май има масло в антифриза

Останалите BMW-та.

Модератор: Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 9.01.2008
Местоположение: Бургас

май има масло в антифриза

Мнение от alexmj » 08 Мар 2009, 18:28

Колеги на капачката на казанчето за антифриза ми се натрупва нещо като масло,така е от както съм я взел.До сега не съм имал никакви проблеми не ми загрява,не губи антифриз,за 10000 км. съм долял 300г. масло.Незнам до колко трябва да са твърди маркучите но при загрял двигател не са като камак могат да се стиснат.Та дали е проблемно това натрупване? :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: Варна

Мнение от cecoboy » 10 Мар 2009, 19:37

Не знам за капачката какво е но за маркучите моли се да не са твърди като камък щото това е лошо!Ще рече че има пробив и надува охлаждащата система,тогава се молиш да е само гарнитура,евентуално глава а ако е блок :(
Аз минах през този ад заради термостат прегрях мотора два пъти в сервиза викат абе няма проблеми ама започна ходене по мъките скъса се гърловината на радиатора айде нов 380лв.+труд, два пъти се пръскат едни тръбички на парното 120лв.+350лв.труд разширителен съд 140лв. и накрая като се спука и новия радиятор тъй като ги карах вече сменените да ми ги правят гаранционно се сетиха да ми отворят главата и видяха че е спукана за щастие пукнатината не беше голяма и на удобно място минах само с една заварка и от тогава съм ок!

Назад към Други модели

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook