Алтернативни пружини за Мтех амортесьори??

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Алтернативни пружини за Мтех амортесьори??

Мнение от mafiata_ » 15 Апр 2022, 12:07

Едно нещо правиме друго се разваля.
В момента съм с JOM който го карам от 5г и е на около 50 000км преден ляв се разтече и замина и възнамерявам да мина на М-техник пружини и амортесьори. (колата по вин е била с такова)

Въпроса е излизат ми в един сайт SACHS амортесьори за Мтех окачване, но не мога да намеря пружини за тях.
Каква ми е алтернативата като пружини за да не прецакан амортесьорите колко са високи всъщност понеже срещнах различни коментари. 15на40, 10на20 и тези цифри какво показват?
(всъщност имам червени пружини FK 260мм височина но си мисля че ще са прекалено ниски за тези амортесьори).
Оригиналните предни пружини М тех ги нямам.
И не на последно място от къде мога да си закупя нужните пружини?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Алтернативни пружини за Мтех амортесьори??

Мнение от A.Stoyanov » 18 Апр 2022, 13:41

eibach pro kit

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Алтернативни пружини за Мтех амортесьори??

Мнение от TheDriver » 21 Апр 2022, 8:39

6 цилиндровите Мтех пружини според мен са 15/15 или нещо близко до това.

Най-близките до оригиналните амортисьори би следвало да е 22-172518/525 Билщайн Б4. Една стъпка нагоре - Koni STR-T > Билщайн Б6.....

В тоя ред на мисли от масовите пружини най-близките са споменатия от колегата Eibach Pro Kit 30/30.

Но ако се заровиш в каталозите на FK или някои от другите евтини пружини(тук примерно https://race-shop.bg/2185-sportni-spusnati-pruzhini) ще намериш нещо близко до 15/15.

Ако можеш да изчакаш за Гергьовден живот и здраве трябва да съм при колата. Би следвало да имам останали предни ОЕМ Мтех от 6 цилиндрово. Имам и пълен комплект H&R Sport(сините) 6 цилиндрови 40/20.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Алтернативни пружини за Мтех амортесьори??

Мнение от mafiata_ » 11 Май 2022, 13:03

От всичко което прочетох не само тук eibach pro kit са на 90% като м техник 15 на 30 и са с една идея по твърди (м техник е 10 на 25).
Поръчал съм заедно с предни амортесьори SACHS които ги дават за м техник и ще видим в крайна сметка като ги сложа какво ще се получи. Като возия, усещане, стабилност и визия

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 18.10.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: e36 318is & e30 328

Re: Алтернативни пружини за Мтех амортесьори??

Мнение от YouShallCry » 17 Сеп 2022, 18:21

Колега, какво стана? Сподели мнение, че ми предстои и на мен покупка на окачване с пружини. Като цяло исках да взема спортно, но в последствие реших да сложа м-техник. От къде го поръча?
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Алтернативни пружини за Мтех амортесьори??

Мнение от mafiata_ » 22 Сеп 2022, 11:39

YouShallCry написа:Колега, какво стана? Сподели мнение, че ми предстои и на мен покупка на окачване с пружини. Като цяло исках да взема спортно, но в последствие реших да сложа м-техник. От къде го поръча?


Здрасти
Поръчах го от AUTODOC и се получи много добре, а като цена около 650лв или малко повече. 4бр пружини eibach pro kit и 2бр предни амортесьори SACHS за М-тех окачване (задните не съм ги сменял те са JOM останаха от предишното окачване и за сега съм с тях).

Както съм споменал преди това бях с JOM койловъри който изкараха 4-5г. В момента е възможно най-близко до оригинално окачване (колата оригинално е била с м-тех но на времето като я купих беше с 2 заминали предни амортесьора и къси гадни пружини Хаха.

Като возия е добре има го стегнатото возене не е чак толкова твърда сравнение с JOMa има някакво накланяне при бързо влизане в завой но като стабилност е доста добре, магистрално каране с високи скорости бих казал перфектно, а и имам усещането и че вече спира по добре. Тоест с 2 ръце взимай няма да съжаляваш доволен съм, а и при мен колата е ежедневна и буквално я карам на всякъде.
Ето и снимки как изглежда най-вече това ме притесняваш е но слава бого е запазил приятна стойка.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Алтернативни пружини за Мтех амортесьори??

Мнение от mafiata_ » 22 Сеп 2022, 11:43

ето още една
Забравих да спомена отделно се поръчват и прахоуловители и шокови тампони.
Тампони на макферсон е желателно да се сменят мойте бяха на на 5г.
Друго
Мога да вметна, че амортесьорите които дойдоха са производство Турция което малко ме разочарова, но като качество на изработка и сравнени със старите изпуснали М-тех, които ги пазех са едно към едно еднакви.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook