Е36 М43б16 оборотите пропадат студена

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 6.08.2014
Пол: Мъж

Е36 М43б16 оборотите пропадат студена

Мнение от Tanio_s » 14 Яну 2021, 13:57

Здравейте колеги, от доста време насам имам проблем с оборотите на празен ход на е36 М43б16, който се изразява в това, че на празен ход се получава едно пропадане до почти угасване. Това се случва когато колата е студена. Ходих по "майстори" и разбирачи - нищо и половина. Смених дебитомер, стъпков мотор, това което е до стъпковия за положението на педала на газта, чистих дросел - същата работа. Може би след смяната на дебитомера мааалко се пооблекчиха нещата, но ... в общи линии е същата работа ... няма каране докато не загрее. Имам чувството, че е някакси на вълни на празен ход .. пропадат оборотите, после се повдигат, пак пропадат, пак се вдигат ... и така няколко пъти докато се поуспокоят. Като тръгна и пак спра и пак се започва пропадането. Не знам дали правилно го обяснявам, но не се сещам за по-илюстративен начин. Ще се радвам ако някой е имал същия или подобен проблем и сподели опита си в отстраняването му. Приятен ден, здрава и успешна година. :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: Е36 М43б16 оборотите пропадат студена

Мнение от stormrider » 15 Яну 2021, 9:42

Виж как е ламбда сондата. Аз имах подобни проблеми преди години.
С много любов към децата!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Е36 М43б16 оборотите пропадат студена

Мнение от streetz » 15 Яну 2021, 15:11

Като загрее как са оборотите? При мен имаше същите симптоми, даже не почти, ами направо си гаснеше първите 1-2 минути ако не държа педала на газта. Беше от маркуча за картерните газове, като го пипнах и се разпадна в ръцете ми.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 6.08.2014
Пол: Мъж

Re: Е36 М43б16 оборотите пропадат студена

Мнение от Tanio_s » 18 Яну 2021, 16:27

stormrider написа:Виж как е ламбда сондата. Аз имах подобни проблеми преди години.


ламбда сондата я сменях - същата манджа ...

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 6.08.2014
Пол: Мъж

Re: Е36 М43б16 оборотите пропадат студена

Мнение от Tanio_s » 20 Яну 2021, 16:54

streetz написа:Като загрее как са оборотите? При мен имаше същите симптоми, даже не почти, ами направо си гаснеше първите 1-2 минути ако не държа педала на газта. Беше от маркуча за картерните газове, като го пипнах и се разпадна в ръцете ми.


Като загрее се пооправя. Маркуча за картерните газове го проверих - наред изглежда, няма спукано. Преди време го бях сменял. Това пропадане се получава най вече когато както си караш нормално, когато решиш да спираш - натискаш съединителя, махаш крака от газта съответно и оборотите пропадат рязко под 900. :roll:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook