Дефектни предни тампони на макферсон?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 2.07.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 318is
Мечтае да кара: LS600h L

Дефектни предни тампони на макферсон?

Мнение от hristoff94 » 11 Яну 2022, 9:38

Здравейте,

Карам 318is на 387к км според таблото. Преди Нова Година, предния десен коилоувър реши да пропадне в калника - гайката не е била затегната, имаше тропане което предполагах че е от тампоните и носачите... По пътя си гайката е взела резбата на амортисьора. Реших да реновирам окачването тъй като и без това беше изтървало(така наследих колата). Избрах KYB за марка на окачването тъй като имам добри впечатления на няколко коли от тях. Смених всички пружини, амортисьори и тампоните на макферсоните. Според VIN декодерите, колата е излязла със M спортно окачване, но това не го знаех когато купувах амортисьорите и съм взел обикновенни. Колата се надигна доста(което ми върши работа). Успях да изнамеря оригиналните амортисьори,пружини и тампони от собственика, които са осезаемо по-ниски от това което сложих, но пък изглеждат запазени. След монтажа забелязах че на предния ляв тампон, гумата около оста на лагера се е разлепила леко. Повече от седмица по-късно(снощи) видях че гумата се е разлепила по целия диаметър. Не чувам хлопане нито тропане. Не знам как са затягани тампоните за амортисьора - с проходна вложка и динамометричен или просто с менгеме за оста и гайковерт(ако въобще има значение).Прикачвам снимки на двата тампона.

Десен тампон:
desen.jpeg


Ляв тампон:
lqv.jpeg


Според вас колко голям проблем е това разлепяне? Възможно ли е да са ми продали от турските "оригинални" KYB. На кутийката пишеше Indonesia по спомен, но проверих при дистрибуторите на KYB в страната и казаха че това не ги прави нелегитимни. Възнамерявам ако се наложи да правя рекламация да сменя с Bilstein(малко по-нататък можеби и всички пружини/амортисьори), по всяка вероятност от AutoDoc.

Благодаря!

П.С. Извинявам се за некадърната ротация на снимките, но ако кликнете върху тях са ориентирани правилно.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Дефектни предни тампони на макферсон?

Мнение от pinko_23 » 11 Яну 2022, 15:45

Колега тая марка KYBA сие куча, аз на моята Е36 като си я купих далечната 2007 година веднага и смених амортисьори , тампони с BOGE сега се казват SACH. Колата все още е моя и на скоро забелязах че единият амортисьор е изпуснал ама няма да го сменям. Кво да кажа почти 15 години. Миналата година на Е60 сложих също SACH и съм доволен.
Няма начин да няма начин

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 2.07.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 318is
Мечтае да кара: LS600h L

Re: Дефектни предни тампони на макферсон?

Мнение от hristoff94 » 29 Яну 2022, 14:17

Здравейте,

Благодаря за отговора.
Демонтирахме тампона. Оказа се че е дефектирал. Реших да ги подменя с Bilstein.

Относно марката - не е никак лоша, слагат ги като OEM на Тойота. Досега не съм имал проблеми с тях(на японските коли които съм имал), но тук циркулират огромно количество китайски, турски и подобни копия, на които съм сигурен че съм попаднал(нямаха отчителните белези за марката, нито щампи по тях).

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook