Кормилният прът "стои навътре"

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Кормилният прът "стои навътре"

Мнение от DanielzZz » 18 Яну 2024, 23:22

Проблема е следния - не знам какво е правил предишния собственик,но волана яко играеше и реших да го махна и да сменя лагера.
Да,но го заварвам напълно разбит с едната втулка липсваща,а другата се беше завряла някак си зад лагера и се беше износила.
Взех нов лагер и втулки,набих лагера и установих,че кормилния прът стои по-напред от колкото трябва и каналчето за зегерката бива закрито от втулката.
Мисля,че мога да го мръдна леко ако го освободя от гуменото каре или от горното метално каре (u joint-а).
Въпроса ми е дали решението се крие в някой друг възел ? Знам,че в горната част болта минава през шлиците и не може да не се нацели дължината,но нямам спомен за гуменото каре ?
IMG_5408.JPG

IMG_5409.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: Кормилният прът "стои навътре"

Мнение от spirco » 17 Мар 2024, 1:49

В другият край има пружина която го натяга. Сложи болта за волана и дърпай докато се покаже канала. Сам не варявам да се оправиш за това си викни приятел да помага.
Единият дърпа а другият слага зегерката. Аз бях смъкна кормилната колона и ми беше трудно а така както е на място ще е още по - трудно.

Сега видях датата на поста. Сигурно отдавна си се оправил, но го оставям за да го има като информация.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook