М50Б20 без ванос - прекъсване на празен ход

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

М50Б20 без ванос - прекъсване на празен ход

Мнение от txl » 18 Ное 2021, 10:50

Здравейте,

Един проблем, който имам от повече от година насам и не съм успял да реша - при работа на празен ход има чести, много кратки прекъсвания. Толкова кратки, че оборотомерът почти не мърда, но двигателят потрепва напречно и има моменти, в които цялото купе прави напречно движение. Опитах се да снимам две клипчета, за да го покажа. На оборотомера почти не се вижда и от звука също почти не се чува. На аспуха се чуват много ясни единични припукания (не са точно припуквания, но не знам как да ги опиша, чуват се ясно), когато се случва.
https://www.youtube.com/watch?v=9TIYINpJX1w
https://www.youtube.com/watch?v=l-BAT8LrEuk

Има шест нови бобини Беру с лули и нови свещи. Всички маркучи и уплътнения по всмукателния колектор са сменени или са сменяни преди време и сега са проверени и са в добро състояние. Няма неплътности. Колата имаше газ преди, но е махната от години. Още куп неща съм проверил и не мога да открия проблем, но няма да изброявам всички сега. В движение не се усещат проблеми.

Ако някой е виждал конкретно такъв проблем и има идеи, моля за конкретни предположения. Благодаря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: М50Б20 без ванос - прекъсване на празен ход

Мнение от host » 18 Ное 2021, 12:47

ами при мен имаше сходно нещо от кофти монтаж на входящия колектор докато го хвана бая време мина, нови гумички към главата и край на проблема ама си писал, че е проверено нз баш на проблем с въздушния поток прилича след дебитомера :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.05.2004
Местоположение: София

Re: М50Б20 без ванос - прекъсване на празен ход

Мнение от txl » 18 Ное 2021, 19:38

Всмукателния колектор го свалях наскоро за да прегледам всичко, очаквах да намеря проблеми, но уви. Гарнитурите към главата са сменяни преди доста години, но тогава са слагани оригинални и сега ми се видяха все още в добро състояние, та ги оставих същите.
host написа:на проблем с въздушния поток прилича след дебитомера

Благодаря, ще помисля дали нещо в тази посока може да съм пропуснал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: М50Б20 без ванос - прекъсване на празен ход

Мнение от zvetiko » 19 Ное 2021, 9:16

Гарнитури сменяни преди години, пак разглобяван колектора и оставени същите, дали е използван и динамометричен ключ, макар, че в случая дали има смисъл- в нещо от подобен род ще е проблема.
Колега, предполагам си проверил стъпковото моторче.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook