След смяна на пружини, отзад в дясно идва по-ниска.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

След смяна на пружини, отзад в дясно идва по-ниска.

Мнение от mafiata_ » 04 Юни 2022, 18:56

Здравейте колеги от 2-3 дни ме мъчи един въпрос.
Смених всички пружини с комплект нови Eibach pro kit, като отпред съм и с нови амортесьори.
Задните амортесьори са JOM и понеже са видимо здрави ги оставихме. Подложки под пружините майстора твърди че няма само от горната страна има някакви тънки колкото да не сърца пружината в купето.
Къде да търся проблема?
Оригинално го дават с гумени подложки и от долната страна на пружината но преди 5г когато слагах JOMa бяха скъсани и ги изхвърлихме та е без тях. С JOM пружините, които бяга с гайки за регулиране на реглажа пак от тази страна идваше по-ниска и я бях навик почти до край и си мислих че проблема е в пружините щото са китайски и евентуално да има разлика. В момента проблема е на лице, а до колкото знам височината идва от пружината не от амортесьора а и говорим за +2до3см.
Минава ми през главата леглото където ляга пружината да е сменявано някога във времето, но има ли разлика в различните модели???

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: След смяна на пружини, отзад в дясно идва по-ниска.

Мнение от ivoaudi » 04 Юни 2022, 22:11

Всъщност амортисьора участва във височината и още как! 2 см са напълно възможни като загуба от омекнал амортисьор. Всъщност като сменяхте пружините не поразтеглихте ли и амортисьорите в двете посоки?? Какво значи видимо са добре? Как изглеждат видимо има значение за девойките в Морската бе човек.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: След смяна на пружини, отзад в дясно идва по-ниска.

Мнение от mafiata_ » 04 Юни 2022, 22:41

ivoaudi написа:Всъщност амортисьора участва във височината и още как! 2 см са напълно възможни като загуба от омекнал амортисьор. Всъщност като сменяхте пружините не поразтеглихте ли и амортисьорите в двете посоки?? Какво значи видимо са добре? Как изглеждат видимо има значение за девойките в Морската бе човек.

Отговора е в това че от като с на тая кола със старите (техните) си пружини както съм написал е по-ниска.
Другото е че не са омаслени това е от ясно по ясно и се връщат сами.
Ще ми се да е от тях
И като взема други да се реши проблема но все си мисля че един амортесьор и то заден няма как д вдигне колат с 2 или 3 сантима.
Но за това съм и пуснал темата да чуя вашите мнения

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: След смяна на пружини, отзад в дясно идва по-ниска.

Мнение от ivoaudi » 04 Юни 2022, 23:18

Нещо не разбрах!- самото твое заглавие гласи, че разликата идва СЛЕД смяната на пружините? Както и да е, аз на твое място сега бих разменил задните пружини лява, дясна като с това ще елиминирам 4 от най-вероятните според мен причини:
-някъде във веригата на доставка, сортиране и др се е бутнала грешнта пружина
-дефектна такава
-грешка в монтажа
-ще сравня успоредно и по-внимателно как се прибират двата амортисьора и колко са все още “газови”.

Аз самия загубих тук бас преди години, щото твърдях, че амортисьора не участва във височината. Което пък си е истина, но за масленият такъв.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: След смяна на пружини, отзад в дясно идва по-ниска.

Мнение от mafiata_ » 04 Юни 2022, 23:32

Изключвам новите пружини.
Исках да кажа че и със старите беше така. Бях останал с впечатление че една може да е по мека понеже са ефтинджос и гайките за реглажа на височина компенсира до някъде разликата.
Колкото до сегашните видимо са еднакви сложени по правилния начин тоест не са обърнати или нещо си.
Ще видим ще си покаже най-накрая и ще споделя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: След смяна на пружини, отзад в дясно идва по-ниска.

Мнение от ivoaudi » 04 Юни 2022, 23:42

Всъщност твоя филм съм го играл, но доста нестандартно:
Отзад в ляво ми бе грозно по-ниска, но заради висока и твърда отпред в ляво. Човек от форума ми я беше продал по погрешка. Пиша го само така, да не подценяваш и тая възможност.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: След смяна на пружини, отзад в дясно идва по-ниска.

Мнение от TheDriver » 06 Юни 2022, 8:44

Сигурен ли си че пружините са легнали добре на подложките?

Случвало ми се е пружината да захапе центъра на подложката и за това да надига.

Като цяло 36ците масово имат проблем с клякане на една страна. Кой от кофти пружини/амортисьори, кой от криво купе. Проблемът е че има куп други неща, които могат да окажат влияние.

Евтино и бързо решение е да си купиш по-висока подложка има 3 размера(поне) по спомен - стандартен, +2см, +3см. Разбира се най-нормалното е да намериш източника на проблема, но може да минеш през цялата кола и пак да не го откриеш.
Ако това те устройва, ми пиши да се заровя да търся ОЕМ номерата на високите подложки.

П.С. Като изключим този проблем, хареса ли ти как застана с Про кит-а? отпред какви амортисьори сложи?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: След смяна на пружини, отзад в дясно идва по-ниска.

Мнение от mafiata_ » 06 Юни 2022, 11:44

Ще кача по-късно една две снимки да видите как е отпред (може би с една идея по-висока от колкото искам, но за сметка на комфорта) и отзад от едната страна където е ниска.
Отпред съм сложил SACHS амортесьори които са за коли с М-тех окачване. Разликата е огромна сравнение с JOM-четата. Малко има по-голямо усещане за накланяне на колата в завой, но определено е по стабилна, изчезнаха разни пукания, на неравности и каране по павета е супер стабилна. Та дори спира по добре хаха.
Но това за отзад ме мъчи много.
Колкото до подложки видях продават се някакви по 2 и повече см. Но ми се щеше като съм похарчил едни пари да стане като хората.
И какви са другите възможни неща та да бяга толкова
Последна промяна mafiata_ на 06 Юни 2022, 12:28, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: След смяна на пружини, отзад в дясно идва по-ниска.

Мнение от mafiata_ » 06 Юни 2022, 11:58

Намерих още една тема от 2012г viewtopic.php?t=315089&start=0 когато беше по-активен форума явно е често срещано понеже отговор от какво е не намерих само един човек е писал това за което и аз се сетих възможно ли е верно да е хлътнало
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: След смяна на пружини, отзад в дясно идва по-ниска.

Мнение от DiscontroL » 06 Юни 2022, 14:57

Моята 36ца също е по-ниска отзад в дясно, но не съм се занимавал да търся проблема. Забелязвал съм и някой 46ци със същият проблем. Дали самото купе не е по тежко в дясната част? А може би нарочно е заложена тази разлика за да може като седне шофьора всичко да се изравни? Някой ако има свалени носачи( като на снимката, която е качил колегата по-горе) може да измери дали нямат нещо разлика..
Race cars is my escape from all bullshit in life...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: След смяна на пружини, отзад в дясно идва по-ниска.

Мнение от mafiata_ » 06 Юни 2022, 15:27

Ще поръчам нови подложки за пружините тези отгоре и отдолу и ще им висна на главата да видя какво ще направят че нещо не е наред определено.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: След смяна на пружини, отзад в дясно идва по-ниска.

Мнение от mafiata_ » 08 Юни 2022, 14:01

Ето
TheDriver написа:П.С. Като изключим този проблем, харесастана с Про кит-а? отпред какви амортисьори сложи?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: След смяна на пружини, отзад в дясно идва по-ниска.

Мнение от TheDriver » 09 Юни 2022, 14:31

На мен ми харесва. :yes:

Странното е, че съм виждал други с Про кит и са драстично по-високи отпред.
Моята с H&R 40/20 също седеше по-висока от това :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: След смяна на пружини, отзад в дясно идва по-ниска.

Мнение от mafiata_ » 09 Юни 2022, 14:44

Търсих най-близкото до М-техник и от всичко което изчетох това е.
Поръчал съм подложки и ги чакам другата седмица да дойдат и да ги сложим и да видим какво ще стане ли еднаква отзад или не.
От друга страна е малко по-ниска отзад.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: След смяна на пружини, отзад в дясно идва по-ниска.

Мнение от mafiata_ » 08 Юли 2022, 10:30

Проблема е решен!!!
Подложките които са от горната страна на пружината са за повишаване и са между 5-7.5-10мм. От долната страна на пружината подложките са тънки и играят ролята колкото да не е метал в метал тънки са около 1 до 2мм.

В моя случай над дружините нямаше никакви подложки като от дясната отдолу пружината беше с горна подложка около 5мм или 7.5 без значение а от дясно (където беше ниска) само с долн подложка 1-2мм.
От там идва и огромната разлика от 1-2см.
Сложихме втора ръка (нови няма) подложки от 2те страни както трябва да е и да идваше с една идея пак по ниска както всички с писали по нагоре. Под задната долна подложка изрязахме още една Горна 5мм и всичко заспа и стана като хората до милиметри.

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook