Вибрация между 1700-2700 оборота 318is

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 11.11.2023
Пол: Мъж

Вибрация между 1700-2700 оборота 318is

Мнение от maro323 » 28 Дек 2023, 17:17

Здравейте колеги! Имам някаква лека вибрация около 1700 до към 2700 оборота. Колата е 318is 95г. M42B18. Проявява се и на ход и когато я форсирам на място. Важно да отбележа, че преди я нямаше, забелязах я сутринта след едно извънградско каране около 100-120км през предишната вечер. Не вярвам да са тампоните на двигателя защото ги смених, когато я купих преди 2 години (на около 10-12000км. са). Не са изтекли, изглеждат в добро здраве. Тампоните на кутията също са сменени преди по-малко от година и също изглеждат в добро здраве. Вдигнах леко мотора с крик за да не лежи директно само на тампоните и проверих, вибрацията продължава. Проверих и свещите, макар, че се не вярвам да е от тях, колата няма колебание в оборотите или да губи цилиндър, форсира се гладко и върви нормално както винаги. Вибрацийте изчезват напълно малко преди 3000 оборота. Доколкото разбрах от стария собственик, съединителя е сменяван малко преди аз да я купя. Ангренажа не е правен, ако е възможно да е вариант. Също ме съмнява резонанс от генерацията, крайното гърне има дупка колкото нокът и някъде между средното и крайното също издиша. Ще съм благодарен ако имате някакви идеи или сте имали подобен проблем, който сте решили. :help:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook