Е36 М43 не работи нормално на топъл двигател

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 24.12.2020
Пол: Мъж

Е36 М43 не работи нормално на топъл двигател

Мнение от Zvezdelini » 18 Яну 2021, 23:16

Здравейте имам нужда от помощ колата е е36 м43б18 1995 година с газов инжекцион, започна да ми глъхне при топъл двигател след 3500 4000 оборота започва да върви по скоро с газ до долу при студен двигател няма такива проблем но мине ли синьото на показателя за температурата на антифриза и започват да падат оборотите аха готова да угасне и ги вдига до към 1200 стои така малко и после пак аха да угасне и като прехвърли на газ този проблем изчезва това започна да го прави след сняг може и по-рано да е но след като падна първия сняг ми протече и водната помпа и започна да духа студено и тогава карах на бензин около 10 км докато се прибера и забелязах да го прави това реших че е ламбда бях на канал гледах беше клеясала буксата на ламбдата но скъсани кабели нямаше по чистих буксата и реших че е от това защото започна да работи нормално след като я по карах 5 6км. 2 3 дни окей няма проблем сега пак започна да го прави падат оборотите аха готова да угасне и се вдигат докато не прехвърли на газ сменя дебитомер тпс датчик също смених на диагностика ми дадоха грешка само те дебитомер и тпс датчик колата е качвана на оригинална диагностика и инпа на инпата не показа нищо но на оригиналната показа дебитомер и тпс датчик смених ги не е от тях също така смених бобина кабели и свещи промяна в работата на двигателя нямаше какво да правя къде да търся проблема възможно ли е от газовия инжекцион да го прави

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Е36 М43 не работи нормално на топъл двигател

Мнение от Leon » 19 Яну 2021, 13:03

Колега, няма четене това без препинателни знаци... М43 и газ - аз първо там бих търсил проблем.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 24.11.2011
Местоположение: Харманли
Пол: Мъж
Кара: e46 325ci 2002
Мечтае да кара: ///M3
Детайли за колата: m54b25

Re: Е36 М43 не работи нормално на топъл двигател

Мнение от Radeon » 15 Фев 2021, 0:15

Колега, възможно е ламбда сондата да прави проблеми, изключи я от буксата и пробвай как е без нея.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook