Въпрос относно прегряване след дълъг път M43b16

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 20.01.2020

Въпрос относно прегряване след дълъг път M43b16

Мнение от Dimoblagoev » 27 Юли 2021, 13:28

Здравейте момци, имам един въпрос относно вчерашното ми прегряване с едната е36-ца, която реших да раздвижа до морето. Тряваше да откарам жената и малкото до там и се върнах в същия ден без да гася колата, а просто обърнах и тръгнах да се връщам, но май натоварих повечко двигателя защото без почивка минах разстоянието от 1000км, спрях на една бензиностанция само за вода. На връщане когато влязох в София на люлинската магистрала усетих как колата притресе и за секунди влезе в червеното и не работеше добре, а тресеше цялата, но доакто е само в червеното и извхърляше течноста през капачката докато работеше, а не беше загасена.. Климатроника го ползвах само докато се връщах, а на отиване беше мн рано и не го пусках. На връщане и давах повечко газ защото ме хвана саклета, но като цяло средната скорост ми беше 120, 130км, а на моменти при изпреварване вдигах до 160,170, но за кратко. Пипнах маркучите и бяха доста твърди, но не изпуши през капака бял дим, мисля че я прях навреме. Интереува ме дали е прегоряла гарнитурата на главата без да се стигне до белият дим и дали системата е направила голямо налягане от дългото каране за да ги надуе или е вследствие на заминалата гарнитура, до колкото знам фатално е да се преегрее двигателя когато задими от него и ще съм благодарен на всякакви мнения. :bchug:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook