Избор на спортни колектори и засилване на m43b16

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 20.01.2020

Избор на спортни колектори и засилване на m43b16

Мнение от Dimoblagoev » 03 Апр 2021, 22:05

Здравейте колеги,изпадна ми мн запазена е36 316 - 97г., а двигателя е в мн добро състояние на 130,000 реални километра и вече ми е втора такава в гаража. Просто харесвам този модел и малолитражките..:D Искам да я засиля малко за фън и съм се насочил към избор на спортни колектори за въпросният модел и други доработки и ще съм благодарен за съвети, а скоро ще влиза за пълно пребоядисване. За момента бюджета ми е 4000лв. , като с времето ще нарастне още и ще съм благодарен на всякакви съвети относно въпросния двигател и дали има потенциал в него. Не търся нещо мн, а просто лека стимулация за двигателчето. Вече съм взел шпер с предавателно число 3.45 и нарязани дискове. Искам просто да стане една малолитражка с малко повече мощност, а не нещо кой знае какво. Всеки съвет относно въпросният модел ще ми бъде полезен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 11.04.2008
Пол: Мъж

Re: Избор на спортни колектори и засилване на m43b16

Мнение от integral » 04 Апр 2021, 21:26

Допреди 6-7 години имах такова Е36. Двигателя е чудесен, но единствено и само за нормално ползване/пътуване. При нормална поддръжка кара 500-600 хл.км., без абсолютно никакви проблеми. За съжаление или пък не :dunno: това е един прост, икономичен и надежден 8-клапанов двигател, следователно практически не подлежи на атмосферен тунинг. С указаният бюджет можеш да пробваш да турбинираш, но дори и там няма да получиш ефекта ''уау''. Като краен резултат ще имаш едни похарчени пари и кола която бързо ще ти омалее и няма да ти доставя онова на което се надяваш. Пиша ти това от чисто личен опит. Аз също бях тръгнал да залитам в тоя филм, но след 1-2 отрезвяващи разговора с хора които наистина разбират и се занимават професионално с турбо-тунинг ме върнаха на земята.
Гледам, че си регистриран от има няма 1 година, като за начало прочети раздела ''Тунинг'', ако успееш да асимилираш изписаното там за всичките тези години, сам ще стигнеш до съответните изводи.
- Татко, това е новият ми приятел. Той е влогър, трейдър, маркетинг гуру и инфлуенсър...
- Абе дъще, абе дали няма как да се съберете пак с онзи циганин? :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на спортни колектори и засилване на m43b16

Мнение от bum_bum » 17 Апр 2021, 20:33

integral написа: турбинираш, но дори и там няма да получиш ефекта ''уау''. .


Бе като помня м40-ката как наказваше С8-ци и 645 (по-силни коли тогава нямаше много-много) може и да се получи нещо :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 17.07.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E30 M42B18
Мечтае да кара: IS-са на бар и половина!

Re: Избор на спортни колектори и засилване на m43b16

Мнение от Comba » 12 Май 2021, 15:17

Според мен най-удачния вариант за засилване е М42. Намираш цяло М42, всичко от него в твоя блок(от М43ката). След това варианти за засилване бол!

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook