Въпрос за ABS датчик? Кой?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Въпрос за ABS датчик? Кой?

Мнение от mafiata_ » 28 Мар 2022, 12:31

Здравейте
Имам проблем с ABS датчик, разбира се свети ми и индикацията за не работещ такъв на лампата на таблото.
При рязко спиране блокира първо предно ляво колело (от към шофьора) и съм останал с впечатление че там е проблема, но на диагностика излиза това.
Погледнал съм буксите към датчиците. Не са откачени и видимо няма нищо прекъснато и всичко е ок.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Въпрос за ABS датчик? Кой?

Мнение от ivoaudi » 28 Мар 2022, 12:36

Имаш индикация за задна, лява, а от там ти мери скоростта, работи ли ти километража?
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Въпрос за ABS датчик? Кой?

Мнение от mafiata_ » 28 Мар 2022, 13:23

ivoaudi написа:Имаш индикация за задна, лява, а от там ти мери скоростта, работи ли ти километража?

Работи
Всъщност има чат пат едно прекъсване при което гасне цялото табло но това е друг проблем, който го дължа по скоро на една от буксите на таблото която след размърдване сработва, но като цяло си работи.

Интересува ме най-вече отпред какво се случва понеже минах и на 330кови спирачки и някак не мога да им се нарадвам като хората.
Както казах блокира първо предно ляво а ако е нещо по брутално направо 2те предни при което вече прецаках едни предни гуми

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Въпрос за ABS датчик? Кой?

Мнение от mafiata_ » 28 Мар 2022, 13:27

Вариант е направо да сменя и 2та датчика, но като знам как се вадят и че почти е невъзможно искам поне да сведа мъките на някой на половина.
Датчиците най-добре втора ръка оригинални да търся или??

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Въпрос за ABS датчик? Кой?

Мнение от ivoaudi » 28 Мар 2022, 13:31

Именно поради трудното вадене често ги повреждат, та с втора употреба е рисково. Опция е ако обясниш причината на продавача и се съгласи да ти върне парите при неуспех. Нови, оригинални не знам колко струват при е36, а заместителите прекалено често дават не особено задоволителни импулси като форма и правят грешки. Живо тото е цялата работа :D Наистина.

Друго: това, че първо ти блокира едното колело няма отношение към АБС и имаш механичен проблем в дясното!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Въпрос за ABS датчик? Кой?

Мнение от mafiata_ » 28 Мар 2022, 13:59

Пропуснах да отбележа че с тоя проблем карам от година година и нещо.
Преди това този проблем с датчика се появяваше от време на време и когато не изписване грешката на таблото ABS си сработване нормално.
Колкото до механичен проблем не мисля че има понеже както и старите така и новите спирачни апарати са рециклирани.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Въпрос за ABS датчик? Кой?

Мнение от ivoaudi » 28 Мар 2022, 14:12

Спирачната с-ма не се състои от спирачни апарати, човек. Има сп. маркучи, тръбички, сп. помпа, съществува и възможността как е рециклиран, да не кажа, че туй последното, предвид как се работи по сервизите може и да ти е проблема. Все пак от моя страна грешка не е невъзможна, но направи ти сам тест - изключи АБС и опитай без него имаш ли разлика в спирането отпред ляво, дясно.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Въпрос за ABS датчик? Кой?

Мнение от mafiata_ » 28 Мар 2022, 14:24

Разлики в спирането няма при преминаването на Гтп всичко е в норми.
Проблема е както казах че не сработва абс-а и се чудя кой от двата предни датчика е?

На диагностиката тази която съм качил снимка пише сензор скорост 82 предно дясно. При каране и рязко спиране абс не сработва на предно ляво.

Иначе да има и спирачна помпа и така нататък но ако е сичко останало няма да свети лампата на таблото

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Въпрос за ABS датчик? Кой?

Мнение от ivoaudi » 28 Мар 2022, 14:34

mafiata_ написа:Разлики в спирането няма при преминаването на Гтп всичко е в норми.


На ГТП нямат възможност да отделят ляво, дясно как се държи, та не са критерий за нищо :idea:
Направи си теста ти, за да се убедиш, че вероятно имаш два, а не един пролем. Това ако не греша естествено.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Въпрос за ABS датчик? Кой?

Мнение от ildivvy » 29 Мар 2022, 10:01

На Е36, датчика за скоростта не е ли на дифа? На моя бивш Компакт беше там! Само за проба, датчиците можеш да ги свързваш само на буксата, без да ги монтираш на главината. Когато всичко е наред, като дадеш на контакт, след теста, лампата на АБС-а ще загасне! Докато имаш грешки за АБС-а той не работи! Затова ти блокират колела... Аз си бях купил на времето втора ръка за 20лв, пробвах го първо само на буксата, дали работи и тогава вече го монтирах! При мен даваше само за едно колело (предно дясно) и се оказа точно.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Въпрос за ABS датчик? Кой?

Мнение от ivoaudi » 29 Мар 2022, 19:34

Погледнах, че явно е на дифа, да. Странно как не ме поправиха 200 колеги и добре, че ти го направи, а това обяснява защо има грешка за заден, ляв датчик, а скоростомера работи. Според мен обаче колегата трябва да доуточни, проблема с предното ляво, което както той казва блокира по-рано всъщност дали е така. Дали наистина блокира или се задейства АБС, което всъщност е разблокиране. АБС разблокира разни колела при нужда, не ги блокира. Аз затова и му предложих какво да направи, за да знаем какво да съветваме. Ако той ни подведе(дори неволно), просто ще го излъжем и ние.

Иначе това, което казваш за проба наистина е така, но при напълно прекъснал датчик. Ако дава грешни и нередовни импулси ще угаси лампата при контакт, но с-мата пак няма да работи коректно и дори ще изключва.

Според мен, ако колегата знае какво пише и е вярно инфото му, то проблемите са два, да не кажа три :D , предвид двата повредени датчика.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Въпрос за ABS датчик? Кой?

Мнение от mafiata_ » 02 Апр 2022, 14:22

Ще пробвам днес или утре с друг датчик и ще си покаже дано е от тях. И ще пиша.
Както казах и в по-горните коментари при рязко спиране ми прави впечатление че блокира предно ляво, а на диагностика показва предно дясно един познат ми сподели че и при него има същия проблем, но на друга марка автомобил и едва ли не понеже е предно дясно ми блокирали лявото в което не виждам логика.
Както споменах на времето този проблем се появяваше от време на време и то в движение при което след изключване и включване на контакт без значение в движение или не се растартираше и гаснеше лампата, а на колата и се задействаше абс-а нормално.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Въпрос за ABS датчик? Кой?

Мнение от mafiata_ » 02 Апр 2022, 16:57

Сигурни ли сте че гасне лампата само на закачен на буксата датчик понеже пробвах одеве един и на 2те букси отпред и нищо не се случи. Ще взема и за задно ляво колело един датчик и дано се оправи проблема.

Имам някакъв спомен на старата е36 ца вдигната на поддемник при форсиране на скорост(тоест задните колела се въртяха) че ми беше светкала ABS лампата на таблото и после изгасна при реално движение ама така ли беше или нещо се бъркам тотално не знам. За това и питам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Въпрос за ABS датчик? Кой?

Мнение от ildivvy » 03 Апр 2022, 13:17

Не съм сигурен дали те разбирам правилно... Може би са ти заминали и двата предни датчика! 100% съм сигурен, че ако някой датчик е повреден, е достатъчно да закачиш новия само на буксата и ако всичко е наред, теста ще мине и лампата ще загасне! Нали обикновено, когато дадеш на контакт, мине чека и всичко гасне, а колата още не се движи?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Въпрос за ABS датчик? Кой?

Мнение от mafiata_ » 14 Апр 2022, 10:35

Проблема е решен
Сменихме с нови 2та датчика и веднага изгасна лампата.
Има едно приритване на педала на спирачката обаче всеки път точно преди да спре колата. Леко дразнещо не знам дали понеже не е карана 2г с изправен ABS. Мисля да сменя и спирачната течност когато имам време.

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook