със закъснение, но поне ще дам доста детайли.... Имах Е92 335i около 5 години, като 6 месеца преди да се разделя с нея си купих и Z4 3.0. Карал съм и E89 5-6 километра при една Z среща, когато си разменяхме колите.

Трите коли нямат нищо общо, доставят удоволствие по различен начин, усещат се по различен начин. На мен от трите, Z4 3.0 ми доставя най-голямо удоволствие, усеща се най-специална и вероятно няма да продам дълги години.

E92 335i
+ с около 420кс на колела е с доста забавно ускорение, звуците които издава също често ме караха да се смея.
+ супер автомобил, ако ти е единствен. Понеделник до Събота съм на 5000км екскурзия с нея из Европа с добър комфорт и много приличен разход, в Неделя наказвам М3-ки на околовръстното
+ много красив автомобил
- тежка, тромава и мека
- прекалено бърза. Знам че звучи тъпо, но за секунди нещата много ескалират и само се оглеждаш за полиция, гледаш километража и т.н. Може би е от възрастта ми вече :)
- непригодна за писта. За да издържи 10 последователни обиколки без нещо да прегрее иска 7-10к инвестиция. С това меко окачване и липса на LSD - още 6-7к да се оправи и този проблем.

Е89 Z4 - съвсем малко съм я карал но:
+ много добър интериор
+ добро обезшумяване
+ твърд таван ако ще стои на улицата. Ако ще стои в гараж за мен твърдият таван е голям минус.
- мека
- тежка
- бавна
- багажника отсъства
- хем не е практична, хем е скучна

E85 Z4 3.0 - обожавам тази кола (освен когато не я мразя)
+ супер пътно поведение
+ супер двигател - лесен за поддръжка и познат, информация и части много, хубав звук, мигновенна реакция на педала
+ много по първично усещане и липса на особен комфор - това е плюс само ако ти е уикенд кола. Ако ми беше единствена кола сигурно щях да я изхвърля след 6м.
+ отличен багажник
+ сравнително евтини (спрямо 335) ъпгрейди и модове
+ най-специалната и рядка кола от 3-те
+ спорен дизайн - някой я харесват, други я мразят. За мен остарява много добре. Интериора е страхотен за близо 20 годишна концепция.
+ страхотна позиция на седалката - ниско долу и след средата на автомобила
- шумна
- твърда
- частите, които не се споделят с Е46 може да са трудни и скъпи за намиране
- може да се каже че отсъства на пазара тук. Трябва внос или много късмет.

Всеки път, когато след Z4-та съм се качвал в 335-та съм чувствал, че съм се качил в скучната кола. Седнал високо, на меко окачване, обезшумено, просто кола, но бърза в права линия. Връщам се в Z4 - седнал на земята, усещам всяка пукнатина на асфалта, свалям тавана - усмивка.

Голям роман, надявам се да е от полза.

ПП: Ако ще е кола без таван ТРЯБВА още от чертожната дъска да е такава - двуместен роудстър! Четириместни купета направени на кабриолет (за мен) са отврат. Огромно тегло, много flex в шасито, неприятен вятър, скучна кола в която много духа.

кандидат ентусиаст
Аватар

Мнение от Ivo-G » 19 Мар 2021, 23:48

nero_ написа:E85 Z4 3.0 - обожавам тази кола (освен когато не я мразя)

Когато караш - само усмивки, когато се наложи да ремонтираш - предимно сълзи... Нещата са на кантар. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Кара: е85 M54B30

Мнение от sub_eleven » 21 Мар 2021, 16:18

Кажете какви холдери за телефон използвате и ако може снимка как седи и откъде сте го купили?

младши ентусиаст
Аватар
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Мнение от TheFreeRider » 28 Мар 2021, 10:09

Аз ползвам един магнитен на baseus - има матален диск, който се слага под калъфа на телефона, а самият холдер се мушка във въздуховода. Даже има безжично зареждане - така реално всичко остава скрито - няма кабели към телефона и самия холдер не се вижда.

Има ли желаещи за среща през април? И без това сме едноцифрен брой в София, поне да се запознаем :)

кандидат ентусиаст
Аватар

Мнение от Ivo-G » 28 Мар 2021, 21:04

TheFreeRider написа:Има ли желаещи за среща през април? И без това сме едноцифрен брой в София, поне да се запознаем :)

Ще измислим нещо, само да се оправи малко времето, че тоя Март месец беше... :ranting:

младши ентусиаст
Аватар

Мнение от nero_ » 28 Мар 2021, 21:43

TheFreeRider написа:
Има ли желаещи за среща през април? И без това сме едноцифрен брой в София, поне да се запознаем :)
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар

Мнение от Ivo-G » 04 Апр 2021, 16:10

Малко офф-топик, но подарявам плексигласов дефлектор за E85, в случай че някой има нужда:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Кара: е85 M54B30

Мнение от sub_eleven » 16 Апр 2021, 10:06

Моята я обслужих за сезона + ремъци, ролки и накладки предни. Салонът е хубаво обработен с препарат за кожа. Кеф да ти е да се качиш и да я подкараш. :D

Предишна

Назад към Други модели