Загрява до третата черта на таблото.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Загрява до третата черта на таблото.

Мнение от philip_vd » 17 Окт 2020, 16:42

Проблема е следния. Колата е е36 компакт 1.8 is М42 мотор 1995г. Претърпях удар на колата отдясно(фар, калник, броня, капак сменени) без да е засегнато нещо по двигателя и закарах колата на майстор. Когато я взех започна да загрява до третата(следващата след средната) чертичка на таблото и се колебае около нея, като рязко и на тласъци го прави това. Смених термостат, температурните датчици в главата, пробвах на още 2 табла, (радиатора е сменян преди няколко месеца) но нямаше ефект. Колата не надува маркучите , не губи атифриз и си има парно. Днес я закачих на инпа показва 70 градуса на живи данни, мерих температурата с външен термометър(за коронавирус) до 94 градуса, което ме навежда на мисълта , че колата наистина не загрява. Бихте ли ми помогнали къде да търся проблема след като не се повлия от нови температурни датчици и проба с други 2 табла?

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 164
Регистриран на: 1.01.2016
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: е60 530i

Re: Загрява до третата черта на таблото.

Мнение от philip_vd » 18 Окт 2020, 14:20

След като размених бугсите на температурните датчици в главата всичко се оправи. :bchug: При смяната на стартера преди удара явно съм разменил бугсите несъзнателно.
Благодаря на колегата, който ме насочи към решаване на проблема. :yes:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook