Права тръба или резонаторно/ни гърнета.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Права тръба или резонаторно/ни гърнета.

Мнение от mafiata_ » 08 Юли 2022, 10:47

Търсих но не намерих тема в която да пише кое, как, + и -, и какви резонатори слагате.?

В моя случай на местото на катализатора от като карам колата е с праваи тръби и оригинално 2.8цово крайно гърне с 2 входа и така си карах докато въпросните тръби заместители на катализатора се наложи да се сменят. Реших пак да мина на тръби но майсторите ме навиха да сложа резонатори. "Нямала да" изсушава" изп. клапани и дори щяла да върви по-добре.
Е да ама не във високите обороти за мен колата стана по спъната.
Какво да правя?
Премхвам ги и си минавам на това което съм си бил до сега и съм доволен?
Четох че резонатори те биват няколко вида а и че се слагат възможно най-близо до изп. колектори, като не трябва да има чупки между 2те.
Евентуално ако слагам други резонатори какво да търся, че да не ми спъва колата и да звучи добре.
Прилагам и снимка с моментната цигания за 290лв Хаха
П. С. Забелязах, че преди крайното гърне оригинално има нещо като резонатори вижда се на снимката.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Права тръба или резонаторно/ни гърнета.

Мнение от zvetiko » 08 Юли 2022, 11:46

Кой знае какво е това гърне и какво съпротивление оказва- след като пишеш значи не е правилното. Сложи "пури" с профилирани отвори, които пречат на връщане на газовете към двигателя. Не шумозаглушават, но при теб едва ли е от значение, след като си карал само на тръби. Или пък отиди пак на тръби, след като си бил доволен от тях.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Права тръба или резонаторно/ни гърнета.

Мнение от Jordana » 09 Юли 2022, 18:05

Резонаторното гърне не е пура , тия "пури" дето ги слагат вместо катализатора са искрогасители . Вътре има една перфорирана тръба ако са читави , може и нищо да няма . Това което е на снимката трябва да отиде на мястото на катализатора , от там назад две тръби до крайното гърне . Има две гофри на кривките отзад това дето му викаш "нещо като резонатори" .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook